Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-10-09, 09:15 Autor: Daria Placek

Wybrano Studencki Zespół Roku. Zwyciężyli warszawiacy

Blue Deep Shorts Studenckim Zespołem Roku 2015 [fot. Daria Placek]
Blue Deep Shorts Studenckim Zespołem Roku 2015 [fot. Daria Placek]
Marika [fot. Daria Placek]
Marika [fot. Daria Placek]
Warszawski rockowy kwartet Blue Deep Shorts okazał się najlepszym studenckim zespołem 2015 roku. Na deskach opolskiego Amfiteatru w finale ogólnopolskiego konkursu zaprezentowało się pięć kapel, a decydujący głos o tym, kto zwycięży należał do jury.

– Ta wygrana na większej czy mniejszej imprezie to olbrzymi sukces, bo jednak stajemy do rywalizacji, a co najważniejsze, stajemy przed oceną naszej muzyki, która jeśli zyskuje akceptację to nadaje cel temu, co robimy. Działamy już kilka lat, od trzech lat pracujemy bardzo solidnie, wcześniej nad nagraniem EP-ki, która już jest i można ją usłyszeć w internecie. Zbieramy doświadczenia, ćwiczymy. Chcemy grać jak najlepiej – mówi wokalista Blue Deep Shorts Darek Staciwa.

– Było mnóstwo ludzi, Opole pod tym względem jest najlepsze. Jesteśmy drugi raz na przeglądzie, gdzie grają zespoły konkursowe. Wydawałoby się, że nie każdego może to interesować, a tu przychodzi połowa publiki w Amfiteatrze. Rok temu w Centrum była pełna sala kameralna, to niesamowite – dodaje.

Studenckie koncerty zakończył występ gwiazdy wieczoru, czyli Mariki.

– Takie przeglądy to duża szansa dla młodych muzyków. Pokazywanie się publiczności i granie dobrych koncertów zawsze jest w stanie wypromować zespół, jeśli nie wedrze się nawet przebojem do jakiś mainstreamowych mediów to zdobędzie publiczność, która ma szansę pokochać ten zespół i potem żądać kolejnych koncertów, w ten sposób rozkręcając karierę. Tak kiedyś bywało, że kiedy ktoś gra dobrze, to ludzie chcą go słuchać, a nie ktoś pompuje promocję z góry i zamęcza ludzi tą samą piosenką, aż ludzie w końcu się do niej przywiązują i nawet im się zaczyna podobać. Prawidło, które w tej chwili rządzi show businessem – moim zdaniem – jest sztuczne, a promowanie muzyki w sposób, o którym mówiłam na początku, to jest jej naturalne życie – mówi artystka.

Studencki Zespół Roku to projekt Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego i Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, a tegoroczna edycja była już drugą.

Darek Staciwa
Marika

Kultura i rozrywka

2019-09-18, godz. 14:30 Warsztaty dla młodzieży i rekordowa liczba koncertów. Przed nami festiwal beethovenowski w Głogówku! Koncerty kameralne, symfoniczne, a nawet zajęcia muzyczne dla młodzieży - tak zapowiada się 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarze ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Żołnierze kampanii wrześniowej w niewoli Wehrmachtu i NKWD. Wystawa w Opolu 'To jeszcze nie koniec... Żołnierze września 1939 roku w niewoli Wehrmachtu i NKWD' - to tytuł wystawy otwartej przed siedzibą Centralnego Muzeum Jeńców Wojen ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:30 Opolskie Lamy odkrywają karty. Znamy program 17. Festiwalu Filmowego w stolicy regionu Blisko 90 projekcji filmowych, kilkanaście wydarzeń towarzyszących i mnóstwo odwiedzających - to składa się na program 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:00 Dzięki małym grantom jest kino na wsi, festiwal etniczny i warsztaty W Izbicku, Olszowej i Strzelcach Opolskich realizowane są projekty kulturalne wymyślone przez mieszkańców. Pieniądze na nie pozyskano z programu małych grantó ... » więcej 2019-09-16, godz. 22:00 Międzywojnie z perspektywy Związku Polaków w Niemczech. Tadeusz Szczyrbak wydał 100 stron monografii O międzywojennej aktywności Związku Polaków w Niemczech opowiada najnowsza publikacja Tadeusza Szczyrbaka. » więcej 2019-09-16, godz. 18:00 Janusz Olejniczak nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej Janusz Olejniczak współautor audycji 'Co słychać?' w Radiu dla Ciebie został nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Autor jest także pianistą, laure ... » więcej 2019-09-16, godz. 12:15 Podwójny bis i owacje na finał IV Festiwalu Mikołaja z Koźla [ZDJĘCIA] W niedzielne popołudnie (15.09) w Kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej zabrzmiały dwa koncerty, wieńczące IV Festiwal Mikołaja z Koźla. Finałowy k ... » więcej 2019-09-15, godz. 17:13 Do Opola zjechali miłośnicy tatuaży z całej Europy [ZDJĘCIA] Ponad 200 artystów, kilka razy tyle uczestników i zwiedzających - opolskie Tatoo Expo, to jedna z większych imprez w południowej Polsce, którą odwiedzają miło ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej 2019-09-15, godz. 13:41 W pogoni za skarpetkami... "Niedoparki" w OTLiA 'Niedoparki' opanowały Opolski Teatr Lalki i Aktora. Za nami prapremiera spektaklu o małych stworzonkach, które kradną ludziom skarpetki. To opowieść napisana ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »