Radio Opole » Wiadomości z regionu
2012-04-20, 11:09 Autor: Radio Opole

Przystanek na Kośnego odpowiada pasażerom

Wstępne wyniki badań ankietowych o przydatności przystanku autobusowego na ul. Kośnego w Opolu są według UM obiecujące. Sprawa przejazdu autobusów MZK tą ulicą od kilku tygodni budzi kontrowersje. Mieszkańcom nie podoba się pomysł, aby autobusy kursowały tamtędy w obu kierunkach, ponieważ wymaga to likwidacji kilkudziesięciu miejsc parkingowych.

Przystanek przy ul. Kośnego w OpoluJednak w związku z remontem kanalizacji w ciągu ul. Reymonta linia nr 17 poprowadzona została objazdem przez ulicę Kośnego.

Czytaj też:

Autobusy MZK będą jeździć ulicą Kośnego w Opolu

- Pasażerowie chętnie korzystają z tymczasowego przystanku w okolicach Szpitala Wojewódzkiego - mówi Tomasz Zawadzki, pełnomocnik prezydenta Opola do spraw transportu zbiorowego. - Wstępne wyniki badań są obiecujące. W badaniach, które przeprowadziliśmy w czasie 8 godzin we wtorek (17.04) z autobusu wysiadło na tym przestanku 125 osób. 45% z nich deklarowało, że udaje się do szpitala, reszta mówiła o pójściu do pracy czy do szkoły. Obecność linii autobusowej na ul. Kośnego jest więc uzasadniona - dodaje Zawadzki.

Nadal jednak nie wiadomo, która linia zmieni swoją trasę i będzie jeździła tą ulicą.

- Brana jest pod uwagę linia 14, bo jest to linia bardziej niszowa, nie łączy dużych dzielnic, ale jej podstawowym atutem jest połączenie z dworcem PKP - wyjaśnia Zawadzki. - Albo więc 17 albo 14, jest też opcja z 15, ale to rozwiązanie wymagałoby przebudowy skrzyżowania ulic Katowickiej z Obrońców Monte Cassino.

To z kolei zależy od możliwości technicznych przebudowania skrzyżowania i możliwości finansowych.

Prawdopodobnie autobusy MZK zaczną kursować ul. Kośnego w okolicach wyścigu Tour de Pologne, czyli na początku lipca.

Czytaj też: Mieszkańcy nie chcą autobusów na Kośnego

Posłuchaj informacji:

Aneta Skomorowska (oprac. MLS)

Wiadomości z regionu

2019-04-25, godz. 07:00 Zmiana organizacji ruchu na placu św. Sebastiana w Opolu Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu przy placu św. Sebastiana w Opolu. 25 kwietnia z powodu przebudowy placu Miejski Zarząd Dróg zamknie fragment ulicy M ... » więcej 2019-04-24, godz. 22:29 Auto wypadło z drogi w Pępicach. Na miejsce wezwano LPR Około godz. 18.30 z nieustalonych jeszcze przyczyn osobowe audi wypadło (24.04) z drogi w okolicach miejscowości Pępice (gm. Skarbimierz, powiat brzeski) i ud ... » więcej 2019-04-24, godz. 22:00 "Opolskie 15 lat w Unii Europejskiej" - samorządy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe wyróżnione. Gala w Filh ... Są opolskimi gwiazdami Europy - w Filharmonii Opolskiej w Opolu przyznano nagrody marszałka województwa w konkursie „Partnerstwo bez granic - opolskie 15 lat ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:30 Prudnicka spółka szpitalna ma nowego prezesa Dariusz Brzeziński został prezesem Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka ta zarządza szpitalem powiatowym. O stanowisko ubiegało się trzech kandydatów. Rozm ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:13 Opole: kolejna manifestacja wsparcia dla nauczycieli Około 200 osób wyraziło dziś w Opolu poparcie dla strajkujących nauczycieli. Wychowawcy, pedagodzy i uczniowie przynieśli transparenty i wykrzykiwali hasła ch ... » więcej 2019-04-24, godz. 20:15 Nowe toalety miejskie pojawiają się na ulicach Opola. Na razie będą dwie W Opolu montowane są nowoczesne toalety miejskie. Są w pełni zautomatyzowane, bezdotykowe i dostosowane dla osób niepełnosprawnych. » więcej 2019-04-24, godz. 19:04 Interwencja TOZ w Lewinie Brzeskim. "Psy żyły w pospawanych klatkach, we własnych odchodach" [ZDJĘCIA] Inspektorzy opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w asyście policji i pracowników urzędu gminy odebrali 10 psów z pseudohodowli w Lewinie Brzeskim. Wś ... » więcej 2019-04-24, godz. 19:00 Burze piaskowe na polach i pył znad Sahary to dwa różne zjawiska Pył z Sahary nadciągnął nad Polskę. Ostatni raz takie zdarzenie miało miejsce w 2016 roku. - To zjawisko rzadkie, ale typowe - tłumaczy dr Krzysztof Badora z ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:15 Łączenie nierentownych oddziałów lekarstwem na długi szpitali? Od 7 do 9 milionów złotych. Takie jest szacunkowe łączne zadłużenie opolskich szpitali. Najczęstszym powodem ujemnego bilansu jest utrzymywanie nierentownych ... » więcej 2019-04-24, godz. 17:56 Radni województwa przyjęli rezolucję w sprawie Powstań Śląskich Radni województwa upamiętnili setną rocznicę Powstań Śląskich. Podczas sesji sejmiku podjęli rezolucję, w której oddali hołd powstańcom i wszystkim poległym w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »