Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-09, 09:00 Autor: Mariusz Majeran

Krym jest idealny do odwiedzenia o każdej porze roku

Spotkanie autorskie z Jackiem Michalskim [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Jackiem Michalskim [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Jackiem Michalskim [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Jackiem Michalskim [fot. Mariusz Majeran]
Przy pełnej sali w Fili nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu spotkali się miłośnicy Ukrainy. Prelegentem był Jacek Michalski, podróżnik i organizator wycieczek.
Do tej pory zwiedził blisko 70 krajów Europy, Azji i Afryki. Wielokrotnie odwiedził Krym.

- Chciałbym tam jeszcze wrócić – podkreśla podróżnik. - Krym to było miejsce, do którego jeździłem przez trzynaście lat. Zarówno prywatne były to wyjazdy, jak i pilotowałem grupy turystów. Właściwie tam jest wszystko, można powiedzieć. Mają piękne góry, w sezonie, powiedzmy wiosennym do wczesnej jesieni mają ciepłą wodę w morzu, a jesienią oczywiście owoce, zabytki. Przyznam się, że jeżeli jechałem prywatnie to robiłem zdjęcia. Niestety jak jechałem z grupą to na robienie zdjęć nie było czasu i teraz widzę, że dużo mi umknęło.

Obecnie dojazd na Krym jest utrudniony. Należy przejechać przez terytorium rosyjskie. Nie ma również bezpośrednich połączeń lotniczych.

Kolejne spotkanie w fili nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu będzie dotyczyło Japonii.
Jacek Michalski

Kultura i rozrywka

2019-04-25, godz. 19:30 Muzyka klasyczna znów będzie towarzyszyć kwitnącym azaliom na zamku w Mosznej Rusza XXXV Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii. Od jutra (26.04) przez kilka kolejnych piątków mury XVII-wiecznego zamku w Mosznej wypełni muzyka klasy ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:00 Niewidomi i słabowidzący "dotknęli sztuki" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Relaksacyjny salon dźwięku stworzyły osoby słabowidzące i niewidome w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach cyklu Dotknij Sztuki z przedmiotów codzien ... » więcej 2019-04-25, godz. 15:18 Poznaj historię teatru w Nysie - zachęca Archiwum Państwowe w Opolu Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na spotkanie pt. 'Ślady przeszłości. Krótka historia teatru miejskiego w Nysie'. Dr Małgorzata Blach-Margos z archiwum opo ... » więcej 2019-04-24, godz. 20:32 Mieszkanka Rozmierzy wydała książkę o lokalnych tradycjach Dawne zwyczaje, śląskie słowa czy opis pieczenia chleba zawarte są w wydanej właśnie książce „Dzieje i tradycje wsi Rozmierz” autorstwa Róży Witoń. Publikacja ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:57 O "Obietnicy" Żylińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Krzysztof Żyliński, pedagog, reżyser i instruktor teatralny spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, by opowiedzieć o swojej ksią ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »