Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-06-03, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Z talentem do śpiewania i do języka obcego. Za nami finał konkursu "I know I can"

Finał VI edycji "I know I can" [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał VI edycji "I know I can" [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał VI edycji "I know I can" [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał VI edycji "I know I can" [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał VI edycji "I know I can" [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał VI edycji "I know I can" [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał VI edycji "I know I can" [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał VI edycji "I know I can" [fot. Mariusz Chałupnik]
Musieli sami ułożyć choreografię, wybrać strój, a przede wszystkim napisać tekst po angielski do określonego utworu i na koniec wykonać go na scenie. W Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego odbył się finał konkursu "I know I can".
Wzięło w nim udział dziesięciu wykonawców z 9 gimnazjów z Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

- Są coraz ambitniejsze teksty, na czym nam najbardziej zależało - mówi Danuta Jazłowiecka, pomysłodawca konkursu. - Coraz lepsze wymawianie i wyśpiewywanie tych tekstów. Z roku na rok ten poziom się bardzo podnosi. To są ludzie mądrzy, którzy znają swoją wartość. Wiedzą, że mission impossible jest possible wtedy, kiedy jesteśmy zdeterminowani, żeby coś osiągnąć.

- Jedne wykonania były lepsze, jedne gorsze jak zwykle - dodaje Anna Panas, członkini jury konkursu. - Ale fajnie, że tej młodzieży się chce, że ona chce się nie tyle ścigać, ale brać udział w takim konkursie.

- Mi się bardzo podoba poziom, który jest bardzo wysoki - mówi Kinga z Zespołu Szkół w Gogolinie. - Atmosfera jest bardzo fajna. Choć myśmy na ostatnią chwilę zmieniły skład naszego zespołu oraz wykonywany utwór.

Była to 6 edycja konkursu.
Finał "I know I can"

Kultura i rozrywka

2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »