Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-30, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Leśmian na deskach opolskiego teatru

Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Na scenie Bunkier Teatru im. Jana Kochanowskiego tym razem „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana w reżyserii Marty Streker.
- Jesteśmy zadowoleni, że właśnie na tej scenie młodzi twórcy i młodzi aktorzy zaprezentują się opolskiej publiczności – podkreśla Anna Karoń zastępca dyrektora teatru.

- Mamy nadzieję, że ten spektakl, wyreżyserowany przez młodą reżyserkę, realizowany również przez młodych twórców z młodymi aktorami, odniesie taki sam sukces, jak przedstawienie "Coś pomiędzy", które wielokrotnie wyjeżdżało na wiele festiwali i zdobywało nagrody, a było wystawiane na Scenie Bunkier - dodaje dyrektorka.

- To ciekawa sztuka, poetycki dramat – mówi Julia Kosmynka autorka scenografii - Trzy postaci, trzy zjawy spotykają się na miejscu zbrodni, w której wszyscy uczestniczyli, w którą wszyscy są wplątani. Starają się ją odegrać i w ten sposób dojść do jakiejś prawdy. Do rozwiązania swoich problemów, którymi są uwikłani przez to, co się wydarzyło. I utknęli w zaświecie.

W sztuce występują: Magdalena Maścianica, Monika Stanek i Karol Kossakowski. Muzykę napisał Sebastian Ładyżyński. Inspicjentem jest Adam Szostok. Premiera sztuki w sobotę (3.02) o godzinie 19.00 na Scenie Bunkier.
Anna Karoń
Julia Kosmynka

Kultura i rozrywka

2018-09-19, godz. 20:00 Gratka dla miłośników muzyki kameralnej w sercu Opola Muzyka kameralna i nietuzinkowe instrumenty - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', który odbędzie się w Opolu od 20 do 22 września. » więcej 2018-09-19, godz. 18:00 PKS-em do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Widzowie z Niemodlina już byli Opolski teatr ruszył z akcją przywożenia mieszkańców konkretnych miejscowości na konkretne przedstawienia. Akcja nosi tytuł 'PKS-em do teatru' i ma na celu za ... » więcej 2018-09-19, godz. 17:00 Historia zaklęta w płytach i okładkach. Muzeum Polskiej Piosenki dostało muzyczny prezent Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zyskało ponad 1000 nowych eksponatów od firmy fonograficznej Warner Music Poland. » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Najpierw ogłosili konkurs, a teraz zapraszają na wystawę. Bohaterką św. Jadwiga Śląska Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu kilka tygodni temu ogłosiło konkurs plastyczno-literacki „Święta Jadwiga jest bliska wszystkim”. Organizatorzy nie spodziewal ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Opolskie akcenty w miesięczniku "Śląsk" Ukazał się nowy numer Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego 'Śląsk', w którym sporo miejsca zajmują artykuły dotyczące opolskiej kultury. » więcej 2018-09-19, godz. 12:15 Po gorącej dyskusji mieszkańcy Zakrzowa i Dąbrówki mają koncepcję miejsca spotkań nad stawem Mieszkańcy Zakrzowa wybrali koncepcję zagospodarowania stawu w centrum wsi. To jeden z nielicznych 'dzikich' akwenów w gminie Gogolin. » więcej 2018-09-19, godz. 10:30 Głuchołaskie i czeskie dzieci wspólnie stworzyły książkę o Orderze Uśmiechu Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych w Głuchołazach i Czechach stworzyły książkę, która jest poświęcona Orderowi Uśmiechu. To międzynarodowe odznac ... » więcej 2018-09-19, godz. 08:30 Miłośniczka Japonii odwiedziła Opole. "To jest trudna miłość" Studiowała japonistykę w Tokio i Seulu. Kocha Japonię i napisała o niej książkę. Reportażystka Karolina Bednarz odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w O ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:30 Gorzów Śląski ma pierwszy mural. Malowidło dotyczy 20-lecia samorządności Mural z okazji 20 lat samorządności zdobi ścianę amfiteatru w Gorzowie Śląskim. Dzięki projektowi EDUKO 2016-2018 można było składać wnioski dotyczące właśnie ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:00 Haftowana replika obrazu "Zamoyski pod Byczyną" jest prezentowana w Krapkowicach. To ogólnopolska premiera Co najmniej do połowy października haftowana replika obrazu 'Zamoyski pod Byczyną' będzie eksponowana w Krapkowickim Domu Kultury. Obraz pędzla Jana Matejki z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »