Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-03-12, 21:49 Autor: Joanna Gerlich

Proza to mężczyzna, a poezja to kobieta. Dzień Kobiet w Kolonowskiem

Dzień Kobiet w Kolonowskiem [fot. Joanna Gerlich]
Dzień Kobiet w Kolonowskiem [fot. Joanna Gerlich]
Widowisko pt. „Od słowa do słowa, czyli kiedy znajdę się przy Tobie” zorganizowała Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem.
Wydarzenie rozpoczął śpiewająco Józef Kotyś, dyrektor BICeK i prowadzący imprezę. To już druga edycja Dnia Kobiet w Kolonowskiem.

- Rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy takie widowisko, wówczas pod tytułem „Nie wierzyć kobiecie”. Dzisiaj kolejna edycja dedykowana naszym paniom – mówi Kotyś. - Jest to tak pomyślane, żeby pokazać młodzież i naszych twórców, szczególnie dać możliwość zaprezentowania się tak jak dzisiaj naszej grupie teatralnej Ars Fictis – dodaje.

Wspomniana grupa teatralna zaprezentowała dwie jednoaktówki autorstwa Jerzego Kaufmanna, nauczyciela języka polskiego i lokalnego artysty pt.: „Spotkanie” i ”Przystanek”. Na scenie wystąpiły również trzy gimnazjalistki: Kinga Ćmikiewicz, Daria Bajsarowicz i Natalia Niedziela, które wykonały recital „Na trzy głosy i gitarę”. Ostatnim punktem programu był występ zespołu Lobotomia z Kluczborka, który tak spodobał się zebranym, że zebrał owacje na stojąco.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo przyjęcie imprezy to jest dla nas najlepsze podziękowanie za pracę – mówi Józef Kotyś. - Nasza publiczność ma już do nas zaufanie, że jak organizujemy czy to koncert noworoczny, czy w ubiegłym roku mieliśmy dosyć trudny spektakl teatralny teatru z Ozimka, że ta sala jest pełna.
Józef Kotyś cz.1.
Józef Kotyś cz.2.

Kultura i rozrywka

2019-01-22, godz. 15:44 "Służące od wszystkiego". O nich posłuchacie w MBP w Opolu 'Służące do wszystkiego' - o tej książce opowie jutro (23.01) w Opolu Joanna Kuciel-Frydryszak. Autorka opisała życie kobiet z najniższego szczebla w hierarch ... » więcej 2019-01-21, godz. 20:41 Koncert na rzecz opolskiej katedry. Wystąpili Ania Deko i Dżem Ania Deko i zespół Dżem zagrali dla opolskiej Katedry. Koncert charytatywny na rzecz renowacji świątyni zorganizowano w auli Wydziału Teologicznego przy ul. D ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:42 Wanda Kwietniewska gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu Wanda Kwietniewska była bohaterką Małej Akademii Piosenki w Opolu. Artystka zaczynała w Poznaniu w zespole Vist, później występował między innymi z grupą Lomb ... » więcej 2019-01-21, godz. 10:51 "Biesiada z Mickiewiczem" już dziś w Prószkowie 'Biesiada z Mickiewiczem' odbędzie się dzisiaj (21.01) w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Widowisko przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawow ... » więcej 2019-01-21, godz. 07:00 Trwają prace nad przygotowaniem obchodów Roku Moniuszkowskiego na Opolszczyźnie. Na razie najbardziej aktywne Opole Koncerty, happeningi, spektakle, konkursy, wystawy, czy spotkania. Pomysłów jest wiele, jak uczcić obchodzony w Polsce w 2019 roku, Rok Moniuszkowski. » więcej 2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej 2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »