Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-20, 14:26 Autor: Tomasz Cichoń

Beata Kempa w Opolu. Ma poparcie Patryka Jakiego

Konferencja Beaty Kempy i Patryka Jakiego w Opolu fot. Tomasz Cichoń
Konferencja Beaty Kempy i Patryka Jakiego w Opolu fot. Tomasz Cichoń
Konferencja Beaty Kempy i Patryka Jakiego w Opolu fot. Tomasz Cichoń
Konferencja Beaty Kempy i Patryka Jakiego w Opolu fot. Tomasz Cichoń
"W tej kadencji Parlamentu Europejskiego traktat przeszedł zaledwie dziewięcioma głosami, w związku z tym każdy głos w kolejnej kadencji ma naprawdę kluczowe znaczenie" - powiedział podczas konferencji prasowej europoseł Patryk Jaki.
Polityk pojawił się w Opolu, by w nadchodzących wyborach do europarlamentu poprzeć kandydatkę Suwerennej Polski Beatę Kempę.

- Dlatego, że nie ma co eksperymentować. Pani poseł była jedną z osób, która razem z nami organizowała grupę przeciwną zmianom w traktatach. I jak na początku traktaty przechodziły w komisjach ogromną większością głosów, to na końcu okazało się, że jest to tylko dziewięć głosów i w związku z tym oni nie chcieli już tego procedować dalej, bo bali się, że nie będzie większości - powiedział Patryk Jaki.

Jak dodał Jaki, europosłanka Beata Kempa będzie czynem i słowem pokazywała, dlaczego ten traktat jest zły dla Polski.

- Przyszła kadencja będzie ważna ze względu na bezpieczeństwo ekonomiczne naszych rodzin. To co przygotowuje Unia Europejska w zakresie paktu migracyjnego, obok Zielonego Ładu, dyrektywy budynkowe, która dotknie każdego. Nawet dzisiaj Buisiness Insider pokazał, że każdą rodzinę może to kosztować, w tym miejscu gdzie jest około 300, 400 mieszkań, około 13 tysięcy złotych na rodzinę. To jest nie do udźwignięcia - mówi kandydatka do europarlamentu.

Odnosząc się do kwestii tak zwanego "paktu migracyjnego" Beata Kempa stwierdziła, że jego realizacja tak naprawdę spadnie na samorządy, a najwięcej zarobi na tym przemysł przemytniczy.
Patryk Jaki
Beata Kempa

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 16:25 "Ten pies gnił za życia". Wolontariusze TOZ interweniowali w Opolu 90-letni mężczyzna wykopał dół w ogródku i czekał aż jego schorowany pies sam skona. Czworonóg miał gnić żywcem. Wszystko działo się w Opolu. O takim… » więcej 2024-06-17, godz. 15:45 Wypadek na krajowej 45, koło Zimnic Wielkich. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA] Do groźnego wypadku doszło na DK 45 na wysokości Zimnic Wielkich. Zderzyły się tam 3 samochody. » więcej 2024-06-17, godz. 15:35 Nowy DPS w Opolu oficjalnie otwarty Funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Tak prezentuje się nowy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Blisko setka podopiecznych… » więcej 2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej 2024-06-17, godz. 12:45 Kierowca-recydywista poszedł na rekord. Na razie nie pojeździ Mandat na 5 tysięcy złotych dostał kierowca, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Rzepcze, w gminie Głogówek. Mężczyzna… » więcej 2024-06-17, godz. 11:28 Nyscy ratownicy przygotowani do wakacyjnych zajęć. Na wyposażeniu między innymi podwodny dron Ratownicy z nyskiego WOPR działający na tamtejszym akwenie gotowi do sezonu. Już od początku czerwca pełnią 24-godzinne dyżury na stanicy. Uzupełniają… » więcej 2024-06-17, godz. 11:15 Daria Pawlak zastąpi tymczasowo Floriana Cieciora na stanowisku wójta Chrząstowic W gminie Chrząstowice nastąpiła czasowa zmiana na stanowisku wójta. W wyborach samorządowych 7 kwietnia zwyciężył tam Florian Ciecior, jednak 27 kwietnia… » więcej 2024-06-17, godz. 09:30 Minister nauki i szkolnictwa wyższego wizytuje opolskie uczelnie. Będzie namawiał do łączenia uczelni - Chcemy odwiedzić wszystkie 16 województw. Rozmawiamy z rektorami uczelni państwowych i prywatnych. Celem tych wizyt jest przekazanie planów ministerstwa… » więcej 2024-06-16, godz. 20:00 Stypendium za pracę w szpitalu w Kluczborku. Ruszył nabór wniosków Studenci kierunków medycznych czwarty raz mogą wnioskować o stypendium w programie gminy Kluczbork. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »