Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-11-12, 13:45 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Klimatyczne świętowanie Dnia Niepodległości w Głogówku [ZDJĘCIA]

Koncert z okazji Święta Niepodległości [fot. Maciej Pagacz]
Koncert z okazji Święta Niepodległości [fot. Maciej Pagacz]
Owacjami na stojąco i podwójnym bisem zakończył się występ Żanety Plotnik i zespołu Łagocki Trio. Artyści uczcili Święto Niepodległości międzywojennymi przebojami.
"Już nie zapomnisz mnie", "Kiedy będziesz zakochany", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Zimny drań" - takich piosenek w aranżacji Łukasza Łagockiego wysłuchała publiczność zgromadzona w głogóweckim ratuszu. Tuż przed koncertem trudno było znaleźć wolne miejsce, a wciąż pojawiali się kolejni słuchacze. Publiczność dała się porwać niecodziennym aranżacjom i żywo reagowała na to, co się działo na scenie. Bardzo chętnie włączyła się także do wspólnego śpiewania z Żanetą Plotnik. Także na twarzach artystów widać było niekłamaną radość z muzykowania i reakcji uczestników koncertu.

- Bardzo lubimy ze sobą grać - przyznaje Wojciech Bergander. - Żaneta, jako wspaniała osobistość sceniczna i wyśmienita wokalistka, jest też band-liderem. Tak naprawdę to za jej sprawą zespół został powołany do życia. Dobrała nas sobie jako swoich muzyków, z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni, bo nam się świetnie współpracuje. Wydaje mi się, że efekt naszej pracy jest zadowalający.

Wprawdzie zaproponowane przez Łukasza Łagockiego aranżacje pozostają w stylu jazzującym, nie odbiegają jednak zbyt mocno od oryginałów.

- Pomysł był taki, że spotkaliśmy się z Łukaszem i Łukasz stwierdził, że zaaranżuje te piosenki z okresu międzywojennego - mówi Żaneta Plotnik.

- Cała rzecz w tym, że to powstało bez jakiegoś specjalnego planu - przyznaje Łukasz Łagocki. - Pojawiła się propozycja, żeby taki program przygotować i uznałem, że jeżeli już mamy z takim repertuarem wystąpić, to może warto troszeczkę czasu poświęcić, żeby przedstawić go w formie innej niż ta, do której być może wszyscy są przyzwyczajeni.

Propozycja takiego muzycznego świętowania przypadła do gustu mieszkańcom Głogówka. Zachwyceni słuchacze nie pozwalali artystom opuścić sceny. Żaneta Plotnik i towarzyszący jej muzycy: Łukasz Łagocki (piano), Wojciech Bergander (kontrabas) i Jarosław Korzonek (perkusja) byli wzruszeni przyjęciem przez publiczność.

- Niesamowita publiczność! Bardzo wam dziękuję - mówiła Żaneta Plotnik na koniec występu.

Koncert został zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku przy wsparciu gminy Głogówek.

Więcej na temat muzycznej ścieżki, edukacji i współpracy artystów w najbliższej audycji (14.11) "Opolskie Akademickie" w Radiu Opole 2 (DAB+). Gościem programu po godzinie 21:00 będzie Żaneta Plotnik.
Łukasz Łagocki

Kultura i rozrywka

2020-11-25, godz. 16:00 Ogrody Literatury w WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu realizuje w listopadzie różne cykle spotkań autorskich. Jednym z nich są 'Ogrody Literatury'. I w ramach nich zaprasza… » więcej 2020-11-25, godz. 13:00 MBP: Literacka opowieść o śmierci. Spotkanie z Angeliką Kuźniak W ramach 18. Opolskiej Jesieni Literackiej Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała kolejne spotkanie autorskie on-line. Tym razem gościem Mateusza… » więcej 2020-11-25, godz. 08:39 Echa przeszłości, które słychać do dziś - spotkanie z Wojciechem Tochmanem w ramach 18. Opolskiej Jesieni Litera… Wojciech Tochman - znany i wielokrotnie nagradzany pisarz oraz reporter był gościem spotkania online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-11-25, godz. 08:00 Mniej zdjęć, ale większa jakość. Taki był XXII Oleski Konkurs Fotograficzny Można już oglądać w internecie zdjęcia zgłoszone do XXII Oleskiego Konkursu Fotograficznego. » więcej 2020-11-24, godz. 20:00 Opolski Tydzień Filmu Niemieckiego w wersji on-line Do 29 listopada możemy uczestniczyć w przeglądzie filmów niemieckich. Tym razem na platformie mojekino.pl dostępnych jest 9 filmów, do których kody działają… » więcej 2020-11-24, godz. 19:00 Biała: zainwestowali w sprzęt estradowy, zorganizują więcej kulturalnych imprez plenerowych Nowoczesną, mobilną scenę z nagłośnieniem zakupiła gminna placówka kulturalna w Białej. Dzięki temu znacznie zaoszczędzi organizując imprezy plenerowe… » więcej 2020-11-24, godz. 16:00 Można zamówić książki w opolskiej bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła pomóc miłośnikom literatury. Mimo, iż placówka jest zamknięta dla czytelników to można zamówić zdalnie… » więcej 2020-11-24, godz. 14:00 Duet GOCH. wystąpi w Studiu M Radia Opole. Koncert na naszej antenie Kolejny koncert z legendarnego Studia M imienia SBB słuchacze usłyszą na głównej antenie Radia Opole. W najbliższy piątek (27.11) w naszym studiu zagra… » więcej 2020-11-24, godz. 12:53 Nie żyje opolski poeta i prozaik Władysław Żołnowski Władysław Żołnowski urodził się 3 września 1932 roku w Rohaczynie na kresach II Rzeczypospolitej. Po wojnie osiadł w Namysłowie. Pracował jako nauczyciel… » więcej 2020-11-24, godz. 08:38 Obraz współczesnego świata - spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wojciech Jagielski - znany reporter, dziennikarz oraz korespondent wojenny był gościem spotkania online w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***