Radio Opole » Wiadomości z regionu
2013-11-08, 08:40 Autor: Radio Opole

Podnyskie wioski coraz aktywniejsze. Samorząd to docenia

Nyska gmina nagrodziła dodatkowymi bonusami najaktywniejsze samorządy wiejskie, które biorą udział w programie Odnowy Wsi. To kwota 10 tys. zł przyznana za promocję miejscowości, ciekawe inicjatywy i nawiązywanie do tradycji miejscowości. - W ostatnich latach wioski prześcigają się w takich pomysłach a mieszkańcy chętnie pracują społecznie. Wyróżniliśmy pięć samorządów - mówi Artur Pieczarka - rzecznik władz miasta.

Bonusy otrzymały: Kępnica, znana z organizacji „Dni Słonecznika” i Niwnica, która wyróżnia się aktywnością tamtejszych gospodyń sławiących swoją wioskę historycznymi strojami i tańcami. To także Koperniki promujące miejscowość poprzez tradycję rodu słynnego astronoma a także takie wioski, jak Hajduki Nyskie i Wierzbięcice.

Pieniądze powinny być wykorzystane jeszcze w tym roku głównie na organizację spotkań i imprez integracyjnych.

Wczoraj wieczorem (7.10) mieszkańcy Kopernik uroczyście otworzyli nową świetlicę, gdzie będą wypiekane kopernikańskie pierniki, znajduje się izba pamięci i miniobserwatorium astronomiczne. Wszystko to powstało dzięki aktywności tamtejszego samorządu przy finansowej pomocy gminy. Remont świetlicy kosztował 1 mln 162 tys. zł.

Posłuchaj wypowiedzi rzecznika miasta:

Dorota Kłonowska ( oprac.DK)

Wiadomości z regionu

2020-02-21, godz. 19:20 Mieszkańcy Lubszy znów zablokowali drogę. Jeśli nie zostaną wysłuchani, zapowiadają zaostrzenie walki o obwodnicę Droga krajowa nr 39 w Lubszy była dziś (21.02) ponownie zablokowana przez dwie godziny. » więcej 2020-02-21, godz. 18:12 Bezpłatne porady dla mieszkańców regionu. Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Mieszkańcy Opolszczyzny mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad prawnych w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach organizacji po… » więcej 2020-02-21, godz. 17:30 Do końca maja kadra "wagonówki" w Opolu może spać spokojnie PKP Intercity Remtrak do maja ma przejąć Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego 'Wagon' w Opolu. Przypomnijmy, naprawę pociągów w stolicy regionu realizował słowacki… » więcej 2020-02-21, godz. 17:25 Leśnicy wycinają drzewa pod budowę obwodnicy Olesna. W sumie chodzi o 100 hektarów Trwa wycinka drzew w związku z budową obwodnicy Olesna. Pierwsze prace rozpoczęły się w styczniu, natomiast obecne tempo wycinki jest wysokie, bo Nadleśnictwo… » więcej 2020-02-21, godz. 17:20 Kolejne zatrzymania zagranicznych kierowców na opolskich drogach Nieszczelne układy z wyciekającymi płynami oraz jazda na karcie kierowcy należącej do innej osoby. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego… » więcej 2020-02-21, godz. 15:30 Będzie generalny remont siedziby straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu Jeszcze przed wakacjami powinien rozpocząć się remont budynku, w którym siedzibę mają strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla. Prace potrwają około roku. W tym czasie… » więcej 2020-02-21, godz. 15:25 Czteroosobowa rodzina z Opola potrzebuje pomocy Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny, która wczoraj (20.02) w pożarze straciła cały dobytek życia. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.30 przy ulicy Waleckiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 15:20 Głubczyce: Przedłużono zawieszenie oddziału pediatrii. Szpital czeka na zmianę przepisów, która ułatwi zatrudnienie lekarzy… Na kolejne dwa tygodnie, czyli do 7 marca utrzymane zostanie zawieszenie oddziału pediatrii w szpitalu w Głubczycach. W placówce nadal brakuje lekarzy specjalistów… » więcej 2020-02-21, godz. 13:35 W Krapkowicach kartą magnetyczną odliczają czas pobytu dziecka w przedszkolu Dzięki nowemu elektronicznemu systemowi, co do minuty wiadomo, ile czasu dziecko spędza w przedszkolu. We wszystkich placówkach gminy Krapkowice wprowadzono elektroniczny… » więcej 2020-02-21, godz. 13:12 W naszym województwie panuje epidemia grypy. "Atakuje głównie najmłodszych" Od początku miesiąca w naszym województwie ponad cztery tysiące osób zachorowało na grypę. Największy problem jest wśród dzieci, które coraz częściej atakuje wirus… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »