Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-09, 12:32 Autor: Krzysztof Rapp

Jonasz Kofta zamiast disco polo na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu?

[archiwum]
[archiwum]
Jarosław Wasik [fot. A.Szostok]
Jarosław Wasik [fot. A.Szostok]
Rada Artystyczna ma czuwać w tym roku nad poziomem jubileuszowego festiwalu. Jak mówił dziś (09.02) na naszej antenie prezydent Arkadiusz Wiśniewski był to jeden z elementów negocjowanych przez miasto z Telewizją Polską. Zarówno prezydent Wiśniewski jak i Jarosław Wasik dyr. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zgodnie uważają, że na festiwalu nie powinna się pojawić muzyka disco polo.
- Myślę, że to nie jest najwspanialszy gatunek muzyczny. Na festiwalu powinny się znajdować najlepsze rzeczy. Uważam, że festiwal z jednej strony powinien absolutnie nawiązywać do historii, a z drugiej strony powinien patrzeć też w przyszłość - mówił dziś (09.02) na antenie Radia Opole Jarosław Wasik.

Jego zdaniem dobrym pomysłem byłoby upamiętnienie w tym roku bardzo ważnej postaci, która odcisnęła niekwestionowane piętno na polskiej piosence i na Opolu.

- W tym roku jest bardzo ważna rocznica. 30 lat temu odszedł Jonasz Kofta. Często mówimy o tej wielkiej trójce czyli Młynarski, Osiecka, Kofta. Jonasz Kofta jest tak wryty w historię tego miasta, to jest taki niezaprzeczalny poziom tekstowy. I myślę, że można by było zrobić piękny koncert z piosenek Jonasza Kofty - przekonuje Wasik.

Przypomnijmy, tegoroczny jubileuszowy 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w dniach 8 - 10 czerwca w opolskim amfiteatrze.
Jarosław Wasik
Jarosław Wasik

Kultura i rozrywka

2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »