Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-03-12, 21:49 Autor: Joanna Gerlich

Proza to mężczyzna, a poezja to kobieta. Dzień Kobiet w Kolonowskiem

Dzień Kobiet w Kolonowskiem [fot. Joanna Gerlich]
Dzień Kobiet w Kolonowskiem [fot. Joanna Gerlich]
Widowisko pt. „Od słowa do słowa, czyli kiedy znajdę się przy Tobie” zorganizowała Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem.
Wydarzenie rozpoczął śpiewająco Józef Kotyś, dyrektor BICeK i prowadzący imprezę. To już druga edycja Dnia Kobiet w Kolonowskiem.

- Rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy takie widowisko, wówczas pod tytułem „Nie wierzyć kobiecie”. Dzisiaj kolejna edycja dedykowana naszym paniom – mówi Kotyś. - Jest to tak pomyślane, żeby pokazać młodzież i naszych twórców, szczególnie dać możliwość zaprezentowania się tak jak dzisiaj naszej grupie teatralnej Ars Fictis – dodaje.

Wspomniana grupa teatralna zaprezentowała dwie jednoaktówki autorstwa Jerzego Kaufmanna, nauczyciela języka polskiego i lokalnego artysty pt.: „Spotkanie” i ”Przystanek”. Na scenie wystąpiły również trzy gimnazjalistki: Kinga Ćmikiewicz, Daria Bajsarowicz i Natalia Niedziela, które wykonały recital „Na trzy głosy i gitarę”. Ostatnim punktem programu był występ zespołu Lobotomia z Kluczborka, który tak spodobał się zebranym, że zebrał owacje na stojąco.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo przyjęcie imprezy to jest dla nas najlepsze podziękowanie za pracę – mówi Józef Kotyś. - Nasza publiczność ma już do nas zaufanie, że jak organizujemy czy to koncert noworoczny, czy w ubiegłym roku mieliśmy dosyć trudny spektakl teatralny teatru z Ozimka, że ta sala jest pełna.
Józef Kotyś cz.1.
Józef Kotyś cz.2.

Kultura i rozrywka

2018-10-18, godz. 16:40 Aquiles Priester Band ćwiczy w Radiu Opole. Przed nimi 3 koncerty W Studium M im. SBB w Radiu Opole trwają próby Aquiles Priester Band. Grupa gości w Polsce w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu 'Drum Fest'. Wystąpi w piąt ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:00 Powódź i wspomnienia opolan. Premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego Spektakl 'Moją ulicą płynie rzeka' Elżbiety Depty i Adriana Szafrańskiego zobaczą widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego. Przedstawienie opowiada o powodzi t ... » więcej 2018-10-18, godz. 07:15 Rusza 27. Międzynarodowy Festiwal Drum Fest. "Tu rodzą się i występują gwiazdy" Koncert zespołu 'P.A.R.K.' Jerzego Piotrowskiego - perkusisty legendarnego zespołu SBB - zainauguruje 27. Międzynarodowy Festiwal Drum Fest. Rozpocznie się dz ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:44 Na początek filmy. W Opolu rozpoczął się Festiwal Gór Pokazami trzech filmów zainaugurowano 7. edycję Opolskiego Festiwalu Gór. Na ekranie można było oglądać dokumenty o tragarzach działających w Wysokich Tatrach ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:58 Tegoroczny Najazd Poetów rozpoczęty Międzynarodowe Forum Literackie i XXIX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu otwarte spotkaniem literackim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w O ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:55 Husaria, jako duma polskiego oręża. W piastowskim zamku poznasz wiekowe militaria W najbliższy weekend w Muzeum Piastów Śląskich zostanie zaprezentowana nowa wystawa. Dzięki zbiorom z prywatnej kolekcji, brzeżanie oraz turyści będą mogli zo ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:00 W Opolu będzie kręcony film fabularny. Historia wysadzenia auli WSP Początek filmu będzie nawiązaniem do historii wysadzenia auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w 1971 roku. Autorzy filmu poszukują statystów do filmu zat ... » więcej 2018-10-17, godz. 06:45 Ilona Wiśniewska o książce "Lud. Z grenlandzkiej wyspy". Spotkanie w WBP O książce 'Lud. Z grenlandzkiej wyspy' opowiadała w stolicy regionu Ilona Wiśniewska. Reportażystka i fotograf pochodzi z Prószkowa koło Opola. Za kołem podbi ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Dzień Ukraiński w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Warsztaty plastyczne i koncert muzyki ludowej - to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na Dzień Ukraiński. Opolanie wykonali własnoręcznie amul ... » więcej 2018-10-16, godz. 15:00 Animowana opowieść o historii mniejszości niemieckiej w Polsce Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim przygotowało film animowany zatytułowany 'Niemcy w Polsce'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »