Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-27, 11:15 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Nysanie z sercem do muzyki i pomagania potrzebującym. Kolejny koncert za nami

Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Najbardziej znane i cenione tematy muzyczne zabrzmiały w piątkowy (26.01) wieczór w Nyskim Domu Kultury.
Wszystko za sprawą połączonych orkiestr młodzieżowych z partnerskich szkół muzycznych Opola (Orkiestra Symfoniczna PSM I i II st. im. F. Chopina) i Mainz (Willigis Symphonie Orchester) oraz gościa specjalnego, akordeonisty Lucasa Gogola. Młodzież poprowadzili dyrygenci orkiestr: Doris Jüttner-Endres (Mainz), Hubert Prochota (Opole), Thomas Grasse (Mainz).

Przekrojowy repertuar od walca Szostakowicza przez wiązankę przebojów grupy ABBA po motywy ze znanych musicali, wpisał się w doroczny koncert, mający na celu pomoc osobom zmagającymi się z ciężkimi chorobami.

- Nasze stowarzyszenie skupia małe przedsiębiorstwa, ale nikt tu nie myśli wyłącznie o sobie - mówi Antoni Hasenbeck, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu, organizatora wydarzenia. - Czujemy potrzebę dzielenia się z kimś i stąd pomysł nie tylko na wzajemne wspieranie się między przedsiębiorcami, ale także zrobienie czegoś dla mieszkańców.

Jak przyznaje Hasenbeck, szczególną uwagę stowarzyszenie przywiązuje do problemów dzieci zmagających się z ciężkimi chorobami, m.in. onkologicznymi.

- Jesteśmy na to bardzo uczuleni, kiedy dziecko jest nieszczęśliwie, kiedy rodzice cierpią - mówi Hasenbeck. - Są takie potrzeby i my to widzimy.

Przypomnijmy, że połączone orkiestry Opola i Mainz występują także dziś, tym razem w Filharmonii Opolskiej, na koncercie noworocznym zorganizowanym przez Konsulat RFN w Opolu. Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Radio Opole jest patronem medialnym obu koncertów. A więcej o wczorajszym koncercie w niedzielnej audycji "Opolskie klasycznie" w Radiu Opole 2.
Antoni Hasenbeck

Kultura i rozrywka

2019-12-08, godz. 12:51 Brzeski Festiwal Fotografii otworkowej dotarł do Opola Fotografowali pudełkami od zapałek, metalową puszką czy opakowaniem po perfumach. Prace uczestników Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej przyjechały do Opola… » więcej 2019-12-07, godz. 22:44 Rudniki już po raz 28. stały się opolską stolicą jazzu. "Wykonawcy, którzy tu przyjeżdżają, to światowa liga" Muzycy jazzowi i fani tego gatunku, już po raz 28. wypełnili dziś (07.12) salę koncertową rudnickiego domu kultury. Podczas kolejnej edycji Spotkania Muzyków Jazzowych… » więcej 2019-12-07, godz. 18:24 Bogactwo form i feeria barw. Nowa wystawa w Galerii Pierwsze Piętro w Opolu Autorką żywiołowych grafik i obrazów jest Magdalena Hanysz-Stefańska. To absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku, zdobywczyni… » więcej 2019-12-07, godz. 17:58 Muzyczne Mikołajki z piosenką dziecięcą i warsztatami balonowymi w Muzeum Polskiej Piosenki Ponad setka dzieci wzięła udział w dzisiejszych (07.12) Muzycznych Mikołajkach organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2019-12-07, godz. 08:03 Dziś II Opawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Jarnołtówku Spotkanie ze Świętym Mikołajem, przejażdżka saniami, kiermasz ze świątecznymi ozdobami oraz koncert kolęd i pastorałek - m.in. to składa się na II Opawski Jarmark… » więcej 2019-12-06, godz. 23:00 Czesko-słowacka wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego otwarta W Muzeum Śląska Opolskiego goszczą dwie wystawy, które łączy osoba prof. Jindřicha Štreita. Wybitny czeski fotograf, dokumentalista zaprezentował opolanom m.in… » więcej 2019-12-06, godz. 16:27 "Idziemy w stronę XXII wieku, ale pamiętamy o korzeniach". Opolski "Plastyczniak" kształci od 60 lat Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu świętuje 60 lat działalności. Przez ten czas nauczyciele opolskiego 'Plastyczniaka'… » więcej 2019-12-06, godz. 16:00 Hip-hopowe mikołajki w klubie Metro. Pokahontaz wystąpi w Opolu Zespół Pokahontaz wystąpi dzisiaj (6.12) wieczorem w klubie Metro w Opolu. Hip-hopową grupą tworzą raperzy Rahim i Fokus. Przed powstaniem Pokahontaz muzycy byli… » więcej 2019-12-06, godz. 15:02 Prudnik bohaterem kryminału Związana z Prudnikiem Barbara Sośnica-Czekała przed laty publikowała w lokalnym tygodniku powieść w odcinkach. Dziś opowieść poprawiona i nieco zmieniona ukazała… » więcej 2019-12-06, godz. 12:28 Nowa przestrzeń wystawiennicza ZPAP w Opolu [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów Plastyków znalazł w Opolu nową przestrzeń do prezentacji prac swoich członków. Oprócz Galerii Pierwsze Piętro artyści będą mogli prezentować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »