Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-11-07, 21:00 Autor: Monika Antczak

Koncert w Dawnej Hali Maszyn WiK częścią Opole Songwriters Festival

Opole Songwriters Festival [fot. Paulina Ornatowska]
Opole Songwriters Festival [fot. Paulina Ornatowska]
Opole Songwriters Festival [fot. Paulina Ornatowska]
Opole Songwriters Festival [fot. Paulina Ornatowska]
Opole Songwriters Festival [fot. Paulina Ornatowska]
Opole Songwriters Festival [fot. Paulina Ornatowska]
Francesco Zucchi i Olivier Heim [fot. Monika Antczak]
Francesco Zucchi i Olivier Heim [fot. Monika Antczak]
Francesco Zucchi i Olivier Heim wystąpili w ramach Opole Songwriters Festival 2015.
Koncert odbył się w Dawnej Hali Maszyn Wodociągów i Kanalizacji. Artystom bardzo podobał się klimat tego miejsca.

- Jest to piękny budynek z czerwonej cegły, w którym panuje gorąca atmosfera - mówi Heim. - Często gram w takich industrialnych miejscach, ale każda sala ma inny charakter - podkreśla.

- To miejsce jest bardzo klimatyczne i ciepłe - twierdzi Zucchi. - Nigdy wcześniej nie grałem w takim budynku - zaznacza.

Oliver Heim jest Holendrem, ale od pięciu lat mieszka w Warszawie. W swoich piosenkach łączy muzykę lat siedemdziesiątych z nowymi trendami.

- Cały album nagraliśmy z zespołem na żywo w studiu. Używałem bardzo dużo syntezatora, a produkcja jest połączeniem starej muzyki z nową - tłumaczy Olivier.

Natomiast Francesco Zucchi przyjechał do Opola z Włoch. Na Opole Songwriters Festiwal był już dwa lata temu z zespołem. Dziś (07.11) wystąpił solo prezentując własne przemyślenia.

- Inspiruję się różnymi znakami, jakie nachodzą mnie w życiu oraz wymyślonymi historiami, które sam tworzę - wyjaśnia Francesco.

W finałowym koncercie tegorocznej edycji festiwalu wystąpi amerykańska artystka Rykarda Parasol. Koncert odbędzie się jutro (8.11) o godzinie 20:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Olivier Heim i Francesco Zucchi
Olivier Heim
Francesco Zucchi

Kultura i rozrywka

2020-01-28, godz. 13:30 Przed nami koncert kolędowy w gospelowej odsłonie 'Radość wielka nastała', czyli koncert kolędowy w gospelowym klimacie odbędzie się w środę (29.01) w Filharmonii Opolskiej. Na scenie klubowej zaprezentuje się… » więcej 2020-01-28, godz. 07:42 Film o zamku w Mosznej na dużym ekranie [ZDJĘCIA] W kinie Helios autorzy filmu o zamku w Mosznej zaprezentowali swój film. Produkcja nosi tytuł 'Moszna, historia która nigdy się nie kończy'. » więcej 2020-01-27, godz. 12:30 Ruszyły zapisy na zimowy kurs tworzenia ceramiki w Galerii Sztuki Współczesnej Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Na ferie zaplanowano w sumie 5 spotkań, w ramach których będzie można poznać proces tworzenia… » więcej 2020-01-27, godz. 10:00 "Jak nakarmić dyktatora?" - Witold Szabłowski spotka się z opolanami Witold Szabłowski to dziennikarz, który otrzymał za swoje reportaże już kilka ważnych nagród. Na swoim koncie ma również nominacje m.in. do Nagrody Literackiej… » więcej 2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej 2020-01-25, godz. 22:00 Historycy ze Strzeleczek poszukują starych zdjęć z tej miejscowości Lokalna Grupa Historyczna ze Strzeleczek przygotowuje się do wydania książki ze starymi fotografiami z tej miejscowości i okolic. W związku z tym zwraca się z… » więcej 2020-01-25, godz. 19:15 Karnawałowy Koncert Jazzowy już jutro w kluczborskim Kinie Bajka Zbliża się Karnawałowy Koncert Jazzowy w Kluczborku. Początek jutro (26.01) o 15:00 w Kinie Bajka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »