Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-23, 16:40 Autor: Ewelina Laxy

"Od klasyki do musicalu" - charytatywnie zagrają w Nysie

Koncert noworoczny orkiestr z Opola i Mainz [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert noworoczny orkiestr z Opola i Mainz [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Charytatywny Koncert Noworoczny „Od klasyki domusicalu” odbędzie się w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Charytatywny Koncert Noworoczny „Od klasyki domusicalu” odbędzie się w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Po raz 7. w Nysie zagrają charytatywnie. W najbliższy piątek (26.01) odbędzie się noworoczny koncert "Od klasyki do musicalu". Na scenie wystąpią muzycy orkiestry symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu pod batutą Huberta Prochoty oraz instrumentaliści z zaprzyjaźnionej orkiestry z niemieckiego Mainz.
- W pierwszej części posłuchamy muzyki klasycznej Czajkowskiego, czy Straussa, w drugiej suity orkiestrowe znane m.in. z Króla Lwa, czy Upiora w operze - mówi Agnieszka Jarząbek, koordynatorka wydarzenia. - Dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla nyskiego hospicjum i druga część dla Mateusza Jończego. To jest uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie. Zawsze staramy się wspierać tych najbardziej potrzebujących. Mateusz Jończy to młody chłopak, który niedowidzi. Jest szansa na to, żeby zahamować rozwój choroby, z tym, że niestety, leczenie jest bardzo kosztowne.

Organizatorem koncertu jest Ruch Rozwoju Regionu. Obowiązują cegiełki-wejściówki. Początek o godz. 18:00 w Nyskim Domu Kultury. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Agnieszka Jarząbek

Kultura i rozrywka

2019-01-23, godz. 14:45 Angielski dramat kina niezależnego w Kinie Studio w Opolu Działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu Kino Studio proponuje w czwartkowe wieczory filmy, które nie pojawiają się w dużych kinach. » więcej 2019-01-23, godz. 11:45 Filmowy Wieczór OZcarowy w Ozimku Dom Kultury w Ozimku w ramach 'Filmowego Wieczoru OZcarowego' zaprezentuje film promocyjny zatytułowany 'Hutnicza Perła Krainy Dinozaurów', który powstał w ra ... » więcej 2019-01-23, godz. 09:46 Styczniowa "Środa w Instytucie Śląskim" Instytut Ślaski w Opolu zaprasza na comiesięczne otwarte zebranie naukowe z cyklu 'Środy w Instytucie Śląskim'. » więcej 2019-01-22, godz. 15:44 "Służące od wszystkiego". O nich posłuchacie w MBP w Opolu 'Służące do wszystkiego' - o tej książce opowie jutro (23.01) w Opolu Joanna Kuciel-Frydryszak. Autorka opisała życie kobiet z najniższego szczebla w hierarch ... » więcej 2019-01-21, godz. 20:41 Koncert na rzecz opolskiej katedry. Wystąpili Ania Deko i Dżem Ania Deko i zespół Dżem zagrali dla opolskiej Katedry. Koncert charytatywny na rzecz renowacji świątyni zorganizowano w auli Wydziału Teologicznego przy ul. D ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:42 Wanda Kwietniewska gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu Wanda Kwietniewska była bohaterką Małej Akademii Piosenki w Opolu. Artystka zaczynała w Poznaniu w zespole Vist, później występował między innymi z grupą Lomb ... » więcej 2019-01-21, godz. 10:51 "Biesiada z Mickiewiczem" już dziś w Prószkowie 'Biesiada z Mickiewiczem' odbędzie się dzisiaj (21.01) w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Widowisko przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawow ... » więcej 2019-01-21, godz. 07:00 Trwają prace nad przygotowaniem obchodów Roku Moniuszkowskiego na Opolszczyźnie. Na razie najbardziej aktywne Opole Koncerty, happeningi, spektakle, konkursy, wystawy, czy spotkania. Pomysłów jest wiele, jak uczcić obchodzony w Polsce w 2019 roku, Rok Moniuszkowski. » więcej 2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »