Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-25, 07:00 Autor: Jakub Biel

GSW i Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu podpisały umowę o współpracy

Podpisanie umowy między GSW a ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy między GSW a ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy między GSW a ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy między GSW a ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy między GSW a ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy między GSW a ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy między GSW a ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy między GSW a ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Będą uczestniczyli w warsztatach, szkoleniach i zajęciach prowadzonych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu staną się beneficjentami umowy partnerskiej między władzami szkoły a miejską instytucją kultury.
- Bardzo się cieszymy, że możemy podpisać umowę o współpracy - mówi Joanna Filipczyk, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

- Bardzo cennym jest dla nas ten proces – nie chcę powiedzieć kształtowania, bo to jest za duże słowo – uczenia się, przygotowywania się do zawodu, ale też takiego otwarcia się na uczestnictwo w kulturze, na uczestnictwo w sztuce.

- Kształcimy specjalistów jeżeli chodzi o fotografię i chcemy ich rozwijać - mówi Ewa Nowak-Kübler, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu.

- Ta współpraca i to podpisanie znaczy tak naprawdę bardzo dużo, ponieważ współpracujemy już od wielu, wielu lat, a teraz mam nadzieję, że będzie to bardziej usystematyzowane.

Przykładem dobrej współpracy jest wystawa „Analogowi”, przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych, na której uczniowie zaprezentowali galerię przygotowanych przez nich zdjęć.

- Ja i moi koledzy jesteśmy dumni z tego, co udało nam się stworzyć - mówi Bartosz Krupa, uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu. - Padł pomysł na lekcji, żebyśmy zrobili fotografie w stylu rembrantowskim. Pomysłodawcą jest nasz opiekun. - Dużo frajdy było przy tym? - Było dużo, bo praca z modelem jest dosyć ciężka, zwłaszcza, jak się nie potrafimy dogadać to jest ciekawie. Przeważnie było spokojnie, miło, każdy się świetnie bawił.

Prace uczniów wciąż można podziwiać w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
Joanna Filipczyk
Ewa Nowak-Kubler
Bartosz Krupa

Wiadomości z regionu

2024-05-27, godz. 07:07 Apelujemy w sprawie abonamentu! Rusza kampania rozgłośni Polskiego Radia Rozpoczyna się wspólna kampania społeczna 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia - w specjalnych komunikatach we wszystkich województwach mieszkańcy… » więcej 2024-05-27, godz. 06:24 Burze nad Opolszczyzną. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie o burzach dla wszystkich powiatów województwa opolskiego wydało wrocławskie biuro IMGW. » więcej 2024-05-27, godz. 06:23 Dwie główne nagrody na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych 2024 Jury 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych doceniło dwa przedstawienia, przyznając im równoległe nagrody w wysokości 40 tysięcy złotych. Główną nagrodę… » więcej 2024-05-26, godz. 19:04 Dwie dekady Polski w UE. Okolicznościowy koncert na błoniach Politechniki Opolskiej [ZDJĘCIA] Animacje dla dzieci, karuzele i Cleo na scenie. To główne atrakcje koncertu z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. » więcej 2024-05-26, godz. 19:00 O.S.T.R. i Nowator przyjadą do Wołczyna. Co zdecydowało o doborze gwiazd na dni miasta? O.S.T.R w piątek i Nowator w sobotę to gwiazdy 29. Dni Wołczyna. Święto miasta zaplanowano na ostatni weekend czerwca (28-29.06). » więcej 2024-05-26, godz. 18:25 Rozszczelnienie instalacji propan-butan na stacji paliw w Głubczycach Uwaga kierowcy! Można spodziewać się utrudnień w ruchu na wysokości stacji paliw przy ul. Wrocławskiej w Głubczycach. » więcej 2024-05-26, godz. 14:10 Gimnastyka, sztuki walki, strefa moto. Dzień Sportu w Opolu przyciągnął tłumy mieszkańców Opolskie kluby sportowe zaprezentowały swoją ofertę podczas Dnia Sportu w Toyota Park w Opolu. » więcej 2024-05-26, godz. 12:00 Szycie chirurgiczne. III miejsce opolskich studentów w akademickich mistrzostwach Rafał Rajski, Antoni Morisson, Aleksander Mateja, Maria Werner z Uniwersytetu Opolskiego zajęli trzecie miejsce w V Akademickich Mistrzostwach Polski w Szyciu… » więcej 2024-05-26, godz. 10:30 Serwal Lambo odnaleziony. Spostrzegł go przy granicy z Czechami przejeżdżający kierowca Po 10 dniach poszukiwań dziś w nocy (26.05) udało się odnaleźć Lambo, serwala afrykańskiego. Zwierzę uciekło 16 maja z prywatnej posesji w Długomiłowicach… » więcej 2024-05-26, godz. 10:00 Pojazd członowy z usterkami. Kontrola ITD w Osowcu Pęknięta szyba, brak tarczy hamulcowej, nadmierne zużycie jednej z opon, tachograf bez kalibracji - to tylko niektóre przewinienia, jakie wykryli inspektorzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »