Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-23, 16:40 Autor: Ewelina Laxy

"Od klasyki do musicalu" - charytatywnie zagrają w Nysie

Koncert noworoczny orkiestr z Opola i Mainz [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert noworoczny orkiestr z Opola i Mainz [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Charytatywny Koncert Noworoczny „Od klasyki domusicalu” odbędzie się w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Charytatywny Koncert Noworoczny „Od klasyki domusicalu” odbędzie się w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Po raz 7. w Nysie zagrają charytatywnie. W najbliższy piątek (26.01) odbędzie się noworoczny koncert "Od klasyki do musicalu". Na scenie wystąpią muzycy orkiestry symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu pod batutą Huberta Prochoty oraz instrumentaliści z zaprzyjaźnionej orkiestry z niemieckiego Mainz.
- W pierwszej części posłuchamy muzyki klasycznej Czajkowskiego, czy Straussa, w drugiej suity orkiestrowe znane m.in. z Króla Lwa, czy Upiora w operze - mówi Agnieszka Jarząbek, koordynatorka wydarzenia. - Dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla nyskiego hospicjum i druga część dla Mateusza Jończego. To jest uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie. Zawsze staramy się wspierać tych najbardziej potrzebujących. Mateusz Jończy to młody chłopak, który niedowidzi. Jest szansa na to, żeby zahamować rozwój choroby, z tym, że niestety, leczenie jest bardzo kosztowne.

Organizatorem koncertu jest Ruch Rozwoju Regionu. Obowiązują cegiełki-wejściówki. Początek o godz. 18:00 w Nyskim Domu Kultury. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Agnieszka Jarząbek

Kultura i rozrywka

2019-12-08, godz. 12:51 Brzeski Festiwal Fotografii otworkowej dotarł do Opola Fotografowali pudełkami od zapałek, metalową puszką czy opakowaniem po perfumach. Prace uczestników Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej przyjechały do Opola… » więcej 2019-12-07, godz. 22:44 Rudniki już po raz 28. stały się opolską stolicą jazzu. "Wykonawcy, którzy tu przyjeżdżają, to światowa liga" Muzycy jazzowi i fani tego gatunku, już po raz 28. wypełnili dziś (07.12) salę koncertową rudnickiego domu kultury. Podczas kolejnej edycji Spotkania Muzyków Jazzowych… » więcej 2019-12-07, godz. 18:24 Bogactwo form i feeria barw. Nowa wystawa w Galerii Pierwsze Piętro w Opolu Autorką żywiołowych grafik i obrazów jest Magdalena Hanysz-Stefańska. To absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku, zdobywczyni… » więcej 2019-12-07, godz. 17:58 Muzyczne Mikołajki z piosenką dziecięcą i warsztatami balonowymi w Muzeum Polskiej Piosenki Ponad setka dzieci wzięła udział w dzisiejszych (07.12) Muzycznych Mikołajkach organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2019-12-07, godz. 08:03 Dziś II Opawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Jarnołtówku Spotkanie ze Świętym Mikołajem, przejażdżka saniami, kiermasz ze świątecznymi ozdobami oraz koncert kolęd i pastorałek - m.in. to składa się na II Opawski Jarmark… » więcej 2019-12-06, godz. 23:00 Czesko-słowacka wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego otwarta W Muzeum Śląska Opolskiego goszczą dwie wystawy, które łączy osoba prof. Jindřicha Štreita. Wybitny czeski fotograf, dokumentalista zaprezentował opolanom m.in… » więcej 2019-12-06, godz. 16:27 "Idziemy w stronę XXII wieku, ale pamiętamy o korzeniach". Opolski "Plastyczniak" kształci od 60 lat Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu świętuje 60 lat działalności. Przez ten czas nauczyciele opolskiego 'Plastyczniaka'… » więcej 2019-12-06, godz. 16:00 Hip-hopowe mikołajki w klubie Metro. Pokahontaz wystąpi w Opolu Zespół Pokahontaz wystąpi dzisiaj (6.12) wieczorem w klubie Metro w Opolu. Hip-hopową grupą tworzą raperzy Rahim i Fokus. Przed powstaniem Pokahontaz muzycy byli… » więcej 2019-12-06, godz. 15:02 Prudnik bohaterem kryminału Związana z Prudnikiem Barbara Sośnica-Czekała przed laty publikowała w lokalnym tygodniku powieść w odcinkach. Dziś opowieść poprawiona i nieco zmieniona ukazała… » więcej 2019-12-06, godz. 12:28 Nowa przestrzeń wystawiennicza ZPAP w Opolu [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów Plastyków znalazł w Opolu nową przestrzeń do prezentacji prac swoich członków. Oprócz Galerii Pierwsze Piętro artyści będą mogli prezentować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »