Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-12-04, 16:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Jak powstaje smog wyjaśni "Drużyna Z". Teatr Eko Studio znów przygotowuje ekologiczny spektakl

Andrzej Czernik [fot. Paula Hołubowicz]
Andrzej Czernik [fot. Paula Hołubowicz]
"Drużyna Z" to nowy spektakl dla dzieci, który przygotowuje Teatr Eko Studio w Opolu. Celem przedstawienia jest edukacja ekologiczna skierowana do najmłodszych. Za sprawą przygód Drużyny Z dzieci dowiedzą się, jak powstaje smog, dlaczego jest szkodliwy i jak można mu przeciwdziałać. Otrzymają też książeczki, które będą mogli czytać w domu razem z rodzicami.
- W spektaklu występują aktorzy, ale także pacynki i lalki - mówi reżyser Andrzej Czernik. - To już tak tradycyjnie, od wielu lat, ta forma jest zachowana, ale pojawi się nowa postać jeża "Igiełki", będzie także kot, nietoperz "Nocek", bób "Bobrek", a także "Palacz", który pali w piecu. Mogę też zdradzić, że pojawi się strażnik miejski, który czuwa nad tym, aby był porządek w mieście i z kominów nie wylatywał szkodliwy dym - dodaje.

- Spektakl będzie grany w Teatrze Eko Sudio, ale także w całym regionie, a nawet w Polsce - zaznacza reżyser.

Premiera odbędzie się w Mikołajki w siedzibie Energetyki Cieplnej Opolszczyzny, z którą Teatr Eko Studio ten projekt realizuje.
Andrzej Czernik

Kultura i rozrywka

2020-01-25, godz. 13:00 Prudnik: koncert śpiewaków, którzy na co dzień posługują wiernym w habitach i sutannach Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny organizuje Konwent Bonifratrów w Prudniku. W programie są kolędy, arie sakralne oraz pieśni neapolitańskie. Koncert… » więcej 2020-01-25, godz. 10:30 Pomysły na rewitalizację zamku w Głogówku zyskały uznanie mieszkańców gminy Niemal 30 osób wzięło udział w otwartych konsultacjach społecznych dotyczących planów rewitalizacji 2 skrzydeł zamkowych dawnej siedziby rodu Oppersdorffów w Głogówku… » więcej 2020-01-25, godz. 10:00 Niezwykłe widowisko na światowym poziomie. Moscow City Ballet wystąpi w Nysie Moscow City Ballet charakteryzuje się olśniewającymi kostiumami, dopracowaną do perfekcji choreografią, scenografią i grą świateł. Teatr założył wybitny choreograf… » więcej 2020-01-24, godz. 17:38 "Dotknęli sztuki" i zaśpiewali w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Podopieczni fundacji 'Szansa dla Niewidomych' spotkali się na pierwszych w tym roku warsztatach artystycznych. Opolanie zaśpiewali kolędy wraz z zespołem Old Singer… » więcej 2020-01-24, godz. 08:30 Wiersze opolskich poetów zabrzmią w kościele Od lat Marek Krassowski, prezes nieistniejącego już Klubu Związków Twórczych w Opolu organizuje spotkania opolskich twórców, którzy w różnych kościołach prezentują… » więcej 2020-01-23, godz. 22:00 O islamie, dżihadzie i wojnie, także "świętej", mówiono w nyskim muzeum 'Dżihad w imię jedynego i miłosiernego Boga?' - to tytuł kolejnego z otwartych wykładów, który można było wysłuchać dziś (23.01) w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2020-01-23, godz. 20:00 Pokażą przygraniczne miasta na fotografii z ubiegłego wieku „Prudnik i Krnov na starej fotografii” to tytuł wystawy, którą przygotowały współpracujące ze sobą placówki kulturalne z tych miast. Zdjęcia pochodzą z prywatnych… » więcej 2020-01-23, godz. 18:00 Dotkną sztuki i zaśpiewają w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Mieszkańcy stolicy regionu wezmą udział w pierwszym w tym roku spotkaniu warsztatowym dla dorosłych pod hasłem 'Dotknij sztuki i śpiewaj'. » więcej 2020-01-23, godz. 16:00 Zamek w Mosznej doczekał się filmu. "Historia, legendy, tajemnice" Zamek w Mosznej występował w wielu filmach dokumentalnych i fabularnych. Były tam także kręcone teledyski wielu wykonawców. Tym razem wystąpi w roli głównej w… » więcej 2020-01-23, godz. 14:00 Dziś bluesowa uczta w Dworku Artystycznym Śląska Grupa Bluesowa zagra w stolicy regionu. Przed nami kolejna odsłona czwartkowych muzycznych spotkań w Dworku Artystycznym, które organizuje Fundacja BluesOpole… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »