Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-25, 06:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Chcą budowy lodowiska. Społeczny komitet zbiera podpisy

Edward Mróz z obywatelskiego komitetu. Prudnicka zbiórka podpisów pod społeczną inicjatywą uchwałodawczą budowy sztucznego lodowiska [fot. Jan Poniatyszyn]
Edward Mróz z obywatelskiego komitetu. Prudnicka zbiórka podpisów pod społeczną inicjatywą uchwałodawczą budowy sztucznego lodowiska [fot. Jan Poniatyszyn]
Ponad tysiąc mieszkańców poparło społeczną inicjatywę przyśpieszenia budowy sztucznego lodowiska w Prudniku. Akcję zbierania podpisów prowadzi obywatelski komitet. Pomysł takiej inwestycji pojawiał się już w poprzednich kadencjach samorządowych. Teraz w Radzie Miejskiej Prudnika większość mają ugrupowania, które powstanie lodowiska miały w swoich programach wyborczych.
- Liczę na ich poparcie, żeby takie mobilne lodowisko było w parku miejskim, na kortach tenisowych - mówi Edward Mróz, były radny Prudnika, emerytowany nauczyciel w-f, inicjator akcji zbierania podpisów. – Jest to piękny obiekt, cała infrastruktura, tam wszystko jest gotowe. Jest miejsce na wypożyczalnię łyżew, szatnia, ubikacje, oświetlenie. Blisko jest też parking. Oczywiście na takim lodowisku zbierają się nie tylko ci, którzy jeżdżą na tym lodzie, ale młodzi idą na randki, tam życie się toczy. To nie jest żadna inicjatywa poparta jakąś polityczną stroną.

Na potrzebę funkcjonowania takiego obiektu rekreacyjnego w Prudniku wskazują podpisujący się pod inicjatywą obywatelskiego komitetu.

- Najbliżej lodowisko jest w Nysie, albo w Głuchołazach. Brakuje takiego czegoś, żeby młodsi mieszkańcy gminy mogli też spróbować pojeździć w Prudniku. To bardzo dobra inicjatywa. Myślę, że większość ludzi byłaby zainteresowana. Dzieciom na ferie zimowe to by się przydało – argumentują mieszkańcy Prudnika.

Aby obywatelska inicjatywa uchwałodawcza była procedowana, to zgodnie z lokalnym prawem, musi ją podpisać co najmniej 300 dorosłych mieszkańców gminy Prudnik. Podpisy zbierane będą do końca tygodnia w byłym sklepie przy ul. Sobieskiego. Potem projekt uchwały trafi do przewodniczącego rady miejskiej. Następnie opinię wyda burmistrz.

W planach gminy jest lokalizacja mobilnego lodowiska, ale przy ul. Kolejowej, obok modernizowanego stadionu miejskiego. Łyżwiarska inwestycja ma być zrealizowana razem z budową boisk treningowych. Władze Prudnika liczą, że również na ten cel pozyskają zewnętrzne dofinansowanie.
Edward Mróz
Mieszkańcy Prudnika

Wiadomości z regionu

2024-07-15, godz. 17:01 Kot sprawcą kolizji. Przewożony bez zabezpieczenia zwierzak zdekoncentrował kierowcę Do tego zdarzenia doszło na trasie z Nysy do Przełęku. 20-letni kierowca osobówki zjechał z drogi i uderzył w latarnię. » więcej 2024-07-15, godz. 17:00 Wyremontowany "Lipsk" ma być gotowy w październiku 2025 roku [ZDJĘCIA] Budynek 'Lipsk' przy ul. Sosnkowskiego w Opolu nabiera kształtu i nowoczesnego wyglądu. Choć gotowa jest już elewacja, to do ostatecznego zakończenia prac… » więcej 2024-07-15, godz. 16:32 Kolizja dwóch samochodów na DK45. Dostawczy przewoził butle z gazem Do tego zdarzenia doszło wczesnym popołudniem w okolicy Bierdzan na drodze krajowej nr 45. » więcej 2024-07-15, godz. 16:30 Ruszył remont obwodnicy Opola. Jest zmiana organizacji ruchu Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj (15.07) rozpoczęły się prace na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2024-07-15, godz. 16:00 Kierowców czeka ruch wahadłowy na DK46 w sąsiedztwie autostrady Będzie ruch wahadłowy na drodze krajowej 46 w sąsiedztwie autostrady A4 i obwodnicy Niemodlina. » więcej 2024-07-15, godz. 15:30 Więziennicy świętowali na zamku w Brzegu. "Społeczeństwo coraz bardziej dostrzega, że to potrzebna służba" Awanse na wyższe stopnie, medale i podziękowania za dotychczasową pracę. W ten sposób strażnicy więzienni obchodzili dziś (15.07) swoje święto. Na Zamku… » więcej 2024-07-15, godz. 15:17 Sinice znów dają o sobie znać na zbiorniku w Ligocie Górnej obok Kluczborka. Zakaz kąpieli Znów nie można kąpać się w zbiorniku retencyjnym w Ligocie Górnej. » więcej 2024-07-15, godz. 14:45 Przyszli studenci najchętniej wybierają kierunek lekarski i informatykę na opolskich uczelniach Prawie dziewięć tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie Opolskim, a ponad trzy na Politechnice Opolskiej. Obie uczelnie zakończyły właśnie pierwszą… » więcej 2024-07-15, godz. 12:40 Będzie kara, ale najpierw... ekspertyza. Co dalej ws. cisu z opolskiego Zaodrza Wykonawcy zewnętrznej ekspertyzy dotyczącej stanu cisu rosnącego przy ulicy Niemodlińskiej szuka Urząd Miasta Opola. To będzie podstawa do ukarania winnych… » więcej 2024-07-15, godz. 11:55 Zamiast 6 osób, było... 14. Przeładowany bus zatrzymany na A4 Mandat karny oraz zabrane prawo jazdy - tym dla młodego kierowcy busa skończyło się spotkanie z mundurowymi na opolskim odcinku autostrady A4. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »