Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-11-15, 19:50 Autor: Mariusz Majeran

Anna Panas, opolska piosenkarka, opowiadała i śpiewała na spotkaniu z czytelnikami

Elżbieta Trylnik i Anna Panas [fot. Mariusz Majeran]
Elżbieta Trylnik i Anna Panas [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Anną Panas w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Anną Panas w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Anną Panas w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Anną Panas w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Anną Panas w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Anną Panas w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Wokalistka była gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu w ramach cyklu "Sławni Opolanie".
Spotkanie prowadziła dziennikarka muzyczna Radia Opole i dyrektorka Chóru Uniwersytetu Opolskiego dr Elżbieta Trylnik. Zapytana, kim jest Anna Panas, odpowiada bez wahania, że świetną wokalistką.

- Wokalistka, fantastycznie swingująca, autorka muzyki, różnych tekstów do piosenek.
Ona jest bardzo doświadczoną artystką. Bardzo wiele tras koncertowych z żywą muzyką. Bardzo dyspozycyjna osoba, z ogromnym repertuarem. No i ta publiczność, dla której śpiewała w Norwegii, Szwajcarii, Niemczech, gdziekolwiek, też bardzo wymagająca - opisuje artystkę Trylnik.

Anna Panas przyznaje, że woli śpiewać niż opowiadać o sobie. Lubi pracować z młodzieżą, co zresztą czyni na różnych warsztatach wokalnych.

- Ja zresztą lubię z młodzieżą, może nie tyle pracować, co po prostu służyć jej jakąś radą. No trochę tego doświadczenia mam, bo tego się uzbierało, dlatego jestem zapraszana i dziękuję, że się o mnie pamięta. Widzę, jaka młodzież cudowna, wspaniała, zdolna nam rośnie - mówi Panas.

Podczas spotkania w bibliotece piosenkarka opowiadała o swojej drodze zawodowej na estradach w Polsce i zagranicą, a także zaśpiewała.

Kultura i rozrywka

2020-01-25, godz. 22:00 Historycy ze Strzeleczek poszukują starych zdjęć z tej miejscowości Lokalna Grupa Historyczna ze Strzeleczek przygotowuje się do wydania książki ze starymi fotografiami z tej miejscowości i okolic. W związku z tym zwraca się z… » więcej 2020-01-25, godz. 19:15 Karnawałowy Koncert Jazzowy już jutro w kluczborskim Kinie Bajka Zbliża się Karnawałowy Koncert Jazzowy w Kluczborku. Początek jutro (26.01) o 15:00 w Kinie Bajka. » więcej 2020-01-25, godz. 13:00 Prudnik: koncert śpiewaków, którzy na co dzień posługują wiernym w habitach i sutannach Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny organizuje Konwent Bonifratrów w Prudniku. W programie są kolędy, arie sakralne oraz pieśni neapolitańskie. Koncert… » więcej 2020-01-25, godz. 10:30 Pomysły na rewitalizację zamku w Głogówku zyskały uznanie mieszkańców gminy Niemal 30 osób wzięło udział w otwartych konsultacjach społecznych dotyczących planów rewitalizacji 2 skrzydeł zamkowych dawnej siedziby rodu Oppersdorffów w Głogówku… » więcej 2020-01-25, godz. 10:00 Niezwykłe widowisko na światowym poziomie. Moscow City Ballet wystąpi w Nysie Moscow City Ballet charakteryzuje się olśniewającymi kostiumami, dopracowaną do perfekcji choreografią, scenografią i grą świateł. Teatr założył wybitny choreograf… » więcej 2020-01-24, godz. 17:38 "Dotknęli sztuki" i zaśpiewali w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Podopieczni fundacji 'Szansa dla Niewidomych' spotkali się na pierwszych w tym roku warsztatach artystycznych. Opolanie zaśpiewali kolędy wraz z zespołem Old Singer… » więcej 2020-01-24, godz. 08:30 Wiersze opolskich poetów zabrzmią w kościele Od lat Marek Krassowski, prezes nieistniejącego już Klubu Związków Twórczych w Opolu organizuje spotkania opolskich twórców, którzy w różnych kościołach prezentują… » więcej 2020-01-23, godz. 22:00 O islamie, dżihadzie i wojnie, także "świętej", mówiono w nyskim muzeum 'Dżihad w imię jedynego i miłosiernego Boga?' - to tytuł kolejnego z otwartych wykładów, który można było wysłuchać dziś (23.01) w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2020-01-23, godz. 20:00 Pokażą przygraniczne miasta na fotografii z ubiegłego wieku „Prudnik i Krnov na starej fotografii” to tytuł wystawy, którą przygotowały współpracujące ze sobą placówki kulturalne z tych miast. Zdjęcia pochodzą z prywatnych… » więcej 2020-01-23, godz. 18:00 Dotkną sztuki i zaśpiewają w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Mieszkańcy stolicy regionu wezmą udział w pierwszym w tym roku spotkaniu warsztatowym dla dorosłych pod hasłem 'Dotknij sztuki i śpiewaj'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »