Radio Opole » Kultura i rozrywka
2014-05-15, 22:59 Autor: Radio Opole

Interpretowali teksty Agnieszki Osieckiej. ZDJĘCIA

Karolina Łopuch z Bielawy zdobyła Grand Prix w X konkursie „Oceany” w Niemodlinie. W rywalizacji wzięło udział 50 wykonawców z całej Polski. Uczestnicy interpretowali wybrane przez siebie teksty Agnieszki Osieckiej. Do udziału w koncercie laureatów wybrano dziewięć osób.

Karolina Łopuch zdobywczyni Grand Prix X konkursu

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Laureatka głównej nagrody Karolina Łopuch zaśpiewała piosenkę „Kto tak ładnie kradnie”.

- Kiedy wręczono już wszystkie nagrody zostałam na scenie tylko ja i jedna dziewczyna. Popatrzyłyśmy na siebie i zastanawiałyśmy się, która z nas zostanie zdobywczynią Grand Prix. Wypadło na mnie - mówiła tuż po zejściu ze sceny Karolina Łopuch. - Bardzo się ucieszyłam. To jest coś niesamowitego. Nie rosnę w piórka, żeby od razu być nie wiadomo kim. Jestem taką osobą, która przeżywa, ale stara się też znaleźć w tym sens i wyciągnąć wnioski - dodaje Karolina.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli ex aequo Aleksandra Palczak z Lipna oraz Dominika Kontny i Rafał Kierpiec z Żor. Duet wykonał piosenkę „Nie ma jak pompa” z własnym akompaniamentem na wiolonczeli i kontrabasie.

- Nie lubimy zbytniego patosu w piosence aktorskiej – zaznaczają Dominika i Rafał. – Lubimy, kiedy jest ona lekka i przenosi tę lekkość, która istnieje w tekstach Agnieszki Osieckiej. Chcieliśmy podejść do tego z dystansem i popatrzeć na to z innej strony. Ten tekst nam w tym pomógł - dodają Dominika i Rafał.

- W ogóle patos odnosi się też do naszego fachu, bo jesteśmy studentami Akademii Muzycznej w Katowicach. W sztuce łatwo o sztuczny blichtr, dlatego chcieliśmy podjeść do tego na luzie. Staraliśmy się wykonać tę piosenkę inaczej niż Maryla Rodowicz. Może muzyka była taka sama, ale aranżacja już w zupełności nasza – podkreślają Dominika i Rafał.

Uroczysty koncert laureatów zakończył występ zespołu Raz, Dwa, Trzy. Organizatorem konkursu był Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Radio Opole objęło wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Dominika Konty i Rafał Kierpiec

 Katarzyna Zawadzka

Kultura i rozrywka

2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:00 Muzyka kameralna Józefa Elsnera zabrzmi w Grodkowie Z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera, w rodzinnym mieście kompozytora zabrzmią jego kwartety smyczkowe. Mało znaną część doro ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:00 Trzy kolory rozświetliły galerię [ZDJĘCIA] Mirosław Filonik od trzydziestu lat przygotowuje instalacje wykorzystując świetlówki przygotowane według własnych projektów. Pokazuje swoje prace w rożnych ob ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:00 Stanisław Soyka zaśpiewa w Strzelcach Opolskich W ramach V Festiwalu Jazzowego w sobotę (19.10)odbędzie się koncert 'Strzeleckie Ogrody Jazzowe'. Na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury pojawi się Stanisław ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »