Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-30, 08:00 Autor: Mariusz Majeran

Festiwal wideoklipów już za tydzień w Opolu

Jarosław Wasik [fot. Barbara Więcek]
Jarosław Wasik [fot. Barbara Więcek]
Przed nami pierwszy w Opolu, a już 26. Yach Film Festival. Pierwszy dzień to prezentacja teledysków wyprodukowanych w ciągu ostatniego roku.
- Będą mieli okazję Opolanie obejrzeć wszystkie nominowane teledyski we wszystkich kategoriach i oddać głos. I przyznamy dzięki temu opolską nagrodę publiczności. Żeby było komfortowo, to otwieramy muzeum do północy – mówi Jarosław Wasik, dyrektor muzeum.

- W piątek także zapraszamy na panel dyskusyjny zatytułowany „Teledysk, jako kluczowe narzędzie w promocji płyt” – dodaje dyrektor. - Myśmy zaprosili twórców, artystów związanych ze sceną hip-hopową, bowiem w tej chwili to oni produkują najwięcej teledysków.

W sobotę (09.12) finał głosowania i gala Yach Film Festivalu, którą poprowadzi dziennikarz muzyczny Tomasz Żąda. Wręczenie statuetek okrasi występ Skubasa.

- Natomiast niedziela to ciekawa propozycja dla najmłodszych – zachęca Wasik. - Proponujemy warsztaty produkcji teledysku. Te warsztaty będą nawiązywały do takiej bardzo starej techniki filmowej.

Festiwal rozpocznie się w piątek (08.12) potrwa trzy dni. Radio Opole jest patronem medialnym imprezy.
Jarosław Wasik cz. 1
Jarosław Wasik cz. 2
Jarosław Wasik cz. 3

Kultura i rozrywka

2018-01-17, godz. 12:00 Bezpłatne wejściówki na polsko-niemiecki Koncert Noworoczny w Filharmonii Opolskiej Mieszkańcy Opolszczyzny mogą już odbierać bezpłatne wejściówki do Filharmonii Opolskiej na Koncert Noworoczny. » więcej 2018-01-17, godz. 08:00 "Rozkłady Jazdy" Petera Zelenki w Teatrze im. Jana Kochanowskiego 'Rozkłady jazdy' Petera Zelenki zobaczymy na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl reżyseruje Agata Puszcz. Bohaterowie to małżeństwo aktor ... » więcej 2018-01-16, godz. 19:00 Ferie w Kluczborku. Będzie można rozwijać pasje i poznać kulturę egzotycznych krajów Zajęcia plastyczne, taneczne, wokalne, czy teatralne. Codziennie inną propozycję dla dzieci, które spędzają ferie w mieście, ma Kluczborski Dom Kultury. Ofert ... » więcej 2018-01-16, godz. 12:00 O "Tajemnicach kredensu" w Muzeum Śląska Opolskiego 'Tajemnice kredensu' - to tytuł zajęć dla dzieci, które odbyły się dziś (16.01) w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. W każdy wtorek i czwartek w czasie ferii n ... » więcej 2018-01-16, godz. 06:00 O prozie Juliana Kornhausera w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Wydanie tomiku 'Prozy zebranej Juliana Kornhausera' będzie omawiane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Gośćmi spotkania będą redaktorzy tej publikacji ... » więcej 2018-01-15, godz. 17:00 Kultura, historia i przyroda Izraela. Spotkanie z Rafałem Ganowskim 'Izrael - nie tylko śladami Biblii' - to tytuł wtorkowego (16.01) spotkania, które organizują Fundacja Czas Podróżników i Klub Artysty w Opolu. Rafał Ganowski ... » więcej 2018-01-15, godz. 11:30 O biografii Stanisława Lema w opolskiej MBP 'Lem. Życie nie z tej ziemi' to tytuł poniedziałkowego (15.01) spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Gościem był Wojciech Orliński, autor biogr ... » więcej 2018-01-14, godz. 18:03 Dzieci zagrały charytatywny koncert dla kolegów z domowego hospicjum w Opolu Mali artyści zagrali charytatywny koncert na rzecz podopiecznych Domowego hospicjum dla dzieci w Opolu. W kościele św. apostołów Piotra i Pawła zaprezentowała ... » więcej 2018-01-13, godz. 20:00 Artyści i animatorzy kultury spotkali się na opłatku z biskupem Andrzejem Czają w Muzeum Diecezjalnym Kilkadziesiąt osób wzięło udział w tradycyjnym spotkaniu noworocznym środowisk twórczych i animatorów kultury w opolskim Muzeum Diecezjalnym. » więcej 2018-01-13, godz. 19:30 Dziesiąty raz rywalizowali w komprachcickim konkursie kolęd i pastorałek Kolędy i pastorałki rozbrzmiewały po południu w komprachcickim Samorządowym Ośrodku Kultury. Zaprezentowali się soliści i zespoły - w sumie około stu osób ryw ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »