Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-04-26, 20:00 Autor: Mariusz Majeran

Uczczono 71. rocznicę wyzwolenia obozu Brieg - Pampitz

Uroczystości w Pępicach [fot. Andrzej Sowa]
Uroczystości w Pępicach [fot. Andrzej Sowa]
Uroczystości w Pępicach [fot. Andrzej Sowa]
Uroczystości w Pępicach [fot. Andrzej Sowa]
Uroczystości w Pępicach [fot. Andrzej Sowa]
Uroczystości w Pępicach [fot. Andrzej Sowa]
Uroczystości w Pępicach [fot. Andrzej Sowa]
Uroczystości w Pępicach [fot. Andrzej Sowa]
Przy obelisku upamiętniającym ofiary obozu w Pępicach odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji 71. rocznicy wyzwolenia obozu.
W uroczystości wzięła udział młodzież z nauczycielami, samorządowcy, żołnierze 1 Pułku Saperów w Brzegu, duchowieństwo i kombatanci.

Po przemówieniach apel poległych odczytał major Błażej Lenart, a kompania honorowa oddała salwę. Pod pomnikiem przy dźwiękach werbli złożono okolicznościowe wiązanki.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu Osiedle i chór "Cantate Domino" ze Skarbimierza.

Nie zabrakło też tradycyjnej wojskowej grochówki, tym razem przygotowanej przez Joannę Janochę ze Stowarzyszenia "Wilijki" ze Żłobizny.

Kultura i rozrywka

2019-07-22, godz. 13:00 Opole odmieniają przez wszystkie kąty... Trwa plener malarski 'Geometria' tematem przewodnim tegorocznego 6. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Opolu. Do piątku (26.07) artystów z różnych stron świata można spotkać p ... » więcej 2019-07-21, godz. 19:44 "Ach, Syberia, Syberia". Podróż śladami przodków Irena Olbińska sama o sobie mówi, że jest zwykłą gospodynią domową, która ma marzenia. Jej marzeniem od lat była podróż na Syberię, śladami przodków. » więcej 2019-07-21, godz. 14:09 Nysa: niesłabnąca popularność koncertów Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej [ZDJĘCIA] Nyska publiczność entuzjastycznie przyjęła występ wykładowców VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Na sobotnim (20.07) koncercie w Muzeum Powiato ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:00 Nocny Lot zwycięzcą konkursu koncertowego 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach To była śpiewająca noc w Głuchołazach. Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH, odbył się tym razem nie w Muszli Leśnej, a w głuchołaskim Centrum Kultury. ... » więcej 2019-07-20, godz. 20:15 Colours Of Ostrava: brytyjski rock alternatywny Jedną z gwiazd sceny Glo Fresh Stage była grupa rockowa Amber Run. To brytyjski zespół grający rock alternatywny, indie rock oraz indie pop. » więcej 2019-07-20, godz. 18:14 Colours Of Ostrava: Organizatorzy zdradzają nam, jak dobierają artystów na festiwal [ZDJĘCIA] Osiemnasta edycja festiwalu Colours Of Ostrava powoli przechodzi do historii. Bywalcy festiwalu twierdzą, że co roku impreza gości ciekawych wykonawców. » więcej 2019-07-20, godz. 15:48 Colours Of Ostrava: The John Butler Trio na scenie [ZDJĘCIA] Jedną z gwiazd piątkowego wieczoru, która wystąpiła na głównej scenie był zespół The John Butler Trio. Niewątpliwie najważniejszym w zespole jest charyzmatycz ... » więcej 2019-07-20, godz. 15:31 Colours Of Ostrawa: Fani jeżdżą za swoimi idolami muzycznymi po całym świecie Fani dla swojego idola muzycznego są w stanie zrobić wszystko. Jeżdżą na jego koncerty w najdalsze zakątki świata. Są także tacy, którym bez akredytacji udaje ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:52 Ponad 200 nowych zbiorów na otwarcie filii MBP na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się generalny remont filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, mieszczącej się na osiedlu Kłodnica. Prace były kompleksowe, włączn ... » więcej 2019-07-20, godz. 08:19 Skąpana w deszczu, ale wypełniona publicznością – głuchołaska Muszla Leśna wypełniona dźwiękami z górskich szklaków [Z ... Ruszył Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka. Na scenie głuchołaskiego amfiteatru wystąpili zespół Pod Strzechą, Pelton Trio, Krzysztof Dauksze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »