Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-06, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Tłumy na otwarciu 15. Opolskiej Jesieni Literackiej

15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
15. Opolska Jesień Literacka [fot. Mariusz Majeran]
Opolanie szczelnie wypełnili salę konferencyjną i hol Miejskiej Biblioteki Publicznej podczas inauguracji 15. Opolskiej Jesieni Literackiej.
Elżbieta Kampa, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej, podkreśla, że początkowo impreza trwała dwa dni, teraz zakończy się na początku grudnia. Przewidziano trzynaście spotkań z literatami, poetami i znawcami literatury.

- A całość otwieramy piosenkami Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu aktora Piotra Machalicy - dodaje dyrektorka. - Te wszystkie lata mijają bardzo szybko. Mnie kojarzy się to jednak z ciągle powiększająca się publicznością. Tych propozycji literackich jest zdecydowanie dużo. Od tych niewielu, które mieliśmy na początku, bo podczas pierwszych jesieni prezentowaliśmy tylko nasze lokalne środowisko, to teraz prezentujemy również najważniejsze wydarzenia literackie z kraju - uzupełnia Kampa.

Od samego początku w jesiennych spotkaniach literackich uczestniczy Ryszard Czerwiński.

- Ja rozpoczynałem spotkania literackie jeszcze jak byliśmy na placu Piłsudskiego. A na przykład kawę, ciastka to przynosiłem w plecaku. I tak to się zaczęło. A teraz już przerosło nawet moja wyobraźnię. Jestem na wszystkich jesiennych spotkania - mówi czytelnik i mecenas sztuki.

Jutro z czytelnikami spotka się Radka Franczak – pisarka i realizatorka filmów dokumentalnych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Poprowadzi je Anna Święcicka.

Radio Opole objęło święto literatury patronatem medialnym.
06.11 jesien 1 MM
06.11 jesien 2 MM

Kultura i rozrywka

2018-01-16, godz. 12:00 O "Tajemnicach kredensu" w Muzeum Śląska Opolskiego 'Tajemnice kredensu' - to tytuł zajęć dla dzieci, które odbyły się dziś (16.01) w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. W każdy wtorek i czwartek w czasie ferii n ... » więcej 2018-01-16, godz. 06:00 O prozie Juliana Kornhausera w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Wydanie tomiku 'Prozy zebranej Juliana Kornhausera' będzie omawiane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Gośćmi spotkania będą redaktorzy tej publikacji ... » więcej 2018-01-15, godz. 17:00 Kultura, historia i przyroda Izraela. Spotkanie z Rafałem Ganowskim 'Izrael - nie tylko śladami Biblii' - to tytuł wtorkowego (16.01) spotkania, które organizują Fundacja Czas Podróżników i Klub Artysty w Opolu. Rafał Ganowski ... » więcej 2018-01-15, godz. 11:30 O biografii Stanisława Lema w opolskiej MBP 'Lem. Życie nie z tej ziemi' to tytuł poniedziałkowego (15.01) spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Gościem był Wojciech Orliński, autor biogr ... » więcej 2018-01-14, godz. 18:03 Dzieci zagrały charytatywny koncert dla kolegów z domowego hospicjum w Opolu Mali artyści zagrali charytatywny koncert na rzecz podopiecznych Domowego hospicjum dla dzieci w Opolu. W kościele św. apostołów Piotra i Pawła zaprezentowała ... » więcej 2018-01-13, godz. 20:00 Artyści i animatorzy kultury spotkali się na opłatku z biskupem Andrzejem Czają w Muzeum Diecezjalnym Kilkadziesiąt osób wzięło udział w tradycyjnym spotkaniu noworocznym środowisk twórczych i animatorów kultury w opolskim Muzeum Diecezjalnym. » więcej 2018-01-13, godz. 19:30 Dziesiąty raz rywalizowali w komprachcickim konkursie kolęd i pastorałek Kolędy i pastorałki rozbrzmiewały po południu w komprachcickim Samorządowym Ośrodku Kultury. Zaprezentowali się soliści i zespoły - w sumie około stu osób ryw ... » więcej 2018-01-13, godz. 18:20 Ponad 200 dzieci kolęduje i wystawia jasełka w Gogolinie. W niedzielę druga część konkursu Zespoły kolędnicze i jasełkowe przedszkoli oraz szkół podstawowych prezentują się w ten weekend na IV gminnym przeglądzie w Gogolinie. » więcej 2018-01-13, godz. 13:00 Orkiestra zagra w Prudniku inaczej niż do tej pory. Ma być rodzinnie W nowej formule organizowana jest w Prudniku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie będzie to jak dotychczas impreza plenerowa. Wszystkie wydarzenia zaplano ... » więcej 2018-01-13, godz. 09:00 Teatralne otwarcie finału Orkiestry Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu postanowił pokazać opolanom trzy przedstawienia teatralne w ramach przedbiegów do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »