Radio Opole » Wiadomości z regionu
2013-11-13, 15:48 Autor: Radio Opole

Jak usprawinić transport w Opolu? Plany ratusza

Wspólne bilety MZK i kolejowe oraz buspasy w Opolu - miasto planuje zmiany, które mają usprawnić komunikację miejską. Trwają rozmowy z Przewozami Regionalnym nad wprowadzeniem jednego biletu na podróżowanie autobusami miejskimi i pociągami.

Ulica Kośnego w Opolu- Na początek miałoby to funkcjonować w gminie - mówi Tomasz Zawadzki, pełnomocnik prezydenta do spraw transportu zbiorowego.

- Groszowice, Grotowice, Gosławice, Opole Zachodnie, mamy kilka stacji które można włączyć do systemu - dodaje. - Jak pokazują doświadczenia innych miast, jest to alternatywa dla rozładowania korków i dla korzystania z samochodów osobowych - podkreśla Zawadzki.

Pomysł wpisuje się w założenia koncepcji Park&Ride, czyli stworzenia na obrzeżach miasta parkingów, na których można zostawić samochód, a następnie szybko i tanio dojechać do centrum. To ukłon w stronę mieszkańców podopolskich miejscowości lub innych powiatów, którzy codziennie przyjeżdżają do pracy do stolicy województwa.

Władze Opola wracają także do pomysłu wprowadzenia buspasów. - Byłby wydzielony jeden pas, na którym w sposób uprzywilejowany poruszałby się autobus, ale tylko w jedną stronę. Na przykład w kierunku centrum rano, a w przeciwną stronę po południu - mówi wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko.

Plany wprowadzenia buspasów obejmują ulicę Ozimską, Kołłątaja, Niemodlińską, Spychalskiego, Luboszycką, Batalionów Chłopskich i i 1 Maja.

Posłuchaj wypowiedzi naszych rozmówców:

Aneta Skomorowska (oprac. AS)

Wiadomości z regionu

2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej 2019-04-23, godz. 16:30 Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+ Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni 'pod chmurką' w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpocz ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:30 Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła. » więcej 2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:30 Ponad rok trwa spór o formę nauki języka niemieckiego w szkołach podstawowych - Spór o formę nauki języka niemieckiego trawa od ponad roku - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społecz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »