Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-10-17, 15:27 Autor: Katarzyna Zawadzka

Konkurs dla młodych artystów. Nagrodą wystawa w Galerii Aneks

Galeria Aneks przed wernisażem/Fot. Magdalena Żołędź
Galeria Aneks przed wernisażem/Fot. Magdalena Żołędź
Konkurs dla młodych twórców ogłosiła Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Mogą w nim wziąć udział artyści do 35. roku życia. Zwycięzca będzie mógł wystawić projekt w Galerii Aneks przy pl. Teatralnym w Opolu. Na jego stworzenie przeznaczona jest pula 1000 złotych. Ponadto artysta otrzyma też 1000 złotych w ramach honorarium autorskiego.
- Już po raz czwarty organizujemy taki konkurs dla osób związanych z naszym regionem - mówi Agnieszka Dela-Kropiowska z galerii. - Zależy nam na tym, aby wybrać najciekawsze projekty artystyczne tworzone w zakresie sztuk wizualnych i pokazać je w Galerii Aneks GSW. Jest to taka mała przestrzeń galeryjna przylegająca do głównej siedziby galerii. Konkurs Aneks organizowany co roku wyłania najlepsze projekty z nadesłanych - dodaje.

- Nie musicie być państwo artystami, ten konkurs kierujemy do każdej kreatywnej osoby, która chciałaby zaistnieć w Galerii Aneks - zaznacza nasza rozmówczyni.

- Chcemy, aby to były projekty stworzone specjalnie z myślą o tej przestrzeni, czyli o małym pomieszczeniu z jednej strony bardzo oszklonym, działającym witrynowo z jednej strony, będącym w takim miejscu rozpoznawalnym przez opolan - kontynuuje Dela-Kropiowska. - Tam ciągle obok tej witryny Aneksu spacerują opolanie, osoby, które przychodzą do teatru i do galerii - dodaje.

Projekty konkursowe można wysyłać mailowo do 20 listopada na adres: info@galeriaopole.pl
Agnieszka Dela-Kropiowska 1
Agnieszka Dela-Kropiowska 2

Kultura i rozrywka

2021-11-27, godz. 12:00 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego będzie koncertować w Głubczycach Głubczyce już przygotowane na dzisiejszy (27.11) koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Starania o przyjazd zespołu rozpoczęły… » więcej 2021-11-27, godz. 09:00 "Kochanowski" zaprasza najmłodszych na poranek filozoficzno-teatralny Budują poczucie własnej wartości, rozbudzają ciekawość, otwartość, dodają odwagi i wrażliwości na otaczający świat. Mowa o porankach teatralno-filozoficznych… » więcej 2021-11-26, godz. 20:00 Ukazała się płyta z utworami z festiwalu Żytstoock 2021 W lipcu pod naszym patronatem odbyła się w Żytniowie trzydniowa impreza kulturalna promująca młodych artystów. Festiwal Żytstoock miał także swoją muzyczną… » więcej 2021-11-26, godz. 17:00 7. Opolski Festiwal Podróżniczy. Od Islandii po Amerykę Południową Trwa 7. Opolski Festiwal Podróżniczy. Dzisiejsze (26.11) prelekcje odbywają się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie między innymi 'Raport… » więcej 2021-11-26, godz. 15:00 Wiolonczelista w "Strefie Gwiazd" na dzisiejszym koncercie w filharmonii Filharmonia Opolska zaprasza na dzisiejszy koncert z cyklu 'Strefa Gwiazd'. Opolscy filharmonicy pod batutą dyrektora Przemysława Neumanna wykonają cztery utwory… » więcej 2021-11-26, godz. 07:00 Opole: wręczono nagrody w dziedzinie kultury, rekordowa liczba laureatów [ZDJĘCIA] 25. jubileuszowa gala wręczenia nagród w dziedzinie kultury Miasta Opole za nami. Tym razem była rekordowa liczba nominowanych, ale także rozdano rekordową… » więcej 2021-11-25, godz. 20:47 Godzinna lekcja połączona z koncertem. Czas na otwartą próbę generalną w Filharmonii Opolskiej Po raz kolejny w tym wyjątkowym wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież nie tylko z opolskich szkół. » więcej 2021-11-25, godz. 19:38 "Jestem jak motyl". Andrzej Grabowski spotkał się z czytelnikami WBP Andrzej Grabowski był gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Znany aktor opowiadał o swojej biografii, której podtytuł brzmi 'Jestem jak motyl'… » więcej 2021-11-25, godz. 15:45 Andrzej Grabowski gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Andrzej Grabowski, aktor teatralny, telewizyjny i kabaretowy jest ostatnim bohaterem tegorocznego cyklu 'Zaczytane Opolskie'. » więcej 2021-11-25, godz. 13:15 Rozpoczyna się tydzień chrześcijańskiej kultury studenckiej w Opolu - 28. Dni Xaverianum Bal, dzień absolwenta oraz uroczysta gala ''Żar Serca'' uwieczniona koncertem - to główne elementy programu 28. Dni Xaverianum, które dziś (25.11) o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »