Radio Opole » Wiadomości z regionu
2011-04-30, 18:27 Autor: Radio Opole

Książę Kazimierz przybył do Opola

Z okazji 800-lecia przeniesienia stolicy księstwa z Raciborza do Opola ulicami miasta przeszedł książęcy pochód. Na czele orszaku podążał książę Kazimierz I Opolski, zmierzając na spotkanie z prezydentem Opola Ryszardem Zembaczyńskim.

Po uroczystym pochodzie książę ogłosił turniej rycerski. Ale w planach Dni Opola przygotowano też atrakcje dla osób, które wolą spokojniejsze rozrywki. W stolicy regionu nie zabraknie np. najlepszych florystów z kraju - plener w niedzielę. Artyści przyjechali z Warszawy, Krakowa, Szczecina, Lublina i Wrocławia. – Na schodach przy Kościele "na Górce" będziemy próbowali pokazać ulotne piękno kwiatów – mówi florystka Monika Bębenek.

Ci z Państwa, którzy sztukę wolą tworzyć niż oglądać, będą mogli nauczyć się malować porcelanę w tradycyjne opolskie wzory. Warsztaty zaplanowano na poniedziałek 2 maja w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej. – Przy okazji warsztatów będzie można poznać historię powstania porcelany, jednego z niewielu wyrobów regionalnych, który jest rozpoznawalny w Polsce i nie tylko – zapowiada Ewa Żołna, twórczyni ludowa.

Wszystkie atrakcje przygotowano w ramach Dni Opola. Radio Opole jest medialnym patronem tego kilkudniowego święta.

Zobacz galerię z "Dnia tańca" http://www.radio.opole.pl/galerie/dzien-tanca-w-ramach-kina-w-miescie.html

Zobacz jak bawią się opolanie http://www.radio.opole.pl/galerie/dni-opola2011.html

Zobacz przemarsz rycerzy ulicami Opola http://www.radio.opole.pl/galerie/przemarsz-rycerzy-ulicami-opola.html

DNI OPOLA

1 maja
- Wzgórze Uniwersyteckie - Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha "Na Górce".
II Plener Florystyczny pt: "U stóp św. Wojciecha".

- Korty tenisowe na ul. Oleskiej
9:00 - Międzynarodowy Turniej Tenisowy
12:00 - turniej indywidualny dla mieszkańców Opola

- Plac Wolności - Dzień Kina
14:00 - 23:00 - spotkanie z krytykiem filmowym, happeningi filmowe, giełda filmowa, spotkania z twórcami filmowymi, quiz filmowy, projekcja filmu pt: "Kocham kino".

- MDK (Pasieka)
11:00 - 18:00 - park rozrywki dla dzieci

- Galeria Sztuki Współczesnej (plac przy galerii)
12:00 - warsztaty artystyczne pt: "Inwazja"

BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II

- Rynek
9:30 - retransmisja uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II z Rzymu

- Plac Jana Pawła II
15:00 - otwarcie wystawy fotograficznej przygotowanej przez Opolan w hołdzie Papieżowi Polakowi

- Katedra Opolska
16:00 - Msza Święta, po mszy przemarsz zebranych ul. Katedralną, Piastowską na Rynek.

- Filharmonia Opolska
18:00 - koncert pt: "Wielka Pani" w wykonaniu Janusza Strobla i grupy muzyków z udziałem wybitnych aktorów, m.in. Anny Seniuk i Olgierda Łukaszewicza. Na koncert składają się młodzieńcze wiersze Karola Wojtyły do muzyki J. Strobla.

- Rynek
19:00 - Koncert zespołu Deus Meus.

2 maja
- Przystań kajakowa na Wyspie Bolko, ul. Spacerowa.
12:00-22:00 - Opolskie Towarzystwo Kajakowe zaprasza wszystkich chętnych do bezpłatnego korzystania ze sprzętu pływającego: kajaków, smoczych łodzi, motorówki i jachtu motorowego i wspólnej zabawy.
18:00 - ognisko z niespodzianką dla wszystkich uczestników imprezy

- Miejska Informacja Turystyczna - Rynek
15:00 - warsztaty malowania połączone z prelekcją o historii porcelany opolskiej oraz prezentacją wyrobów.

- Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha "Na Górce"
18:00 - uroczysta Msza Święta ku czci św. Wojciecha patrona Opola w intencji Mieszkańców miasta.
20:00 - zakończenie II Pleneru Florystycznego pt: "U stóp św. Wojciecha".

Wiadomości z regionu

2018-05-24, godz. 20:45 "Nadal nie mamy terminu wylotu, Amerykanie kalkulują obie operacje". Karol Stadnik czeka na wyjazd do USA Krótko trwała radość z sukcesu zbiórki pieniędzy na operację Karola Stadnika. Przypomnijmy, chłopiec potrzebował 3 mln złotych na operację dróg oddechowych w ... » więcej 2018-05-24, godz. 19:50 Będzie becikowe w Opolu! 500 a nawet 1000 złotych dla niemowlaków Każde nowonarodzone dziecko w Opolu otrzyma 500 zł bądź wyprawkę materialną, a jeśli będzie to czwarte i kolejne dziecko w rodzinie, kwota becikowego wyniesie ... » więcej 2018-05-24, godz. 18:31 Mniejszość Niemiecka pyta o cmentarną kaplicę przy ulicy Wrocławskiej Miejscy radni z Mniejszości Niemieckiej pytają prezydenta Opola o plany dotyczące cmentarza przy ulicy Wrocławskiej i kaplicy na tej nekropolii. » więcej 2018-05-24, godz. 18:00 Osobówka dachowała w okolicach Świerkli Na drodze gminnej Czarnowąsy - Świerkle doszło do zdarzenia drogowego. Auto osobowe wypadło z trasy i dachowało. Jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce ... » więcej 2018-05-24, godz. 17:15 Ponad 500 uczniów odwiedziło głubczyckiego "rolniczaka" na Dniach Otwartych Jak przygotować dania, ciasta i salę restauracyjną. Na czym polega odpowiednie zbilansowanie krajobrazu, czy jak kieruje się nowoczesnym traktorem. O tym mogl ... » więcej 2018-05-24, godz. 16:30 Opole: Jest 650 tys. złotych na imprezę z Polsatem Kabareton i koncert w Opolu organizowany przez Telewizję Polsat dojdą do skutku. Po długiej dyskusji i wielu pytaniach opolscy radni przegłosowali dziś (24.05 ... » więcej 2018-05-24, godz. 16:30 Szef MSWiA: Ktoś, kto wymierzy broń w funkcjonariusza, musi liczyć się z tym, że zostanie pozbawiony życia Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, uczestniczący w Gdańsku w odprawie komendantów policji, straży pożarnej oraz straży graniczne ... » więcej 2018-05-24, godz. 16:00 Cztery kamienice w Strzelcach Opolskich bez właścicieli. To wyniki kontroli gminy Gmina Strzelce Opolskie próbuje przejąć na własność 4 kamienice w centrum, którymi zarządza od II wojny światowej. Po tym, jak pojawili się spadkobiercy przed ... » więcej 2018-05-24, godz. 14:04 Suche krany w centrum Strzelec Opolskich Awaria wodociągu w centrum Strzelec Opolskich. Sieć została uszkodzona przez firmę budowlaną. Do godziny 17:00 wody mogą nie mieć mieszkańcy ulic Chrobrego, J ... » więcej 2018-05-24, godz. 13:48 Rzecznik Komendy Głównej Policji: Funkcjonariusze zareagowali prawidłowo podczas strzelaniny Policjanci zachowali się prawidłowo podczas wczorajszej (23.05) strzelaniny przed komisariatem w Opolu. Tak wynika ze wstępnych ustaleń wewnętrznego postępowa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »