Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-03-12, 21:49 Autor: Joanna Gerlich

Proza to mężczyzna, a poezja to kobieta. Dzień Kobiet w Kolonowskiem

Dzień Kobiet w Kolonowskiem [fot. Joanna Gerlich]
Dzień Kobiet w Kolonowskiem [fot. Joanna Gerlich]
Widowisko pt. „Od słowa do słowa, czyli kiedy znajdę się przy Tobie” zorganizowała Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem.
Wydarzenie rozpoczął śpiewająco Józef Kotyś, dyrektor BICeK i prowadzący imprezę. To już druga edycja Dnia Kobiet w Kolonowskiem.

- Rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy takie widowisko, wówczas pod tytułem „Nie wierzyć kobiecie”. Dzisiaj kolejna edycja dedykowana naszym paniom – mówi Kotyś. - Jest to tak pomyślane, żeby pokazać młodzież i naszych twórców, szczególnie dać możliwość zaprezentowania się tak jak dzisiaj naszej grupie teatralnej Ars Fictis – dodaje.

Wspomniana grupa teatralna zaprezentowała dwie jednoaktówki autorstwa Jerzego Kaufmanna, nauczyciela języka polskiego i lokalnego artysty pt.: „Spotkanie” i ”Przystanek”. Na scenie wystąpiły również trzy gimnazjalistki: Kinga Ćmikiewicz, Daria Bajsarowicz i Natalia Niedziela, które wykonały recital „Na trzy głosy i gitarę”. Ostatnim punktem programu był występ zespołu Lobotomia z Kluczborka, który tak spodobał się zebranym, że zebrał owacje na stojąco.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo przyjęcie imprezy to jest dla nas najlepsze podziękowanie za pracę – mówi Józef Kotyś. - Nasza publiczność ma już do nas zaufanie, że jak organizujemy czy to koncert noworoczny, czy w ubiegłym roku mieliśmy dosyć trudny spektakl teatralny teatru z Ozimka, że ta sala jest pełna.
Józef Kotyś cz.1.
Józef Kotyś cz.2.

Kultura i rozrywka

2018-04-19, godz. 21:15 Wspomnienie Jonasza Kofty w bibliotece [ZDJĘCIA] Wspólnym wernisażem Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Polskiej Piosenki uczcili 30 rocznicę śmierci Jonasza Kofty - artysty wszechstronnego. » więcej 2018-04-19, godz. 20:30 Pierwsza w tym roku "Twarz Opola" Profesor dr hab. Danuta Kisielewicz otwiera tegoroczny cykl spotkań 'Twarze Opolan' w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych. » więcej 2018-04-19, godz. 18:15 Pogodna jesień życia w obiektywie młodzieży. Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty Oficjalną galą z wręczeniem nagród zakończył się konkurs fotograficzny 'Pogodna jesień życia w obiektywie'. Wydarzenie odbyło się w czwartkowe (19.04) popołud ... » więcej 2018-04-19, godz. 16:00 Namysłów czeka na gwiazdy polskiego kina. Wystartował festiwal filmowy Oficjalnie ruszyły Namysłowskie Spotkania Filmowe „Bliżej Gwiazd”. To trzecia edycja imprezy, która przyciąga setki kinomanów. W południe rozpoczęły się warsz ... » więcej 2018-04-19, godz. 13:00 Śpiewanie gwarą opolską w Studiu M Po raz pierwszy w legendarnym Studiu M Radia Opole usłyszymy pieśni śpiewane gwarą opolską. Wystąpi 'Grzegorz Płonka Trio'. » więcej 2018-04-19, godz. 11:00 Książka o biznesie oraz o pasji, która może biznes "położyć" Michał Kosel wydał drugą książkę o biznesie. Tym razem zastanawia się, dlaczego 80 procent projektów opartych na pasji upada w ciągu dwóch lat. » więcej 2018-04-19, godz. 06:45 Książka jak mapa z przewagą zdjęć o najnowszej historii Najnowszą wspólną książkę Magdaleny i Maksymiliana Rigamontich mogliśmy poznać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2018-04-18, godz. 20:57 Rozmawiali o podróżach, pracy i pasji. Opolanie poznawali sekrety Australii Opolanie zachwycili się australijskim klimatem. W ramach VIII Dni Australii podróżnicy, autorzy książek i ludzie na stałe zamieszkujący krainę kangurów odwied ... » więcej 2018-04-18, godz. 12:00 Marek Sołtysiak zaśpiewa w dworku Opolski bard tym razem zaprezentuje się w Dworku Artystycznym w Opolu. Zaśpiewa i zagra na gitarze swoje autorskie piosenki » więcej 2018-04-18, godz. 05:00 Wykład o malarstwie Wróblewskiego O malarstwie Andrzeja Wróblewskiego, polskiego malarza, który do końca swojego krótkiego życia pozostał buntownikiem poszukującym własnej drogi artystycznej - ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »