Radio Opole » Wiadomości z regionu
2011-04-30, 18:27 Autor: Radio Opole

Książę Kazimierz przybył do Opola

Z okazji 800-lecia przeniesienia stolicy księstwa z Raciborza do Opola ulicami miasta przeszedł książęcy pochód. Na czele orszaku podążał książę Kazimierz I Opolski, zmierzając na spotkanie z prezydentem Opola Ryszardem Zembaczyńskim.

Po uroczystym pochodzie książę ogłosił turniej rycerski. Ale w planach Dni Opola przygotowano też atrakcje dla osób, które wolą spokojniejsze rozrywki. W stolicy regionu nie zabraknie np. najlepszych florystów z kraju - plener w niedzielę. Artyści przyjechali z Warszawy, Krakowa, Szczecina, Lublina i Wrocławia. – Na schodach przy Kościele "na Górce" będziemy próbowali pokazać ulotne piękno kwiatów – mówi florystka Monika Bębenek.

Ci z Państwa, którzy sztukę wolą tworzyć niż oglądać, będą mogli nauczyć się malować porcelanę w tradycyjne opolskie wzory. Warsztaty zaplanowano na poniedziałek 2 maja w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej. – Przy okazji warsztatów będzie można poznać historię powstania porcelany, jednego z niewielu wyrobów regionalnych, który jest rozpoznawalny w Polsce i nie tylko – zapowiada Ewa Żołna, twórczyni ludowa.

Wszystkie atrakcje przygotowano w ramach Dni Opola. Radio Opole jest medialnym patronem tego kilkudniowego święta.

Zobacz galerię z "Dnia tańca" http://www.radio.opole.pl/galerie/dzien-tanca-w-ramach-kina-w-miescie.html

Zobacz jak bawią się opolanie http://www.radio.opole.pl/galerie/dni-opola2011.html

Zobacz przemarsz rycerzy ulicami Opola http://www.radio.opole.pl/galerie/przemarsz-rycerzy-ulicami-opola.html

DNI OPOLA

1 maja
- Wzgórze Uniwersyteckie - Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha "Na Górce".
II Plener Florystyczny pt: "U stóp św. Wojciecha".

- Korty tenisowe na ul. Oleskiej
9:00 - Międzynarodowy Turniej Tenisowy
12:00 - turniej indywidualny dla mieszkańców Opola

- Plac Wolności - Dzień Kina
14:00 - 23:00 - spotkanie z krytykiem filmowym, happeningi filmowe, giełda filmowa, spotkania z twórcami filmowymi, quiz filmowy, projekcja filmu pt: "Kocham kino".

- MDK (Pasieka)
11:00 - 18:00 - park rozrywki dla dzieci

- Galeria Sztuki Współczesnej (plac przy galerii)
12:00 - warsztaty artystyczne pt: "Inwazja"

BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II

- Rynek
9:30 - retransmisja uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II z Rzymu

- Plac Jana Pawła II
15:00 - otwarcie wystawy fotograficznej przygotowanej przez Opolan w hołdzie Papieżowi Polakowi

- Katedra Opolska
16:00 - Msza Święta, po mszy przemarsz zebranych ul. Katedralną, Piastowską na Rynek.

- Filharmonia Opolska
18:00 - koncert pt: "Wielka Pani" w wykonaniu Janusza Strobla i grupy muzyków z udziałem wybitnych aktorów, m.in. Anny Seniuk i Olgierda Łukaszewicza. Na koncert składają się młodzieńcze wiersze Karola Wojtyły do muzyki J. Strobla.

- Rynek
19:00 - Koncert zespołu Deus Meus.

2 maja
- Przystań kajakowa na Wyspie Bolko, ul. Spacerowa.
12:00-22:00 - Opolskie Towarzystwo Kajakowe zaprasza wszystkich chętnych do bezpłatnego korzystania ze sprzętu pływającego: kajaków, smoczych łodzi, motorówki i jachtu motorowego i wspólnej zabawy.
18:00 - ognisko z niespodzianką dla wszystkich uczestników imprezy

- Miejska Informacja Turystyczna - Rynek
15:00 - warsztaty malowania połączone z prelekcją o historii porcelany opolskiej oraz prezentacją wyrobów.

- Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha "Na Górce"
18:00 - uroczysta Msza Święta ku czci św. Wojciecha patrona Opola w intencji Mieszkańców miasta.
20:00 - zakończenie II Pleneru Florystycznego pt: "U stóp św. Wojciecha".

Wiadomości z regionu

2018-02-23, godz. 11:01 Wywrotka wjechała do wyrobiska. Nie żyje kierowca Do śmiertelnego wypadku doszło tuż po godzinie 9.00 w miejscowości Kobylice. Do miejscowego wyrobiska wjechała wywrotka. » więcej 2018-02-23, godz. 11:00 Kładka na Młynówce w Opolu będzie przebudowana Kładkę pod mostem kolejowym na Młynówce czeka remont. W Miejskim Zarządzie Dróg ruszył już przetarg, który ma wyłonić wykonawcę prac. Kładka będzie postawiona ... » więcej 2018-02-23, godz. 09:45 Prudnik: uważajmy na domokrążców, łatwowierność może nas drogo kosztować Domokrążcy udający kominiarzy pojawili się w Prudniku. Jak na razie policja nie otrzymała zawiadomień o złamaniu przez nich prawa. Jednak, takie osoby, chodzą ... » więcej 2018-02-23, godz. 08:15 Publiczny wieszak w Oleśnie sprawdza się, więc akcja będzie kontynuowana Będą kolejne odsłony akcji 'Wymiana ciepła' w Oleśnie. Chodzi o publiczny wieszak stojący przed Ośrodkiem Pomocy Społecznej. » więcej 2018-02-23, godz. 08:15 "Rozpoczęcie inwestycji to świadomy fakt antagonizowania społeczeństwa". Opolski Alarm Smogowy zabiera głos w sprawie ... Wstrzymanie inwestycji związanej z budową węzła komunikacyjnego Opole Wschód i zaprzestanie masowej wycinki drzew - to postulaty przedstawicieli Opolskiego Al ... » więcej 2018-02-23, godz. 07:00 Prudnik: inwestor chce wydać 100 mln złotych na elektrownię. Mieszkańcy planują protest Przeciw uruchomieniu elektrowni, w której paliwem będzie słoma, zamierzają protestować mieszkańcy Prudnika. Ma ona powstać na bazie nieczynnej od wielu lat el ... » więcej 2018-02-23, godz. 06:50 "Dla mnie to jest tragedia. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe". Krowa-uciekinierka padła podczas załadunku do transportu ... - Krowa padła podczas załadunku do transportu - taką informację przekazał nam Błażej Jaroszyński, lekarz weterynarii z Nysy. Najprawdopodobniej zwierzę padło ... » więcej 2018-02-22, godz. 21:10 Tragiczny wypadek w Walcach. Nie żyje młody motocyklista Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Walcach, przy ul. Lipowej. Kierujący motocyklem 21-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie zapanował nad maszyną i w ... » więcej 2018-02-22, godz. 21:00 Prawica szykuje się do wyborów samorządowych - Jesteśmy przygotowani do wzięcia odpowiedzialności za poszczególne samorządy w powiecie nyskim - mówił w Loży Radiowej Artur Kamiński, lider PiS w powiecie ... » więcej 2018-02-22, godz. 20:45 "To cud, że nie doszło jeszcze do tragedii". Mieszkańcy Murowa skarżą się na tiry pędzące przez wieś Za duży tonaż i nieodpowiednia prędkość - mieszkańcy Murowa skarżą się na przejeżdżające przez wieś tiry. Na rogatkach Murowa stoją znaki ograniczające wjazd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »