Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-24, 18:00 Autor: Joanna Gerlich

Wiec poparcia dla Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu wojny. "Podziwiam ich za odwagę" [ZDJĘCIA]

Wiec poparcia dla Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu wojny [fot. Adam Dubiński]
Wiec poparcia dla Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu wojny [fot. Adam Dubiński]
"Przynajmniej tak możemy okazać im wsparcie" - na placu Wolności w Opolu odbył się dziś (24.02) wiec poparcia dla walczącej Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu wojny.
- Rok temu też zorganizowaliśmy podobny wiec - mówi Małgorzata Besz-Janicka z Komitetu Obrony Demokracji, organizator wiecu. - Staramy się wspierać i być w kontakcie cały czas ze społecznością ukraińską, bo dwa lata minęły. Sytuacja na froncie jest trudna. Ofiara ukraińskiej krwi jest po prostu niesamowita. Ich heroizm i bohaterstwo zaskoczyło cały świat, nikt nie sądził, że oni się dwa lata będą się w stanie bronić. Nawet ze wsparciem Zachodu, które i tak jest ciągle niewystarczające - dodaje.

Mieszkańcy biorący udział w wiecu zdecydowanie sprzeciwiają się wojnie.

- Podziwiam Ukraińców za ich odwagę, za męstwo, za to, że walczą i chcę tę pamięć zaczęcia tej wojny uczcić, chociaż przyjść tutaj, wesprzeć tych ludzi, którzy tutaj są.

- Szkoda tylko, że tak dużo Polaków tego nie rozumie. Tego, że oni się biją za nas, jest duże zagrożenie, że Ruscy się nie zatrzymają i to trzeba zrozumieć.

- Zawsze stoimy przy Ukrainie, wspieramy ją, a poza tym również dla nas Polaków ważne jest, żeby Ukraina przetrwała, bo również my przetrwamy.

Oprócz tego mieszkańcy pomagali wyplatać siatki maskujące dla walczących żołnierzy.
Małgorzata Besz-Janicka
mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2024-04-17, godz. 16:19 Politechnika Opolska zdradza szczegóły Piastonaliów 2024 Dzień hip-hopowy i dzień rockowy zorganizuje Politechnika Opolska podczas majowego święta studentów, czyli Piastonaliów. Samorząd Studencki PO odsłania… » więcej 2024-04-17, godz. 16:18 Temat kopalni w Szymiszowie odroczony w czasie. Ludzie chcą, by sprawą zajęli się "nowi radni" Radni miejscy w Strzelcach Opolskich jednogłośnie podjęli decyzję o zdjęciu z porządku obrad dzisiejszej (17.04) sesji uchwały dotyczącej studium uwarunkowań… » więcej 2024-04-17, godz. 16:17 Na Opolszczyźnie w tym roku jeszcze bez zakażeń odrą, ale rośnie liczba infekcji w kraju i Europie Rośnie liczba zakażeń odrą w Polsce i całej Europie, a jak sytuacja wygląda na Opolszczyźnie? Tego roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w… » więcej 2024-04-17, godz. 15:16 Druga tura wyborów samorządowych. Tomasz Kłoś przedstawia propozycje dla gminy Strzeleczki Rozwój gminy, inwestycje w edukację oraz aktywna polityka senioralna - to propozycje Komitetu Wyborczego Wyborców Partnerstwo dla mieszkańców gminy Strzeleczki… » więcej 2024-04-17, godz. 15:00 Interesowali się klockami i hulajnogami. Złodzieje zabawek zatrzymani Pięć lat więzienia grozi czterem mieszkańcom województwa śląskiego, którzy w Opolu okradali sklepy z zabawkami. Sprawcy interesowali się przede wszystkim… » więcej 2024-04-17, godz. 13:39 Prokuratura sprawdza czy nie doszło do nadużyć w Urzędzie Miejskim w Namysłowie Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła śledztwo w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nadużyciu zależności służbowej w… » więcej 2024-04-17, godz. 13:26 Apel 17 regionalnych rozgłośni radia publicznego do przewodniczącego KRRiT 17 regionalnych rozgłośni publicznego radia 'solidarnie i w porozumieniu' apeluje do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o natychmiastowe… » więcej 2024-04-17, godz. 13:15 Mieszkańcy Szymiszowa protestują przeciwko kopalni. Dziś jej przyszłością zajmą się radni Mieszkańcy Szymiszowa koło Strzelec Opolskich protestują przeciwko działalności kopalni kamienia wapiennego. Skarżą się na drgania, hałas, zapylenie… » więcej 2024-04-17, godz. 13:02 Gmina Strzeleczki: seniorka ucięła sobie rękę. Na miejscu lądował LPR Do dramatycznego zdarzenia doszło wczoraj (16.04) w Łowkowicach (gmina Strzeleczki). 69-letnia kobieta w pobliżu swojego domu przygotowywała drewno na roz… » więcej 2024-04-17, godz. 11:26 Policja szuka świadków tragicznego wypadku drogowego w Opolu Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku, do którego doszło w miniony poniedziałek (15.04) na ul. Strzeleckiej w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »