Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-30, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Leśmian na deskach opolskiego teatru

Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Na scenie Bunkier Teatru im. Jana Kochanowskiego tym razem „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana w reżyserii Marty Streker.
- Jesteśmy zadowoleni, że właśnie na tej scenie młodzi twórcy i młodzi aktorzy zaprezentują się opolskiej publiczności – podkreśla Anna Karoń zastępca dyrektora teatru.

- Mamy nadzieję, że ten spektakl, wyreżyserowany przez młodą reżyserkę, realizowany również przez młodych twórców z młodymi aktorami, odniesie taki sam sukces, jak przedstawienie "Coś pomiędzy", które wielokrotnie wyjeżdżało na wiele festiwali i zdobywało nagrody, a było wystawiane na Scenie Bunkier - dodaje dyrektorka.

- To ciekawa sztuka, poetycki dramat – mówi Julia Kosmynka autorka scenografii - Trzy postaci, trzy zjawy spotykają się na miejscu zbrodni, w której wszyscy uczestniczyli, w którą wszyscy są wplątani. Starają się ją odegrać i w ten sposób dojść do jakiejś prawdy. Do rozwiązania swoich problemów, którymi są uwikłani przez to, co się wydarzyło. I utknęli w zaświecie.

W sztuce występują: Magdalena Maścianica, Monika Stanek i Karol Kossakowski. Muzykę napisał Sebastian Ładyżyński. Inspicjentem jest Adam Szostok. Premiera sztuki w sobotę (3.02) o godzinie 19.00 na Scenie Bunkier.
Anna Karoń
Julia Kosmynka

Kultura i rozrywka

2018-12-13, godz. 07:00 Ośrodek kultury w Gorzowie Śląskim jest teraz bardziej funkcjonalny i kolorowy Zakończył się remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzowie Śląskim. Budynek zyskał nową i kolorową elewację frontową, a poza tym wyremontowano dużą salę ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:15 Filmy z Dodą, Majewską czy Wodeckim. Przy muzycznych ławkach w Opolu można oglądać wywiady i koncerty z KFPP Fragmenty wyjątkowych wywiadów i koncertów podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki można obejrzeć przy tzw. muzycznych ławkach, które znajdują się na ul ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:00 Rusza wspólny jarmark Krapkowic i Gogolina. Potrwa 4 dni, a będzie można zobaczyć żywą szopkę Cztery dni potrwa krapkowicko-gogoliński jarmark bożonarodzeniowy. Od jutra (13.12) do niedzieli (16.12) na krapkowickim rynku będzie można skorzystać z wielu ... » więcej 2018-12-12, godz. 06:54 VI Koncert w Tonacji Śląska i jubileusze Filharmonia Opolska we wtorkowy wieczór rozbrzmiewała muzyką ludową i gwarą śląską. Wszystko za sprawą jubileuszu Zespołu Pieśni Ludowej Silesia z Łubnian i 2 ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:00 Języki obce znają śpiewająco. IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w opolskim "Staszicu" Udowadniają, że zagraniczna piosenka może być świetnym sposobem na łatwą i przyjemną naukę języka obcego. Blisko 60 uczestników mierzyło się na scenie Zespołu ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:30 Henryk Jaschik znów ozdobił dom i podwórko tysiącami lampek świątecznych [ZDJĘCIA] Około 41 tysięcy świątecznych lampek będzie w tym roku zdobić posesję państwa Jaschików z Krapkowic. Henryk Jaschik, emerytowany kierowca autobusów, zajmuje s ... » więcej 2018-12-11, godz. 11:15 Zmierzch Imperium. Wystawa fotografii Ryszarda Kapuścińskiego Muzeum Regionalne w Głogówku przygotowało wystawę, która powstała we współpracy z Fundacją im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot. 'Zmierzch Imperium' to wysta ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:00 Po śląsku w jubileusz. Przed nami koncert "W tonacji Śląska" Rok jubileuszowy podsumują koncertem. W Filharmonii Opolskiej odbędzie się 6. edycja koncertu 'W tonacji Śląska'. W tym roku będzie to święto potrójne - jubil ... » więcej 2018-12-10, godz. 21:00 Polski rok 1918 w podręcznikach do nauczania historii. Premiera książki w opolskiej MBP - Podręcznik historyczny dla przeciętnego człowieka to często pierwszy i ostatni tom historyczny z jakim się w życiu spotka - powiedział podczas premiery ksią ... » więcej 2018-12-10, godz. 20:00 Mieszkańcy stolicy regionu odkrywali tajemnice, jakie skrywa opolska katedra Krzysztof Ogiolda, autor szesnastu tekstów, które ukazały się w najnowszej publikacji poświęconej opolskiej świątyni podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »