Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-06, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Tłumy na otwarciu 15. Opolskiej Jesieni Literackiej

15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
Opolanie szczelnie wypełnili salę konferencyjną i hol Miejskiej Biblioteki Publicznej podczas inauguracji 15. Opolskiej Jesieni Literackiej.
Elżbieta Kampa, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej, podkreśla, że początkowo impreza trwała dwa dni, teraz zakończy się na początku grudnia. Przewidziano trzynaście spotkań z literatami, poetami i znawcami literatury.

- A całość otwieramy piosenkami Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu aktora Piotra Machalicy - dodaje dyrektorka. - Te wszystkie lata mijają bardzo szybko. Mnie kojarzy się to jednak z ciągle powiększająca się publicznością. Tych propozycji literackich jest zdecydowanie dużo. Od tych niewielu, które mieliśmy na początku, bo podczas pierwszych jesieni prezentowaliśmy tylko nasze lokalne środowisko, to teraz prezentujemy również najważniejsze wydarzenia literackie z kraju - uzupełnia Kampa.

Od samego początku w jesiennych spotkaniach literackich uczestniczy Ryszard Czerwiński.

- Ja rozpoczynałem spotkania literackie jeszcze jak byliśmy na placu Piłsudskiego. A na przykład kawę, ciastka to przynosiłem w plecaku. I tak to się zaczęło. A teraz już przerosło nawet moja wyobraźnię. Jestem na wszystkich jesiennych spotkania - mówi czytelnik i mecenas sztuki.

Jutro z czytelnikami spotka się Radka Franczak – pisarka i realizatorka filmów dokumentalnych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Poprowadzi je Anna Święcicka.

Radio Opole objęło święto literatury patronatem medialnym.
06.11 jesien 1 MM
06.11 jesien 2 MM

Kultura i rozrywka

2018-12-12, godz. 18:15 Filmy z Dodą, Majewską czy Wodeckim. Przy muzycznych ławkach w Opolu można oglądać wywiady i koncerty z KFPP Fragmenty wyjątkowych wywiadów i koncertów podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki można obejrzeć przy tzw. muzycznych ławkach, które znajdują się na ul ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:00 Rusza wspólny jarmark Krapkowic i Gogolina. Potrwa 4 dni, a będzie można zobaczyć żywą szopkę Cztery dni potrwa krapkowicko-gogoliński jarmark bożonarodzeniowy. Od jutra (13.12) do niedzieli (16.12) na krapkowickim rynku będzie można skorzystać z wielu ... » więcej 2018-12-12, godz. 06:54 VI Koncert w Tonacji Śląska i jubileusze Filharmonia Opolska we wtorkowy wieczór rozbrzmiewała muzyką ludową i gwarą śląską. Wszystko za sprawą jubileuszu Zespołu Pieśni Ludowej Silesia z Łubnian i 2 ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:00 Języki obce znają śpiewająco. IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w opolskim "Staszicu" Udowadniają, że zagraniczna piosenka może być świetnym sposobem na łatwą i przyjemną naukę języka obcego. Blisko 60 uczestników mierzyło się na scenie Zespołu ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:30 Henryk Jaschik znów ozdobił dom i podwórko tysiącami lampek świątecznych [ZDJĘCIA] Około 41 tysięcy świątecznych lampek będzie w tym roku zdobić posesję państwa Jaschików z Krapkowic. Henryk Jaschik, emerytowany kierowca autobusów, zajmuje s ... » więcej 2018-12-11, godz. 11:15 Zmierzch Imperium. Wystawa fotografii Ryszarda Kapuścińskiego Muzeum Regionalne w Głogówku przygotowało wystawę, która powstała we współpracy z Fundacją im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot. 'Zmierzch Imperium' to wysta ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:00 Po śląsku w jubileusz. Przed nami koncert "W tonacji Śląska" Rok jubileuszowy podsumują koncertem. W Filharmonii Opolskiej odbędzie się 6. edycja koncertu 'W tonacji Śląska'. W tym roku będzie to święto potrójne - jubil ... » więcej 2018-12-10, godz. 21:00 Polski rok 1918 w podręcznikach do nauczania historii. Premiera książki w opolskiej MBP - Podręcznik historyczny dla przeciętnego człowieka to często pierwszy i ostatni tom historyczny z jakim się w życiu spotka - powiedział podczas premiery ksią ... » więcej 2018-12-10, godz. 20:00 Mieszkańcy stolicy regionu odkrywali tajemnice, jakie skrywa opolska katedra Krzysztof Ogiolda, autor szesnastu tekstów, które ukazały się w najnowszej publikacji poświęconej opolskiej świątyni podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 105 Pomników Historii na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród nich dwie perły z Opolszczyzny Prezydent Andrzej Duda wpisał kolejne 14 zabytków na listę polskich Pomników Historii. Ten tytuł otrzymują wyjątkowe obiekty o najwyższych w skali kraju warto ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »