Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-18, 10:02 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Ona idzie po krawędzi", a "samiec alfa musi odejść". Otwarto Salon Wiosenny [ZDJĘCIA]

Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Natalia Krawczyk zdobyła główną nagrodę Prezydenta Miasta Opole podczas Salonu Wiosennego. To coroczna wystawa, która stanowi przegląd dokonań środowiska artystycznego Opolszczyzny. Prace 77 artystów można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej i Galerii "Pierwsze Piętro" ZPAP w Opolu.
Nagrodę dla Natalii Krawczyk skomentowała dla Radia Opole członkini kapituły konkursowej Monika Szewczyk z Galerii Arsenał w Białymstoku. - To autorka, która niesłychanie wyróżniała się na tle pozostałych artystów - mówi jurorka. - Przede wszystkim jest osobą, która ma świadomość pracowania projektem, nie stworzeniem jakiejś pracy, jakiegoś artefaktu, tylko takiego myślenia procesowego. Ogromne wrażenie robi jej determinacja, otwartość w tym sposobie działania. Ona rzeczywiście idzie po krawędzi. To nie jest coś, co może nie zrobić wrażenia - dodaje.

Nagrodę Marszałka Regionu otrzymała Ada Birecka. Nagrodę ZPAP przyznano Halinie Fleger. Zespół kuratorski nagrodził zaś Jarosława Kajdana.

- Wczoraj dowiedziałem się o książce pt. "Samie alfa musi odjeść", taki tytuł można by nadać także moim pracom - mówi artysta. - To są trzy prace, które dotyczą tego tematu. Powstały rok temu, a temat jest mi bliski. Samiec alfa rządzi tym światem długo, myślę, że za długo - dodaje.

Na obejrzenie tegorocznego Salonu Wiosennego mamy czas do 23 czerwca.
Monika Szewczyk
Jarosław Kajdan

Wiadomości z regionu

2024-06-20, godz. 07:01 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na DK45 w Straduni Na tej drodze krajowej nr 45 w Straduni samochód osobowy uderzył w słup energetyczny. Poszkodowana została jedna osoba. Kierowca był nietrzeźwy. » więcej 2024-06-19, godz. 22:00 Wichury i burze w woj. opolskim. Sporo interwencji straży pożarnej Po przejściu frontu burzowego przez województwo opolskie, strażacy notują już pierwsze zgłoszenia do usuwania szkód. W sumie do godziny 16:30 odnotowano… » więcej 2024-06-19, godz. 19:30 USK szuka pieniędzy na budowę Centrum Sercowo-Naczyniowego. Koszt to 440 mln złotych Około 440 mln złotych - to szacowany koszt budowy Centrum Sercowo-Naczyniowego przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Dla opolskiej placówki priorytetem… » więcej 2024-06-19, godz. 18:45 Szpital w Prudniku wychodzi na prostą. Pomogła terapia naprawcza Do 700 tysięcy złotych zmalała strata finansowa szpitala powiatowego w Prudniku. Efekty przynosi wdrożony w ubiegłym roku plan naprawczy. Pozytywna jest też… » więcej 2024-06-19, godz. 18:41 Wypadek na DK11. Jedna osoba została ranna, droga jest już przejezdna Mamy utrudnienia na DK11 na odcinku Byczyna - Olesno. W pobliżu miejscowości Ligota Zamecka przed godziną 18:00 doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego… » więcej 2024-06-19, godz. 17:40 Radni sejmiku wyrazili zgodę na zwolnienie Wojciecha Komarzyńskiego z WFOŚiGW Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Opolskiego radni podjęli uchwałę o wyrażeniu zgody na rozwiązanie stosunku pracy przez Wojewódzki Fundusz Ochrony… » więcej 2024-06-19, godz. 17:00 Pieniądze na drogi. Kolejne gminy podpisały umowy Kolejne gminy z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. » więcej 2024-06-19, godz. 16:45 Czapka, woda i unikanie ekspozycji na słońce. Lekarze radzą, jak radzić sobie z upałami Słupki rtęci na termometrach przekroczyły 30 stopni. Mieszkańcy regionu mierzą się z falą upałów, medycy przestrzegają przed nadmierną ekspozycją na… » więcej 2024-06-19, godz. 16:00 Zamek z audioprzewodnikiem. Nowa atrakcja dla odwiedzających Brzeg Zamek Piastów Śląskich w Brzegu zaprasza w wakacje do poznania tego miejsca z wirtualnym przewodnikiem. To nowa atrakcja dla wszystkich gości, którzy mają… » więcej 2024-06-19, godz. 16:00 Środa upalna i burzowa. Ostrzeżenie IMGW i alerty RCB Ostrzeżenie 2. stopnia (w trzystopniowej skali) dotyczące burz wydało dla województwa opolskiego wrocławskie biuro IMGW. Burzom towarzyszyć mogą silne opady… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »