Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-20, 15:02 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Mamy młode dusze". Do piątku Opolem rządzą seniorzy [ZDJĘCIA]

26. Opolskie Dni Seniora [fot. Jędrzej Łuczak]
26. Opolskie Dni Seniora [fot. Jędrzej Łuczak]
Seniorzy przejęli rządy w Opolu. Ruszyły 26. Opolskie Dni Seniora. W tym roku mają one charakter królewski, bo takie też jest ich hasło - "Po królewsku". Wybrany został król i królowa, zatańczony został również na opolskim rynku taniec dworski, a w kolejnych dniach nie zabraknie balów, zwiedzania zamków, czy trochę aktywności na świeżym powietrzu.
- Opole potrzebuje innowacyjności, wyobraźni i dobrego humoru, a tego wszystkiego dostarczają nam seniorzy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który został mianowany przez seniorów na króla.

- Bardzo się cieszę, że oddałem rządy królewskie, tak sobie to wymyślili seniorzy, w ich ręce, bo Opole dzięki temu przez najbliższe dni będzie miastem naprawdę bardzo pomysłowym, wesołym, radosnym, a o to przede wszystkim nam chodzi.

Na królową wybrana została Irena Bota, która - jak podkreśla - bardzo się cieszy z nominacji i ma nadzieję, że da radę w rządzeniu.

- Będziemy rządzić mądrze, sprawiedliwie. Zadbamy przede wszystkim o naszych seniorów. Będziemy się pięknie bawić, tańczyć, śpiewać. Jutro (21.05) mamy gry miejskie. Będziemy na pewno przykładem dobrego społeczeństwa, także nasze królestwo diamentowe będzie wzorem dla innych królestw.

A seniorzy zabawy, tańców i śpiewów już się nie mogą doczekać. Jak mówili naszej reporterce, czasu na odpoczynek nie będzie.

- Zabawa ma być dworska, więc w dworskim stylu ubiory i tańce. - Cały tydzień obowiązkowo. - Czyli co od rana do wieczora seniorzy na mieście? - Prawie tak. Kilka godzin na sen zostawimy. - Będzie po królewsku. Nie ma innej opcji. - Są diamenty, teraz jeszcze tylko dobry humor, zabawa i wystarczy. Zawsze mamy młode dusze. - Czy panowie są gotowi na szaleństwa z paniami? - Jasne, że tak. Będzie zabawa na całego. - Oczywiście, że tak, jak najbardziej. Szalejemy już dużo lat. W niedzielę po nieszporach będzie odpoczynek.

Dodajmy, że Dni Seniora potrwają do piątku (24.05), a pełny program można znaleźć na stronie internetowej opole.pl.
Arkadiusz Wiśniewski
Irena Bota
Seniorzy

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej 2024-06-17, godz. 12:45 Kierowca-recydywista poszedł na rekord. Na razie nie pojeździ Mandat na 5 tysięcy złotych dostał kierowca, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Rzepcze, w gminie Głogówek. Mężczyzna… » więcej 2024-06-17, godz. 11:28 Nyscy ratownicy przygotowani do wakacyjnych zajęć. Na wyposażeniu między innymi podwodny dron Ratownicy z nyskiego WOPR działający na tamtejszym akwenie gotowi do sezonu. Już od początku czerwca pełnią 24-godzinne dyżury na stanicy. Uzupełniają… » więcej 2024-06-17, godz. 11:15 Daria Pawlak zastąpi tymczasowo Floriana Cieciora na stanowisku wójta Chrząstowic W gminie Chrząstowice nastąpiła czasowa zmiana na stanowisku wójta. W wyborach samorządowych 7 kwietnia zwyciężył tam Florian Ciecior, jednak 27 kwietnia… » więcej 2024-06-17, godz. 09:30 Minister nauki i szkolnictwa wyższego wizytuje opolskie uczelnie. Będzie namawiał do łączenia uczelni - Chcemy odwiedzić wszystkie 16 województw. Rozmawiamy z rektorami uczelni państwowych i prywatnych. Celem tych wizyt jest przekazanie planów ministerstwa… » więcej 2024-06-16, godz. 20:00 Stypendium za pracę w szpitalu w Kluczborku. Ruszył nabór wniosków Studenci kierunków medycznych czwarty raz mogą wnioskować o stypendium w programie gminy Kluczbork. » więcej 2024-06-16, godz. 17:16 "To był wymagający turniej". W Opolu tenisiści rywalizowali o puchar prezydenta Dwa dni, cztery ośrodki tenisowe i kilka kategorii - w Opolu zorganizowano weekendowy turniej o puchar prezydenta. » więcej 2024-06-16, godz. 16:00 Strefa kibica pełna nadziei. Tłumy oglądają mecz Polski z Holandią w STEGU Arenie [ZDJĘCIA] Tłumy opolan zawitały dziś (16.06) do strefy kibica usytuowanej w STEGU Arenie w Opolu. » więcej 2024-06-16, godz. 15:45 Efektowny mural Odry Opole przy Oleskiej. To inicjatywa kibiców klubu Legendy Odry Opole. takie jak m.in. Antoni Piechniczek, Józef Młynarczyk czy Wojciech Tyc zostały uhonorowane. Mural z ich podobiznami został odsłonięty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »