Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-12, 12:15 Autor: Witold Wośtak

Perełki starej motoryzacji przyjechały do zamku w Mosznej. Są samochody, motocykle, wozy strażackie i ciągniki [ZDJĘCIA]

Zlot Starej Motoryzacji w Mosznej [fot. Witold Wośtak]
Zlot Starej Motoryzacji w Mosznej [fot. Witold Wośtak]
Trwa drugi Zlot Starej Motoryzacji na błoniach przed zamkiem w Mosznej. Można zobaczyć tam wiekowe samochody, motocykle, wozy strażackie i ciągniki rolnicze.
Choć oficjalnie zarejestrowało się 120 uczestników, organizatorzy spodziewają się 200 lub więcej pojazdów. Ze względu na epidemię tegoroczny zlot stał pod znakiem zapytania, ale finalnie zapadła pozytywna decyzja.

Jak zapewnia Tomasz Tomala, organizator ze Stowarzyszenia Starodawni w Sercu Opolszczyzny, każdy znajdzie na zlocie coś dla siebie.

- Nie ograniczamy zlotu wyłącznie do przyjazdu fanów starej motoryzacji. Mamy również pojazdy z lat 80, 90 i 2000, więc niech nikt nie łudzi się hasłem "starodawnych". Każdego fana motoryzacji przyjmiemy naprawdę gorąco i nie pogardzimy samochodem, którym przyjedzie. Idea ma rozwijać się i chcemy, żeby każdy osiągnął sukces.

Grupa Stary Traktor Głogówek przywiozła na zlot 13 ciągników i wóz strażacki z 1965 roku. Jej przedstawiciel Marcin Kus zaznacza, że pierwszy kupiony ciągnik miał być używany do prac polowych, ale po odnowieniu szkoda było go tak eksploatować. Zapytaliśmy o wartość ciągników.

- Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza, bo mamy szeroki przekrój ciągników - nie kolekcjonujemy jednej marki czy modelu. Trafiają się ciągniki, które po odnowieniu kosztują więcej niż ich zrobienie. Są też takie, gdzie koszt renowacji przekraczał ich wcześniejszą wartość. Niektóre ciągniki mają za to wartość sentymentalną albo bardzo ciekawe rozwiązania techniczne, niespotykane w innych modelach.

Dodajmy, zlot w Mosznej potrwa do 17:00.
Tomasz Tomala
Marcin Kus

Wiadomości z regionu

2020-10-19, godz. 21:30 Oddział covidowy z 25 łóżkami powstaje w Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich przygotowuje się do utworzenia oddziału covidowego w miejsce oddziału wewnętrznego. Oddział II poziomu zabezpieczenia… » więcej 2020-10-19, godz. 21:00 Sytuacja na opolskich zbiornikach retencyjnych jest stabilna. "Chcemy odbudować pojemność powodziową" - Zbiorniki Nysa i Otmuchów pracują w zakresie pojemności powodziowych, gromadzą nadmiar dopływającej wody i regulują przepływ poniżej zbiorników - informuje… » więcej 2020-10-19, godz. 20:30 Raport dnia: Takiej dobowej liczby zakażeń na Opolszczyźnie jeszcze nie było. Powiększy się baza covidowych szpitali… Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Minionej doby potwierdzono 348 przypadków. Jedna osoba zmarła. » więcej 2020-10-19, godz. 20:30 Ponad 250 mandatów wystawili policjanci w weekend za łamanie obostrzeń i niezakrywanie ust i nosa W weekend (17-18.10) opolscy policjanci wystawili ponad 250 mandatów w związku z łamaniem obostrzeń epidemicznych, obowiązujących w strefach żółtych i… » więcej 2020-10-19, godz. 20:05 W Opolu strażacy ratowali... barkę Pięć godzin strażacy walczyli z konarem, który na Kanale Ulgi w Opolu zaklinował się pod barką należącą do opolskich harcerzy. Interwencja była konieczna… » więcej 2020-10-19, godz. 19:01 W Dąbrowie czekają aż woda opadnie. Wówczas będzie można oszacować straty W kilku sołectwach gminy Dąbrowa cały czas stoi woda. Problemem jest utrzymujący się wysoki stan Odry oraz Nysy Kłodzkiej. W związku z tym woda z mniejszych… » więcej 2020-10-19, godz. 18:45 3 kierowcy stracili prawa jazdy z powodu zbyt szybkiej jazdy Trzech kierowców straciło w miniony weekend prawo jazdy na drogach powiatu namysłowskiego. Wszyscy poruszali się znacznie szybciej, niż zezwalają na to … » więcej 2020-10-19, godz. 17:45 28 zakażonych koronawirusem w DPS im. św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu. "Podjęliśmy decyzję o skoszarowaniu" Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu. Po tym jak zakażenie wykryto u jednego z pracowników placówki, testy na obecność… » więcej 2020-10-19, godz. 16:53 Kolejne przypadki koronawirusa w opolskich placówkach edukacyjnych Jak informuje rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak w przedszkolu nr 20, szkole podstawowej nr 3, Zespole Szkół Specjalnych oraz liceach I… » więcej 2020-10-19, godz. 16:52 Wypadek na polowaniu pod Namysłowem. Jeden z uczestników został postrzelony Wypadek na polowaniu w powiecie namysłowskim. Jeden z myśliwych został trafiony z broni myśliwskiej w nogę. Konieczna była operacja. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***