Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-05, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Znamy szczegóły tegorocznych Dni Gorzowa Śląskiego

Gorzów Śląski z lotu ptaku [fot. LGD Górna Prosna]
Gorzów Śląski z lotu ptaku [fot. LGD Górna Prosna]
Katarzyna Midura [fot. Witold Wośtak]
Katarzyna Midura [fot. Witold Wośtak]
Satyryk Jerzy Kryszak i disco polowy zespół Basta wystąpią podczas czerwcowych Dni Gorzowa Śląskiego. Impreza jest połączona z XVI Ogólnopolskim Festiwalem Tańca Disco i Hip Hop.
Będzie też biesiada oraz blok "Mam talent", gdzie zaprezentuje się uzdolniona młodzież z gminy. Zaproszenie zespołu disco polo wiąże się ze wspomnianym festiwalem tańca, a poza tym w Gorzowie Śląskim przyjęła się formuła z takim gatunkiem muzycznym.

- Nie znam się na zespołach disco polo, ale moi pracownicy mają wiedzę - mówi Katarzyna Midura, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzowie Śląskim. - W tym roku stwierdziłam, że nie powinnam zajmować się tym, dlatego za wybór zespołu odpowiedzialni są moi pracownicy. W tym temacie oni mają większe doświadczenie ode mnie. Postanowiłam odepchnąć to nieco od siebie i chyba udało się. Argumenty były takie, że Basta ma w Internecie bardzo dużo wyświetleń, czyli zespół jest znany i słuchany. Trzymam kciuku za powodzenie.

Szefowa ośrodka kultury dodaje, że spływa wiele propozycji koncertowych od czołowych polskich wokalistów i zespołów, ale w grę wchodzą zbyt duże pieniądze.
Katarzyna Midura

Kultura i rozrywka

2019-10-17, godz. 14:30 Remigiusz Kuźmiński: "Śpiewam od zawsze". W niedzielę retransmisja koncertu [ZDJĘCIA] Gratka dla miłośników muzyki wokalnej, utworów pop-jazzowych, soulowych, funkowych, R&B, a także musicalowych i literackich. Niedawno w Studiu M im. SBB Radia ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:15 Głuchołazy: nowa biblioteka przyciąga coraz więcej czytelników Nowoczesną bibliotekę mają Głuchołazach. Powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zrealizowano tam obiekt imponujący rozwiązaniami architek ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Warsztaty z pedagogiki teatru w opolskich "Lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora organizuje warsztaty z pedagogiki teatru. Zajęcia są skierowane do nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:30 Opolska aktorka obchodzi jubileusz sceniczny. 30 lat w jednym teatrze 30 lat na scenie Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu spędziła Judyta Paradzińska. Aktorka przez te lata zagrała wiele ról, które pamiętamy do dziś. Gra ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:45 Będzie pierwsza impreza kulturalna na wyremontowanym placu świętego Sebastiana w Opolu 'Poznaj nowy plac świętego Sebastiana'. W najbliższą sobotę (19.10) o 17:00 Urząd Miasta Opola zorganizuje pierwsze przedsięwzięcie po wyremontowaniu skweru w ... » więcej 2019-10-14, godz. 18:45 Nyskie muzeum zdradzi tajniki renowacji zabytków Nyskie muzeum zaprezentuje tajniki pracy konserwatora zabytków. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił przy renowacji pamiątek przeszłości, może wziąć udzia ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:06 Opole stawia na promowanie ukraińskiej kultury. Przez cztery dni można będzie wziąć udział w koncertach i wystawach Pierwszy raz Urząd Miasta Opola wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizuje Dni Ukraińskie. Przedsięwzięcie zaplanowano na cztery dni - od 21 do 24 paździ ... » więcej 2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »