Radio Opole » Wiadomości z regionu
2011-04-30, 18:27 Autor: Radio Opole

Książę Kazimierz przybył do Opola

Z okazji 800-lecia przeniesienia stolicy księstwa z Raciborza do Opola ulicami miasta przeszedł książęcy pochód. Na czele orszaku podążał książę Kazimierz I Opolski, zmierzając na spotkanie z prezydentem Opola Ryszardem Zembaczyńskim.

Po uroczystym pochodzie książę ogłosił turniej rycerski. Ale w planach Dni Opola przygotowano też atrakcje dla osób, które wolą spokojniejsze rozrywki. W stolicy regionu nie zabraknie np. najlepszych florystów z kraju - plener w niedzielę. Artyści przyjechali z Warszawy, Krakowa, Szczecina, Lublina i Wrocławia. – Na schodach przy Kościele "na Górce" będziemy próbowali pokazać ulotne piękno kwiatów – mówi florystka Monika Bębenek.

Ci z Państwa, którzy sztukę wolą tworzyć niż oglądać, będą mogli nauczyć się malować porcelanę w tradycyjne opolskie wzory. Warsztaty zaplanowano na poniedziałek 2 maja w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej. – Przy okazji warsztatów będzie można poznać historię powstania porcelany, jednego z niewielu wyrobów regionalnych, który jest rozpoznawalny w Polsce i nie tylko – zapowiada Ewa Żołna, twórczyni ludowa.

Wszystkie atrakcje przygotowano w ramach Dni Opola. Radio Opole jest medialnym patronem tego kilkudniowego święta.

Zobacz galerię z "Dnia tańca" http://www.radio.opole.pl/galerie/dzien-tanca-w-ramach-kina-w-miescie.html

Zobacz jak bawią się opolanie http://www.radio.opole.pl/galerie/dni-opola2011.html

Zobacz przemarsz rycerzy ulicami Opola http://www.radio.opole.pl/galerie/przemarsz-rycerzy-ulicami-opola.html

DNI OPOLA

1 maja
- Wzgórze Uniwersyteckie - Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha "Na Górce".
II Plener Florystyczny pt: "U stóp św. Wojciecha".

- Korty tenisowe na ul. Oleskiej
9:00 - Międzynarodowy Turniej Tenisowy
12:00 - turniej indywidualny dla mieszkańców Opola

- Plac Wolności - Dzień Kina
14:00 - 23:00 - spotkanie z krytykiem filmowym, happeningi filmowe, giełda filmowa, spotkania z twórcami filmowymi, quiz filmowy, projekcja filmu pt: "Kocham kino".

- MDK (Pasieka)
11:00 - 18:00 - park rozrywki dla dzieci

- Galeria Sztuki Współczesnej (plac przy galerii)
12:00 - warsztaty artystyczne pt: "Inwazja"

BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II

- Rynek
9:30 - retransmisja uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II z Rzymu

- Plac Jana Pawła II
15:00 - otwarcie wystawy fotograficznej przygotowanej przez Opolan w hołdzie Papieżowi Polakowi

- Katedra Opolska
16:00 - Msza Święta, po mszy przemarsz zebranych ul. Katedralną, Piastowską na Rynek.

- Filharmonia Opolska
18:00 - koncert pt: "Wielka Pani" w wykonaniu Janusza Strobla i grupy muzyków z udziałem wybitnych aktorów, m.in. Anny Seniuk i Olgierda Łukaszewicza. Na koncert składają się młodzieńcze wiersze Karola Wojtyły do muzyki J. Strobla.

- Rynek
19:00 - Koncert zespołu Deus Meus.

2 maja
- Przystań kajakowa na Wyspie Bolko, ul. Spacerowa.
12:00-22:00 - Opolskie Towarzystwo Kajakowe zaprasza wszystkich chętnych do bezpłatnego korzystania ze sprzętu pływającego: kajaków, smoczych łodzi, motorówki i jachtu motorowego i wspólnej zabawy.
18:00 - ognisko z niespodzianką dla wszystkich uczestników imprezy

- Miejska Informacja Turystyczna - Rynek
15:00 - warsztaty malowania połączone z prelekcją o historii porcelany opolskiej oraz prezentacją wyrobów.

- Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha "Na Górce"
18:00 - uroczysta Msza Święta ku czci św. Wojciecha patrona Opola w intencji Mieszkańców miasta.
20:00 - zakończenie II Pleneru Florystycznego pt: "U stóp św. Wojciecha".

Wiadomości z regionu

2018-11-16, godz. 21:30 W powiecie nyskim spada przestępczość i rośnie wykrywalność zdarzeń. "Świadczy to o dobrej pracy policjantów" Przestępczość w powiecie nyskim spada - tak wynika z policyjnych statystyk. Oprócz tego, większy odsetek zgłoszonych spraw kończy się ukaraniem sprawcy. » więcej 2018-11-16, godz. 20:30 Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu pełen atrakcji: Diabelski Młyn, Strefa Snow Parku i Marsz Mikołajów Na opolskim rynku trwa montaż pierwszych choinek i drewnianych stoisk. 1 grudnia w stolicy regionu ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy, najdłuższy w historii, bo p ... » więcej 2018-11-16, godz. 19:00 Pracownicy więziennictwa i naukowcy podsumowali 100 lat pracy penitencjarnej w niepodległej Polsce Oddziaływanie poprzez pracę podstawą efektywnej resocjalizacji. Na ogólnopolskiej konferencji w Opolu praktycy i teoretycy związani ze służbą więzienną w Pols ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 "Dołącz do nas" - mundurowi zachęcają do podjęcia służby w policji 'Dołącz do nas' - tym hasłem mundurowi z opolskiego garnizonu zachęcają do podjęcia służby w policji. Kampania ma prezentować, jak z punktu widzenia praktyka ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:15 Mężczyzna, który pobił niemowlę aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa Sąd aresztował na 3 miesiące 36-latka, który wczoraj (15.11) pobił 10-miesięczne dziecko w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi. Prokuratura postawiła mężczyźnie ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:00 Po raz ostatni oddali hołd Orlętom Lwowskim. Uroczystość w gimnazjum Wraz z galą upamiętniającą stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, jak co roku Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oddało też hołd swoim pa ... » więcej 2018-11-16, godz. 16:15 Furiat zaatakował dwie kobiety, zanim pobił niemowlę. "Boga prosiłam, żeby tylko wyjść z tego auta" 36-latek, który wczoraj (15.11) w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi wtargnął do przypadkowego domu i pobił 10-miesięcznego chłopca, wcześniej zaatakował dwie ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:30 Jechała pod prąd i natrafiła na radiowóz. Próbowała uciekać, bo była nietrzeźwa 2 promile alkoholu w organizmie miała 58-letnia kobieta, która została zatrzymana przez brzeskich policjantów. Kierująca chryslerem na ulicy Trzech Kotwic jec ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:15 Miał przemycić 5 ton haszyszu. Prokurator chce 15 lat, obrona uniewinnienia. Oskarżony mówi o zemście białoruskich słu ... Kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i przemyt 5 ton haszyszu z Hiszpanii przez Polskę na Białoruś - za te czyny przed opolskim sądem odpow ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:08 Pobite dziecko z Kadłuba jest w stanie stabilnym. Wymaga dalszej obserwacji Stan pobitego 10-miesięcznego chłopca jest stabilny. Dziecko trafiło wczoraj (15.11) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego po pobiciu przez obcego mężczyzn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »