Radio Opole » Wiadomości z regionu
2011-04-30, 18:27 Autor: Radio Opole

Książę Kazimierz przybył do Opola

Z okazji 800-lecia przeniesienia stolicy księstwa z Raciborza do Opola ulicami miasta przeszedł książęcy pochód. Na czele orszaku podążał książę Kazimierz I Opolski, zmierzając na spotkanie z prezydentem Opola Ryszardem Zembaczyńskim.

Po uroczystym pochodzie książę ogłosił turniej rycerski. Ale w planach Dni Opola przygotowano też atrakcje dla osób, które wolą spokojniejsze rozrywki. W stolicy regionu nie zabraknie np. najlepszych florystów z kraju - plener w niedzielę. Artyści przyjechali z Warszawy, Krakowa, Szczecina, Lublina i Wrocławia. – Na schodach przy Kościele "na Górce" będziemy próbowali pokazać ulotne piękno kwiatów – mówi florystka Monika Bębenek.

Ci z Państwa, którzy sztukę wolą tworzyć niż oglądać, będą mogli nauczyć się malować porcelanę w tradycyjne opolskie wzory. Warsztaty zaplanowano na poniedziałek 2 maja w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej. – Przy okazji warsztatów będzie można poznać historię powstania porcelany, jednego z niewielu wyrobów regionalnych, który jest rozpoznawalny w Polsce i nie tylko – zapowiada Ewa Żołna, twórczyni ludowa.

Wszystkie atrakcje przygotowano w ramach Dni Opola. Radio Opole jest medialnym patronem tego kilkudniowego święta.

Zobacz galerię z "Dnia tańca" http://www.radio.opole.pl/galerie/dzien-tanca-w-ramach-kina-w-miescie.html

Zobacz jak bawią się opolanie http://www.radio.opole.pl/galerie/dni-opola2011.html

Zobacz przemarsz rycerzy ulicami Opola http://www.radio.opole.pl/galerie/przemarsz-rycerzy-ulicami-opola.html

DNI OPOLA

1 maja
- Wzgórze Uniwersyteckie - Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha "Na Górce".
II Plener Florystyczny pt: "U stóp św. Wojciecha".

- Korty tenisowe na ul. Oleskiej
9:00 - Międzynarodowy Turniej Tenisowy
12:00 - turniej indywidualny dla mieszkańców Opola

- Plac Wolności - Dzień Kina
14:00 - 23:00 - spotkanie z krytykiem filmowym, happeningi filmowe, giełda filmowa, spotkania z twórcami filmowymi, quiz filmowy, projekcja filmu pt: "Kocham kino".

- MDK (Pasieka)
11:00 - 18:00 - park rozrywki dla dzieci

- Galeria Sztuki Współczesnej (plac przy galerii)
12:00 - warsztaty artystyczne pt: "Inwazja"

BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II

- Rynek
9:30 - retransmisja uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II z Rzymu

- Plac Jana Pawła II
15:00 - otwarcie wystawy fotograficznej przygotowanej przez Opolan w hołdzie Papieżowi Polakowi

- Katedra Opolska
16:00 - Msza Święta, po mszy przemarsz zebranych ul. Katedralną, Piastowską na Rynek.

- Filharmonia Opolska
18:00 - koncert pt: "Wielka Pani" w wykonaniu Janusza Strobla i grupy muzyków z udziałem wybitnych aktorów, m.in. Anny Seniuk i Olgierda Łukaszewicza. Na koncert składają się młodzieńcze wiersze Karola Wojtyły do muzyki J. Strobla.

- Rynek
19:00 - Koncert zespołu Deus Meus.

2 maja
- Przystań kajakowa na Wyspie Bolko, ul. Spacerowa.
12:00-22:00 - Opolskie Towarzystwo Kajakowe zaprasza wszystkich chętnych do bezpłatnego korzystania ze sprzętu pływającego: kajaków, smoczych łodzi, motorówki i jachtu motorowego i wspólnej zabawy.
18:00 - ognisko z niespodzianką dla wszystkich uczestników imprezy

- Miejska Informacja Turystyczna - Rynek
15:00 - warsztaty malowania połączone z prelekcją o historii porcelany opolskiej oraz prezentacją wyrobów.

- Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha "Na Górce"
18:00 - uroczysta Msza Święta ku czci św. Wojciecha patrona Opola w intencji Mieszkańców miasta.
20:00 - zakończenie II Pleneru Florystycznego pt: "U stóp św. Wojciecha".

Wiadomości z regionu

2018-08-20, godz. 20:30 Drogowcy wracają na opolski odcinek autostrady Rozpoczęcie drugiego etapu tegorocznego remontu opolskiej autostrady zaplanowano na 3 września. Prace obejmą odcinek jezdni północnej w kierunku Wrocławia - o ... » więcej 2018-08-20, godz. 20:15 Kazimierz Ożóg jednak nie będzie kandydował na prezydenta Opola. Szczegóły dzisiaj (21.08) Prof. Kazimierz Ożóg nie będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola. Informację podało na Facebooku związane z prezydentem Arkadiuszem Wiśni ... » więcej 2018-08-20, godz. 20:15 Baza LPR w budowie. Na miejscu pracuje 20 osób. "Helikoptery, szybowce latają, atrakcji mamy co niemiara" Około 20 osób dziennie pracuje przy budowie stałej bazy Lotniczego Pogotowia Ratowniczego w Polskiej Nowej Wsi. Budowa jest o tyle nietypowa, że przewiduje po ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:15 Opole bez fajerwerków? Tego chcą ekolodzy. "Cywilizowany świat odchodzi od tej formy rozrywki" Piknik ekologiczny 'Opole w rytmie natury' zwieńczył pokaz pirotechniczny, który wzbudził sporo kontrowersji i pytań kierowanych do ratusza. Ekolodzy związani ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:00 Wakacyjna ramówka – czas na podsumowanie. Zapraszamy do podzielenie się opiniami! Piłkarskie wątki na czas Mundialu, wakacyjne cykle, audycje w plenerze - sporo się działo podczas wakacji na antenie Radia Opole. Czas na podsumowanie. Nie mo ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:00 Strażacy zbierają na quada. "Zwiększy efektywność pracy ratowników" Strażacy z OSP Suchy Bór chcą, aby w ich garażu pojawił się nowy sprzęt. Zamierzają kupić quada, który ma pomóc im w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych, w ... » więcej 2018-08-20, godz. 16:45 Ludzkie szczątki na placu budowy w Komornie Ludzki szkielet wykopali budowlańcy w Komornie w trakcie prac związanych z przebudową drogi krajowej numer 45. Najpierw natrafiono na czaszkę, następnie odkry ... » więcej 2018-08-20, godz. 16:00 Nietypowy obiekt pływający na Odrze. Ekipa remontowa zgubiła... rusztowanie Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani opolscy strażacy. W okolicach jednostki w Opolu przy ul. Budowlanych zauważono dryfujące na rzece rusztowanie. » więcej 2018-08-20, godz. 16:00 Po dwóch miesiącach spokoju znów są piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu Po dwóch miesiącach spokoju w Kędzierzynie-Koźlu znów zanotowano nagłe, wysokie skoki wartości benzenu w powietrzu. Od 3 sierpnia piki pojawiły się już 10 raz ... » więcej 2018-08-20, godz. 15:00 Strażacy z Grodkowa mogą pomagać podczas katastrof budowlanych Funkcjonującą w jednostce specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą jeszcze przed tegorocznymi wakacjami włączono do Odwodu Operacyjnego Komendanta Główn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »