Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-11-12, 13:45 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Klimatyczne świętowanie Dnia Niepodległości w Głogówku [ZDJĘCIA]

Koncert z okazji Święta Niepodległości [fot. Maciej Pagacz]
Koncert z okazji Święta Niepodległości [fot. Maciej Pagacz]
Owacjami na stojąco i podwójnym bisem zakończył się występ Żanety Plotnik i zespołu Łagocki Trio. Artyści uczcili Święto Niepodległości międzywojennymi przebojami.
"Już nie zapomnisz mnie", "Kiedy będziesz zakochany", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Zimny drań" - takich piosenek w aranżacji Łukasza Łagockiego wysłuchała publiczność zgromadzona w głogóweckim ratuszu. Tuż przed koncertem trudno było znaleźć wolne miejsce, a wciąż pojawiali się kolejni słuchacze. Publiczność dała się porwać niecodziennym aranżacjom i żywo reagowała na to, co się działo na scenie. Bardzo chętnie włączyła się także do wspólnego śpiewania z Żanetą Plotnik. Także na twarzach artystów widać było niekłamaną radość z muzykowania i reakcji uczestników koncertu.

- Bardzo lubimy ze sobą grać - przyznaje Wojciech Bergander. - Żaneta, jako wspaniała osobistość sceniczna i wyśmienita wokalistka, jest też band-liderem. Tak naprawdę to za jej sprawą zespół został powołany do życia. Dobrała nas sobie jako swoich muzyków, z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni, bo nam się świetnie współpracuje. Wydaje mi się, że efekt naszej pracy jest zadowalający.

Wprawdzie zaproponowane przez Łukasza Łagockiego aranżacje pozostają w stylu jazzującym, nie odbiegają jednak zbyt mocno od oryginałów.

- Pomysł był taki, że spotkaliśmy się z Łukaszem i Łukasz stwierdził, że zaaranżuje te piosenki z okresu międzywojennego - mówi Żaneta Plotnik.

- Cała rzecz w tym, że to powstało bez jakiegoś specjalnego planu - przyznaje Łukasz Łagocki. - Pojawiła się propozycja, żeby taki program przygotować i uznałem, że jeżeli już mamy z takim repertuarem wystąpić, to może warto troszeczkę czasu poświęcić, żeby przedstawić go w formie innej niż ta, do której być może wszyscy są przyzwyczajeni.

Propozycja takiego muzycznego świętowania przypadła do gustu mieszkańcom Głogówka. Zachwyceni słuchacze nie pozwalali artystom opuścić sceny. Żaneta Plotnik i towarzyszący jej muzycy: Łukasz Łagocki (piano), Wojciech Bergander (kontrabas) i Jarosław Korzonek (perkusja) byli wzruszeni przyjęciem przez publiczność.

- Niesamowita publiczność! Bardzo wam dziękuję - mówiła Żaneta Plotnik na koniec występu.

Koncert został zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku przy wsparciu gminy Głogówek.

Więcej na temat muzycznej ścieżki, edukacji i współpracy artystów w najbliższej audycji (14.11) "Opolskie Akademickie" w Radiu Opole 2 (DAB+). Gościem programu po godzinie 21:00 będzie Żaneta Plotnik.
Łukasz Łagocki

Kultura i rozrywka

2019-11-13, godz. 16:23 Mniejszość Niemiecka będzie pokazywała swoje największe wartości. Rusza kampania 'Mniejszość Niemiecka ma wartość' - to nowa kampania przygotowana przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Jej celem jest przedstawienie… » więcej 2019-11-13, godz. 14:28 Rusza jubileuszowy XXX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu Tegoroczna impreza rozpocznie się oficjalnie w czwartek (14.10) w Collegium Maius Muzeum Uniwersytetu Opolskiego międzynarodowym spotkaniem literatów. » więcej 2019-11-13, godz. 07:15 Ryszard Krynicki głównym bohaterem czwartego dnia 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA, AUDIO] 'Milczenie, nicość, język' - pod takim hasłem odbyło się wtorkowe (12.11) spotkanie autorskie z Ryszardem Krynickim, poetą, tłumaczem i wydawcą, uznawanym za jednego… » więcej 2019-11-12, godz. 11:30 Głogówek: zaśpiewają na patriotyczną nutę Festiwal Pieśni Patriotycznej organizowany jest w Głogówku. Adresowany jest do uczestników w wieku od przedszkolnego po szkoły średnie. Podczas tej imprezy wystąpi… » więcej 2019-11-12, godz. 08:30 W Brzegu otwarto wystawę poświęconą życiu na kresach. "To jedna z niewielu prób zaprezentowania tej tematyki" [ZDJĘCIA] W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu można oglądać wyjątkową wystawę poświęconą dawnym ziemiom Rzeczpospolitej. 'Kresy. Ocalone wspomnienia' to zbiór ponad tysiąca… » więcej 2019-11-12, godz. 07:30 Filharmonia: perły polskiej literatury muzycznej zabrzmiały w dniu Narodowego Święta Niepodległości Dwugodzinna uczta muzyczna kilkukrotnie przerywana oklaskami i owacje na stojąco - tak świętowano 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Filharmonii… » więcej 2019-11-11, godz. 21:15 Dzieci wcielały się w dziennikarzy radiowych, robiąc wywiady o momentach przełomowych dla polskiej niepodległości [ZDJ… Dzieci, ich rodzice oraz seniorzy spotkali się dziś (11.11) w Radiu Opole podczas audycji 'Przy świątecznym stole'. To było podsumowanie projektu 'Niepodległość… » więcej 2019-11-11, godz. 16:30 Radosne śpiewanie, żeby uczcić niepodległość Po raz pierwszy w nowo otworzonym Muzeum Ziemi Kozielskiej zabrzmiały pieśni i piosenki patriotyczne śpiewane przez mieszkańców miasta. W muzycznym spotkaniu udział… » więcej 2019-11-10, godz. 23:39 Klasyczna uczta szykuje się 11 listopada w Filharmonii Opolskiej Maliszewski, Wieniawski i Stojowski - to nazwiska kompozytorów, których dzieła zabrzmią podczas świątecznego (11.11) koncertu w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-11-10, godz. 22:13 Nysa Południe Hip-Hop Festiwal. Tłumnie, energetycznie i ...charytatywnie Głośna muzyka i dużo młodzieży, która wciąż ustawia się jeszcze w kolejkach do wejścia, bo niektórzy przychodzą na konkretne występy swoich idoli. W nyskiej hali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »