Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-07-13, 17:45 Autor: Radio Opole

Teatr Zapadnia zaproszony do Kanady. Zbierają na przelot

Teatr Zapadnia z Opola otrzymał zaproszenie na festiwal teatralny w Montrealu. Obecnie szuka pieniędzy, aby sfinansować podróż. Kwota potrzebna na przelot to ponda 30 000 złotych. W Kanadzie opolanie chcą wystawić przedstawienie zatytułowane „Kamień cierpliwości”.

Teatr ZapadniaFestiwal, na który Teatr Zapadnia otrzymał zaproszenie, przeznaczony jest dla nieinstytucjonalnych teatrów zrzeszających osoby dorosłe. Dodajmy, że jest to jedyna grupa z Polski, którą zaproszono do udziału w tym wydarzeniu.

- Wpasowaliśmy się w formułę tego festiwalu, ponieważ w przedstawieniu, które zaproponowaliśmy dominuje ruch, symbolika i plastyka - mówi Agnieszka Włoch, która prowadzi działający przy Młodzieżowym Domu Kultury Teatr Zapadnia. - Myślę, że oprócz przekazu również sama forma proponowana przez nas jest interesująca i dzięki temu zostaliśmy zaproszeni na ten festiwal.

- Organizatorzy festiwalu opłacają nam noclegi, wyżywienie i wszelkie dodatkowe atrakcje. Po naszej stronie leży sfinansowanie przelotu - wyjaśnia Włoch. - Koszt biletów dla 11 osób wynosi ponad 30 000 złotych. Teraz czynimy wszelkie możliwe starania w celu pozyskania tych pieniędzy. Trudno powiedzieć, jaki będzie tego efekt, jeśli ich nie uzbieramy, to po prostu nie pojedziemy - dodaje.

Twórcy spektaklu podkreślają, że połowę ceny biletów chcą opłacić sami. Liczą, że prywatni sponsorzy oraz Urząd Miasta Opola pomogą w uzbieraniu pozostałej kwoty.

Festiwal w Kanadzie rozpocznie się na początku września. - Bilety trzeb kupić jak najszybciej, dlatego mamy nadzieję, że pieniądze uda się zebrać przed końcem lipca – dodaje Agnieszka Włoch.

Teatr Zapadnia działa od 1997 roku. Występował już między innymi w Korei Południowej, Macedonii i Niemczech.

 Katarzyna Zawadzka

Kultura i rozrywka

2019-02-18, godz. 15:30 Mazolewski zachwycił Komedą w NCPP Wojtek Mazolewski Quintet wystąpił w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta z muzykami zagrał muzykę filmową Krzysztofa Komedy. » więcej 2019-02-18, godz. 14:01 "Kolorowi ludzie" w Internetowym Teatrze TVP Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprezentuje swój spektakl 'Kolorowi ludzie' Honoraty Mierzejewskiej- Mikosza w Internetowym Teatrze Telewizji TVP. Projekt ma na ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:06 Przygoda w Zimowym Lesie Sztuki. Zaprasza Teatr EkoStudio W poniedziałek (18.02) otwarty zostanie Zimowy Las Sztuki. Już po raz 12. opolanie będą mogli odwiedzić w Teatrze EkoStudio niesamowitą przestrzeń wypełnioną ... » więcej 2019-02-17, godz. 11:56 Spróbuj swoich sił w rzeźbieniu w drewnie Rzeźbienie w drewnie nie jest takie trudne - przekonują pracownicy Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich i zapraszają na cykl 6 warsztatów. Pierw ... » więcej 2019-02-16, godz. 19:13 "Pieśni wracają do domu". Po ponad stu latach znów zabrzmią na Śląsku Ostatnio słyszano je na Opolszczyźnie ponad 100 lat temu, dziś zostaną odtworzone na nowo. Mowa o zachowanych, ludowych archiwaliach dźwiękowych na Śląsku. » więcej 2019-02-16, godz. 15:10 W nyskim muzeum zaprezentowano miecze z brązu. Niektóre mają ponad 3,5 tysiąca lat Od dziś (15.02) w nyskim muzeum można oglądać wyjątkową wystawę przedstawiająca dawną broń. Najstarsze eksponaty pochodzą sprzed ponad trzech tysięcy lat. » więcej 2019-02-16, godz. 09:30 Książkowe atrakcje nie tylko dla dzieci w MBP w Opolu 'Sobotę z mamą i tatą' oraz 'Giełdę kultury nad Młynówką' organizuje dziś Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. » więcej 2019-02-15, godz. 21:00 Znają się na kulturze i historii Czech. Nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o Republice Czeskiej Dziś (15.02) na uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o Republice Czeskiej. W tym roku tema ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:00 Teatr Telewizji poszukuje nastoletnich aktorów. W Nysie odbędzie się casting do spektaklu "Orlęta lwowskie" W najbliższą niedzielę i poniedziałek w Nysie będzie można sprawdzić swoje umiejętności aktorskie. W siedzibie domu kultury odbędzie się casting do ról w Teat ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:36 O historycznych źródłach dźwiękowych folkloru w Muzeum Śląska Opolskiego. W programie konferencja i koncert 'Pieśni wracają do domu' pod takim hasłem planowane jest przedsięwzięcie, podczas którego zabrzmią najstarsze polskie nagrania muzyki ludowej na Śląsku. To wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »