Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-27, 11:15 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Nysanie z sercem do muzyki i pomagania potrzebującym. Kolejny koncert za nami

Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Najbardziej znane i cenione tematy muzyczne zabrzmiały w piątkowy (26.01) wieczór w Nyskim Domu Kultury.
Wszystko za sprawą połączonych orkiestr młodzieżowych z partnerskich szkół muzycznych Opola (Orkiestra Symfoniczna PSM I i II st. im. F. Chopina) i Mainz (Willigis Symphonie Orchester) oraz gościa specjalnego, akordeonisty Lucasa Gogola. Młodzież poprowadzili dyrygenci orkiestr: Doris Jüttner-Endres (Mainz), Hubert Prochota (Opole), Thomas Grasse (Mainz).

Przekrojowy repertuar od walca Szostakowicza przez wiązankę przebojów grupy ABBA po motywy ze znanych musicali, wpisał się w doroczny koncert, mający na celu pomoc osobom zmagającymi się z ciężkimi chorobami.

- Nasze stowarzyszenie skupia małe przedsiębiorstwa, ale nikt tu nie myśli wyłącznie o sobie - mówi Antoni Hasenbeck, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu, organizatora wydarzenia. - Czujemy potrzebę dzielenia się z kimś i stąd pomysł nie tylko na wzajemne wspieranie się między przedsiębiorcami, ale także zrobienie czegoś dla mieszkańców.

Jak przyznaje Hasenbeck, szczególną uwagę stowarzyszenie przywiązuje do problemów dzieci zmagających się z ciężkimi chorobami, m.in. onkologicznymi.

- Jesteśmy na to bardzo uczuleni, kiedy dziecko jest nieszczęśliwie, kiedy rodzice cierpią - mówi Hasenbeck. - Są takie potrzeby i my to widzimy.

Przypomnijmy, że połączone orkiestry Opola i Mainz występują także dziś, tym razem w Filharmonii Opolskiej, na koncercie noworocznym zorganizowanym przez Konsulat RFN w Opolu. Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Radio Opole jest patronem medialnym obu koncertów. A więcej o wczorajszym koncercie w niedzielnej audycji "Opolskie klasycznie" w Radiu Opole 2.
Antoni Hasenbeck

Kultura i rozrywka

2019-01-23, godz. 14:45 Angielski dramat kina niezależnego w Kinie Studio w Opolu Działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu Kino Studio proponuje w czwartkowe wieczory filmy, które nie pojawiają się w dużych kinach. » więcej 2019-01-23, godz. 11:45 Filmowy Wieczór OZcarowy w Ozimku Dom Kultury w Ozimku w ramach 'Filmowego Wieczoru OZcarowego' zaprezentuje film promocyjny zatytułowany 'Hutnicza Perła Krainy Dinozaurów', który powstał w ra ... » więcej 2019-01-23, godz. 09:46 Styczniowa "Środa w Instytucie Śląskim" Instytut Ślaski w Opolu zaprasza na comiesięczne otwarte zebranie naukowe z cyklu 'Środy w Instytucie Śląskim'. » więcej 2019-01-22, godz. 15:44 "Służące od wszystkiego". O nich posłuchacie w MBP w Opolu 'Służące do wszystkiego' - o tej książce opowie jutro (23.01) w Opolu Joanna Kuciel-Frydryszak. Autorka opisała życie kobiet z najniższego szczebla w hierarch ... » więcej 2019-01-21, godz. 20:41 Koncert na rzecz opolskiej katedry. Wystąpili Ania Deko i Dżem Ania Deko i zespół Dżem zagrali dla opolskiej Katedry. Koncert charytatywny na rzecz renowacji świątyni zorganizowano w auli Wydziału Teologicznego przy ul. D ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:42 Wanda Kwietniewska gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu Wanda Kwietniewska była bohaterką Małej Akademii Piosenki w Opolu. Artystka zaczynała w Poznaniu w zespole Vist, później występował między innymi z grupą Lomb ... » więcej 2019-01-21, godz. 10:51 "Biesiada z Mickiewiczem" już dziś w Prószkowie 'Biesiada z Mickiewiczem' odbędzie się dzisiaj (21.01) w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Widowisko przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawow ... » więcej 2019-01-21, godz. 07:00 Trwają prace nad przygotowaniem obchodów Roku Moniuszkowskiego na Opolszczyźnie. Na razie najbardziej aktywne Opole Koncerty, happeningi, spektakle, konkursy, wystawy, czy spotkania. Pomysłów jest wiele, jak uczcić obchodzony w Polsce w 2019 roku, Rok Moniuszkowski. » więcej 2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »