Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-29, 16:15 Autor: Jakub Biel

Do rodziny Odry Opole dołączyło sześć kolejnych lokalnych klubów

Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice – te kluby sportowe stały się oficjalnymi partnerami Odry Opole. O podpisaniu umów ze szkółkami piłkarskimi poinformował zarząd opolskiego pierwszoligowca. Dzięki temu najzdolniejsze dzieci trafią pod opiekę trenerów akademii Odry Opole.
- Chcemy budować tożsamość Odry Opole zarówno w regionie, jak i w mieście Opolu – powiedział Tomasz Lisiński, prezes Odry Opole.

- Bardzo ważnym ogniwem naszego działania jest system klubów partnerskich, ale nie odpuszczamy działań na terenie naszego miasta. To właśnie tutaj jest bardzo duża grupa potencjalnych piłkarskich talentów, które być może wybiegną na murawę Stadionu Opolskiego.

- Rozwijamy projekt klubów partnerskich i cieszymy się, że tyle szkółek chce łączyć siły z Odrą Opole – powiedział Paweł Andrzejewski z akademii Odry Opole.

- Podpisujemy współpracę z klubami Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice. 6 klubów z naszego miasta zdecydowało się na to, aby oficjalnie podjąć „rękawicę” i wspólnie grać do jednej bramki.

- Myślę, że to dobry krok w rozwoju piłkarstwa w Opolu i na Opolszczyźnie – powiedział Maciej Michniewicz z UKP Gol Opole. - To jest bardzo dobry krok w kierunku, żeby najmłodsi adepci piłki nożnej mieli gdzie się rozwijać, mieli bardzo dobre warunki do rozwoju i chcielibyśmy wszyscy, żeby docelowo trafiali do Odry Opole.

- Wierzymy, że kiedyś ta opolska młodzież będzie mogła zagrać na Stadionie Opolskim w barwach Odry Opole – powiedział Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Do tej rodziny dołączają kluby partnerskie z terenu Opola, które kształcą młodych. Jest to transakcja dwustronna. Wzajemnie się będą wspierać.

Szkółki piłkarskie będą korzystały z doświadczenia trenerów Akademii Odry Opole, a także będą wspierane przez klub bijący się o ekstraklasę.
Tomasz Lisiński
Paweł Andrzejewski
Maciej Michniewicz
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2024-06-21, godz. 20:01 Został tylko cień szansy. Polska przegrywa z Austrią 1:3 Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 w rozgrywanym w Berlinie meczu grupy D mistrzostw Europy. » więcej 2024-06-21, godz. 19:00 Opolanie mogą korzystać z 14 kąpielisk. Zostały sprawdzone przez sanepid W tym roku według danych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu dopuszczonych do użytkowania zostało 14 kąpielisk. Przed sezonem woda została… » więcej 2024-06-21, godz. 18:30 Pierwsze zwolnienia w walcowni w Zawadzkiem. "Proces pozyskania inwestora trwa" Grupa pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem otrzymała wypowiedzenia. Trafiły one do osób, które obecnie przebywają na dłuższych zwolnieniach chorobowych… » więcej 2024-06-21, godz. 18:10 Młody mężczyzna utonął na kąpielisku Bolko w Opolu Tragedia nad opolskim akwenem. Na kąpielisku Bolko utonął niespełna 18-letni mężczyzna. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. » więcej 2024-06-21, godz. 18:00 Śledczy sprawdzają, czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy Czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy? Jak informuje TVN24, Główny Inspektor Informacji Finansowej przesłał zawiadomienie o podejrzeniu… » więcej 2024-06-21, godz. 16:30 Zamiast gospodarki leśnej promowano partię polityczną. "To patologia, niegospodarność i oszustwo" Regionalne dyrekcje Lasów Państwowych, w tym dyrekcja z Katowic, pod którą podlegają opolskie lasy, były szczególnie zaangażowane w kampanię wyborczą… » więcej 2024-06-21, godz. 15:45 Marcin Ociepa apeluje o budowę drogi ekspresowej. "To jest wyzwanie na miarę kierunku lekarskiego" Poseł OdNowy Marcin Ociepa zapowiada walkę o budowę w regionie drogi ekspresowej przebiegającej z południa na północ. Trasa miałaby przebiegać między… » więcej 2024-06-21, godz. 15:00 Bez nich wojsko nie funkcjonuje. Święto 10. Opolskiej Brygady Logistycznej 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje swoje 25-lecie. To właśnie ćwierć wieku temu NATO potrzebowało wyspecjalizowanej jednostki wojskowej, która wykona… » więcej 2024-06-21, godz. 14:30 Zanieczyszczenia w kanale Lutnia. Przedsiębiorcy z Przywór apelują o kontrolę [INTERWENCJA] Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach koło Opola? To pytanie zadają sobie właściciele znajdującego się nieopodal rzeczki, łowiska pstrągowego, którzy… » więcej 2024-06-21, godz. 13:10 "Można się w końcu wyspać". Uczniowie rozpoczęli wakacje [ZDJĘCIA] Podręczniki schowane, plecaki w szafach, świadectwa w rękach. Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Przed nimi ponad 2 miesiące odpoczynku od ławek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »