Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-03, 13:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Patriotyczny akcent na festiwalu w Mosznej

Apertus Qartet [fot. www.apertusquartet.com]
Apertus Qartet [fot. www.apertusquartet.com]
Kwitnące azalie w Mosznej [fot. Teodor Wilk]
Kwitnące azalie w Mosznej [fot. Teodor Wilk]
Przed nami kolejny koncert w ramach XXXIV Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. Tym razem wystąpi żeński kwartet smyczkowy "Apertus Quartet", który przedstawi naszą rodzimą twórczość muzyczną.
- To jest kontra do koncertu inauguracyjnego, na którym grali czterej panowie - mówi Barbara Hortyńska, dyrektor artystyczny festiwalu. - Dlatego, że będziemy mieć zestaw kobiecy. Cztery kobiety, które jeżdżą po świecie, koncertują, reprezentują nas w krajach, które słyną z bardzo dobrych wykonań, więc poziom "Apertus Quartet" jest bardzo wysoki.

Jak przekonuje Hortyńska, chodzi o pokazanie publiczności muzycznej wizytówki naszego kraju. Dodaje także, że choć w repertuarze pojawią się m.in. kompozycje Grażyny Bacewicz, to nie będzie on zbyt ciężki.

- Te koncerty mamy różne, więc niech jeden będzie typowo polski - dodaje Hortyńska.

Koncert rozpocznie się jutro (04.05) o godzinie 19:00 na zamku w Mosznej. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują rezerwacje. Dodajmy też, że niepotwierdzone rezerwacje wygasają na pół godziny przed koncertem, a wszystkie koncerty można także śledzić z zamkowej kawiarni.

Festiwal, objęty patronatem medialnym Radia Opole, potrwa do 25 maja, a najbliższy koncert będzie trzecim z sześciu zaplanowanych.
Barbara Hortyńska

Kultura i rozrywka

2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:55 Opolanie wspominali poetę Andrzeja Pałosza Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie dr Beatę Świerczewską, autorkę książki „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. » więcej 2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »