Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-30, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Leśmian na deskach opolskiego teatru

Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa spektaklu Zdziczenie obyczajów pośmiertnych [fot. Mariusz Majeran]
Na scenie Bunkier Teatru im. Jana Kochanowskiego tym razem „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana w reżyserii Marty Streker.
- Jesteśmy zadowoleni, że właśnie na tej scenie młodzi twórcy i młodzi aktorzy zaprezentują się opolskiej publiczności – podkreśla Anna Karoń zastępca dyrektora teatru.

- Mamy nadzieję, że ten spektakl, wyreżyserowany przez młodą reżyserkę, realizowany również przez młodych twórców z młodymi aktorami, odniesie taki sam sukces, jak przedstawienie "Coś pomiędzy", które wielokrotnie wyjeżdżało na wiele festiwali i zdobywało nagrody, a było wystawiane na Scenie Bunkier - dodaje dyrektorka.

- To ciekawa sztuka, poetycki dramat – mówi Julia Kosmynka autorka scenografii - Trzy postaci, trzy zjawy spotykają się na miejscu zbrodni, w której wszyscy uczestniczyli, w którą wszyscy są wplątani. Starają się ją odegrać i w ten sposób dojść do jakiejś prawdy. Do rozwiązania swoich problemów, którymi są uwikłani przez to, co się wydarzyło. I utknęli w zaświecie.

W sztuce występują: Magdalena Maścianica, Monika Stanek i Karol Kossakowski. Muzykę napisał Sebastian Ładyżyński. Inspicjentem jest Adam Szostok. Premiera sztuki w sobotę (3.02) o godzinie 19.00 na Scenie Bunkier.
Anna Karoń
Julia Kosmynka

Kultura i rozrywka

2018-03-21, godz. 19:30 Biograficzna książka o patriotyzmie i niepodległości dla dzieci Wioletta Piasecka napisała książkę dla dzieci o Janie Ignacym Paderewskim 'Ignaś. Opowieści patriotyczne'. » więcej 2018-03-21, godz. 17:00 Galeria Sztuki Współczesnej obchodzi 60-lecie istnienia Trwają imprezy związane z obchodami 60-lecia powstania Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2018-03-21, godz. 14:45 Grafika w galerii Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Mieszkająca we Włoszech polska artystka Joanna Brześcińska-Riccio prezentuje swoje prace w galerii Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-03-21, godz. 10:00 Pierwszy dzień wiosny w galerii Galeria Sztuki Współczesnej powita wiosnę performansem Mari Bitki. Artystka pochodzi z Opola, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Instytutu ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:40 Czytanie sztuki Mrożka w Studiu M [FILM, ZDJĘCIA] 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Polska' rozpoczną się dopiero 3 kwietnia a już dziś aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zagrali w Stud ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:00 Spotkanie w Instytucie Śląskim. Na temat Opola Opolu będzie poświęcona kolejna 'Środa w Instytucie Śląskim'. Tym razem prelegenci opowiedzą o różnych perspektywach przestrzeni miasta. » więcej 2018-03-20, godz. 20:10 O mało znanym w naszym regionie matematyku w bibliotece Sylwetkę pochodzącego z Byczyny naukowca Wilhelma Martina Kuttę poznaliśmy w ramach Śląskiego Forum Krajoznawczego. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu ... » więcej 2018-03-20, godz. 16:00 Dobrodzieńska Dobroteka prezentowała się w Poznaniu Po raz kolejny Dobroteka zaistniała na Arena Design w Poznaniu. Tym razem zaprezentowano meble, które powstały w Dobrodzieniu podczas 'Dobrego Tygodnia Projek ... » więcej 2018-03-20, godz. 14:20 Koniec wystawy "Tatusiu, kiedy wrócisz?" Uroczyście zamknięto w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu wystawę zatytułowaną 'Tatusiu, kiedy wrócisz? Polskie rodziny w latach II wojn ... » więcej 2018-03-18, godz. 19:00 Zadebiutował chór Pueri Cantores Opolienses Występem w kościele pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza w Opolu swoją działalność koncertową zainaugurował chór Pueri Cantores Opolienses. Złożony jest z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »