Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-24, 15:32 Autor: Joanna Gerlich

"Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [ZDJĘCIA, FILM]

Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Siatki maskujące dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą powstają dziś (24.02) na placu Wolności w Opolu. Wolontariuszki po raz kolejny zachęcają do współpracy mieszkańców, jednak dzisiejsza akcja jest wyjątkowa. To druga rocznica ataku Rosji na Ukrainę.
- W zasadzie 10 lat wojny, 2 lata horroru - mówi Aleksandra Czarnecka, wolontariuszka z grupy "Pajęczyce z Opola". - Stwierdziliśmy, że słowa to już za mało, banery to już za mało, zostają nam czyny. Bo dzisiaj robimy maskowanie dla ukraińskich żołnierzy, ale być może, że za dwa lata, będziemy robić, kontynuować tę pracę dla naszych polskich żołnierzy, dla naszych obrońców. Uważamy, że jest to wspólna wojna - dodaje.

Na placu Wolności zebrała się grupa osób, które chętnie zaangażowały się w pomoc. Wśród nich była pani Irena.

- Dzisiaj dwa lata wojny w Ukrainie i tutaj chcieliśmy pokazać Polakom, że nadal pomagamy. Robimy siatki, wysyłamy na Ukrainę. Wspieramy jak możemy - mówi.

Dodajmy, że na co dzień "Pajęczyce z Opola" działają w kawiarence w domu kultury. Zapewniają, że nauczą wyplatania siatek maskujących każdego chętnego.
Aleksandra Czarnecka
pani Irena
"Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących i wiec poparcia dla Ukrainy w Opolu

Wiadomości z regionu

2024-04-17, godz. 18:00 Kurek nie został zakręcony, będą negocjacje. Spór o ścieki między Nysą a Głuchołazami trwa Mieszkańcy 15 sołectw w gminie Głuchołazy oraz samego miasta nie zostali pozbawieni dostępu do kanalizacji. Nyska spółka komunalna AKWA wycofała się z… » więcej 2024-04-17, godz. 17:29 Spoglądają na zagadnienie zdrowia z szerszej perspektywy. W Opolu rozpoczęła się międzynarodowa konferencja nauk… Sesje plenarne, prezentacje projektów badawczych w ramach warsztatów czy sesje dla młodych naukowców - taki jest plan I Międzynarodowej Konferencji 'Nowoczesne… » więcej 2024-04-17, godz. 17:17 Zaatakował ofiarę pistoletem pneumatycznym, bo chciał 200 złotych 22 i pół roku więzienia to górna granica kary, jaką usłyszeć może Krzysztof S., mieszkaniec jednej ze wsi w gminie Wołczyn, który przed sądem będzie… » więcej 2024-04-17, godz. 16:19 Politechnika Opolska zdradza szczegóły Piastonaliów 2024 Dzień hip-hopowy i dzień rockowy zorganizuje Politechnika Opolska podczas majowego święta studentów, czyli Piastonaliów. Samorząd Studencki PO odsłania… » więcej 2024-04-17, godz. 16:18 Temat kopalni w Szymiszowie odroczony w czasie. Ludzie chcą, by sprawą zajęli się "nowi radni" Radni miejscy w Strzelcach Opolskich jednogłośnie podjęli decyzję o zdjęciu z porządku obrad dzisiejszej (17.04) sesji uchwały dotyczącej studium uwarunkowań… » więcej 2024-04-17, godz. 16:17 Na Opolszczyźnie w tym roku jeszcze bez zakażeń odrą, ale rośnie liczba infekcji w kraju i Europie Rośnie liczba zakażeń odrą w Polsce i całej Europie, a jak sytuacja wygląda na Opolszczyźnie? Tego roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w… » więcej 2024-04-17, godz. 15:16 Druga tura wyborów samorządowych. Tomasz Kłoś przedstawia propozycje dla gminy Strzeleczki Rozwój gminy, inwestycje w edukację oraz aktywna polityka senioralna - to propozycje Komitetu Wyborczego Wyborców Partnerstwo dla mieszkańców gminy Strzeleczki… » więcej 2024-04-17, godz. 15:00 Interesowali się klockami i hulajnogami. Złodzieje zabawek zatrzymani Pięć lat więzienia grozi czterem mieszkańcom województwa śląskiego, którzy w Opolu okradali sklepy z zabawkami. Sprawcy interesowali się przede wszystkim… » więcej 2024-04-17, godz. 13:39 Prokuratura sprawdza czy nie doszło do nadużyć w Urzędzie Miejskim w Namysłowie Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła śledztwo w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nadużyciu zależności służbowej w… » więcej 2024-04-17, godz. 13:26 Apel 17 regionalnych rozgłośni radia publicznego do przewodniczącego KRRiT 17 regionalnych rozgłośni publicznego radia 'solidarnie i w porozumieniu' apeluje do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o natychmiastowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »