Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-03-12, 21:49 Autor: Joanna Gerlich

Proza to mężczyzna, a poezja to kobieta. Dzień Kobiet w Kolonowskiem

Dzień Kobiet w Kolonowskiem [fot. Joanna Gerlich]
Dzień Kobiet w Kolonowskiem [fot. Joanna Gerlich]
Widowisko pt. „Od słowa do słowa, czyli kiedy znajdę się przy Tobie” zorganizowała Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem.
Wydarzenie rozpoczął śpiewająco Józef Kotyś, dyrektor BICeK i prowadzący imprezę. To już druga edycja Dnia Kobiet w Kolonowskiem.

- Rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy takie widowisko, wówczas pod tytułem „Nie wierzyć kobiecie”. Dzisiaj kolejna edycja dedykowana naszym paniom – mówi Kotyś. - Jest to tak pomyślane, żeby pokazać młodzież i naszych twórców, szczególnie dać możliwość zaprezentowania się tak jak dzisiaj naszej grupie teatralnej Ars Fictis – dodaje.

Wspomniana grupa teatralna zaprezentowała dwie jednoaktówki autorstwa Jerzego Kaufmanna, nauczyciela języka polskiego i lokalnego artysty pt.: „Spotkanie” i ”Przystanek”. Na scenie wystąpiły również trzy gimnazjalistki: Kinga Ćmikiewicz, Daria Bajsarowicz i Natalia Niedziela, które wykonały recital „Na trzy głosy i gitarę”. Ostatnim punktem programu był występ zespołu Lobotomia z Kluczborka, który tak spodobał się zebranym, że zebrał owacje na stojąco.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo przyjęcie imprezy to jest dla nas najlepsze podziękowanie za pracę – mówi Józef Kotyś. - Nasza publiczność ma już do nas zaufanie, że jak organizujemy czy to koncert noworoczny, czy w ubiegłym roku mieliśmy dosyć trudny spektakl teatralny teatru z Ozimka, że ta sala jest pełna.
Józef Kotyś cz.1.
Józef Kotyś cz.2.

Kultura i rozrywka

2018-07-22, godz. 10:49 Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [DUŻO ZDJĘĆ] PUCH, czyli koncert konkursowy, to jeden z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „KROPKA”. Na deskach głuchołaskiej Muszl ... » więcej 2018-07-22, godz. 07:20 Kameralnie, ale z europejskim rozmachem. Wiolonczele przyciągają do Nysy kolejnych słuchaczy [ZDJĘCIA] Z koncertu na koncert przybywa melomanów, którzy odkrywają różne możliwości wiolonczeli. W trzecim z rzędu, koncertowym dniu (21.07), wystąpili wykładowcy V M ... » więcej 2018-07-20, godz. 23:00 Tłumy w głuchołaskiej Muszli Leśnej. Trwa Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA Wszystkiego Najlepszego, Bez Idola, Wołosatki, Formacja i Grupa Bohema - to artyści, którzy przybyli dziś (20.07) do Głuchołaz, by wystąpić na 12. Międzynarod ... » więcej 2018-07-20, godz. 15:00 Kultura przygranicza. Fundacja "W Rozwoju" zaprasza młodzież do współpracy Młodzież z powiatów prudnickiego i nyskiego może wziąć udział w projekcie 'Kultura w społeczności przygranicza'. Organizatorem jest Fundacja 'W Rozwoju' z Opo ... » więcej 2018-07-20, godz. 12:00 Graftmann wystąpi dziś na wyspie Bolko w Opolu Autorskie piosenki Graftmanna, czyli Romana Szczepanka, usłyszy dziś (20.07) publiczność klubokawiarni Laba na wyspie Bolko w Opolu. Artysta, który mieszka i ... » więcej 2018-07-20, godz. 10:45 Weekend nad Odrą. Przed nami Dni Przemysłu i Żeglugi organizowane w Krapkowicach i Gogolinie Będą rejsy szlakiem industrialnym, wyścig smoczych łodzi czy naukowa zabawa z wodą. Już dziś (20.07) wieczorem od szant przy ognisku i seansu filmu 'Rejs' roz ... » więcej 2018-07-20, godz. 06:41 Moc wiolonczeli silniejsza od deszczu. V Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa zainaugurowana [ZDJĘCIA] Deszczowa pogoda nie odstraszyła entuzjastów wiolonczeli, którzy licznie przybyli na czwartkowy (19.07) koncert do Muzeum Powiatowego w Nysie. Wydarzenie ofic ... » więcej 2018-07-19, godz. 21:48 W Głuchołazach rozbrzmiewają dźwięki piosenki poetyckiej. Za nami pierwszy "KROPKOWY" koncert Rozpoczął się XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka. Na tarasie przy głuchołaskim Hoteliku Sudety dziś (19.07) występowali pierwsi artyści, ... » więcej 2018-07-19, godz. 18:23 Warsztaty genealogiczne "Podróż do krainy przodków" Domowe pamiątki i dokumenty, archiwa czy internetowe bazy danych - to wszystko może być pomocne przy tworzeniu drzewa genealogicznego naszej rodziny. - Najpie ... » więcej 2018-07-19, godz. 11:10 "Kropkowi" wolontariusze mają pełne ręce roboty. Rusza XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Przyjechali z czterech stron Polski, żeby pomóc w przygotowaniach do XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka. Ponad 30 wolontariuszy zjech ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »