Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-22, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Raport dnia: zmarła 44. osoba. Jest 10 nowych zarażeń i 4 nowe ozdrowienia

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
1 zgon, 10 zarażeń koronawirusem i 4 ozdrowienia odnotowano dzisiaj (22.05) na Opolszczyźnie.
W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych zachorowaniach i 1 zgonie w całym kraju. W naszym regionie odnotowano kolejnych 10 przypadków zarażenia.

Co do naszego województwa, w powiecie oleskim zachorowały 3 kobiety i 1 mężczyzna. Dwie panie są w wieku senioralnym, trzecia w sile wieku. Wszystkie są w dobrym stanie, przebywają w kwarantannie domowej. Mężczyzna jest w wieku senioralnym, na tę chwilę jednak brak informacji o jego stanie zdrowia i miejscu pobytu.

W powiecie strzeleckim koronawirusa wykryto u 2 seniorek i kobiety w średnim wieku. Jedna z seniorek przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, pozostałe przebywają w kwarantannie domowej, zakaziły się lokalnie.

W powiecie prudnickim dwie chore osoby są średnim wieku. Stan obojga jest dobry, niewymagający hospitalizacji. Obecnie przebywają w kwarantannie domowej.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zachorował nastoletni chłopiec, który również przebywa tej chwili na kwarantannie domowej.

Po 17:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 240 nowych przypadkach zachorowania i 9 zgonach. Nie ma informacji o nowych zakażeniach w naszym regionie.

Zmarła natomiast 83-letnia mieszkanka powiatu opolskiego. Kobieta leczona w głuchołaskim szpitalu MSWiA była obciążona chorobami współistniejącymi.

Są też dobre informacje - wyzdrowiało czworo kolejnych mieszkańców naszego województwa. Walkę z wirusem wygrała kobieta w sile wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, która była hospitalizowana w miejscowym izolatorium. Wyzdrowiał senior z powiatu krapkowickiego, który również przebywał w kędzierzyńsko-kozielskim izolatorium. Do zdrowia wróciło też dwoje mieszkańców powiatu oleskiego. Mowa o kobiecie w średnim wieku, która leczyła się w izolacji domowej oraz o seniorze, którzy przebywał w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu monoprofilowym.

W województwie opolskim od początku pandemii zachorowało 587 osób, a walkę z wirusem wygrało 272 mieszkańców naszego regionu. Kwarantanna obowiązuje ponad 24200 mieszkańców Opolszczyzny, a 128 osób znajduje się pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

W całej Polsce odnotowano 20619 przypadków COVID-19. Zmarły 982 osoby, a wyzdrowiało 8731 zarażonych.

Dwóch strażaków z komendy PSP w Kędzierzynie-Koźlu zbudowało kabinę do dezynfekcji, która trafiła do miejscowego szpitala zakaźnego. Prace trwały nieco ponad dwa tygodnie, wsparły je dwie firmy – jedna przekazała części, druga pospawała konstrukcję. Urządzenie, które wygląda jak duża kabina prysznicowa, w ciągu 10 sekund oczyszcza skafander ochronny pracowników służby zdrowia z wirusów i bakterii.

Zanim pójdziemy do szpitala musimy przejść izolację. Takie nowe zasady dla pacjentów, którzy mają być hospitalizowani, wprowadza Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Izolacja domowa ma trwać 7 dni. Po tym czasie pacjent przed przyjęciem do szpitala będzie kwalifikowany do badania przesiewowego w kierunku SARS COV-2. Na wynik trzeba poczekać w domu. Po jego uzyskaniu zostaniemy poinformowani telefonicznie o możliwości przyjęcia do szpitala.

Wiadomości z regionu

2020-10-20, godz. 18:30 A4 zablokowana w obu kierunkach. Zderzyły się 4 ciężarówki [AKTUALIZACJA] Do wypadku z udziałem 4 samochodów ciężarowych doszło na opolskim odcinku A4. Jak informuje asp. Jarosław Buhl ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Pacjenci szpitala w Namysłowie będą musieli szukać pomocy w Brzegu. Nocna opieka ma pracować bez zmian Namysłowski szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na czas działania oddziału 'covidowego', pozostali pacjenci z terenu powiatu… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Mundurowi z Opola otrzymali podziękowanie za akcję oddawania krwi dla 6-letniego Adasia Funkcjonariusze Komendy Miejski Policji w Opolu otrzymali niecodzienny prezent. Mowa o laurce i podziękowaniach od 6-letniego Adasia spod Krakowa oraz jego rodziców… » więcej 2020-10-20, godz. 17:00 Na południu województwa może silnie wiać Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w trzech powiatach województwa: prudnickim, nyskim i głubczyckim, przekazały służby IMGW. » więcej 2020-10-20, godz. 16:42 Kolejne zakażenia koronawirusem w placówkach edukacyjnych Opola Mamy informację o zakażeniu koronawirusem w Publicznym Przedszkola nr 60 oraz w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica. » więcej 2020-10-20, godz. 16:15 PSP nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu na osiedlu Cisowa na pełnym nauczaniu zdalnym Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu na osiedlu Cisowa przechodzi w całości w tryb nauki zdalnej. Powodem jest duża liczba uczniów i pracowników… » więcej 2020-10-20, godz. 15:59 65 psów rasy moskiewski stróżujący odebranych z pseudohodowli w Rogalicach. Interwencja TOZ Wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali 65 psów rasy moskiewski stróżujący z pseudohodowli w Rogalicach w powiecie brzeskim. Zwierzęta… » więcej 2020-10-20, godz. 15:15 Wszystkie łóżka "covidowe" w szpitalu w Białej są zajęte, szpital MSWiA przyjmuje pacjentów na bieżąco W przekształconym na covidowy szpitalu w Białej nie ma już wolnych miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z kolei szpital MSWiA w Opolu dysponuje… » więcej 2020-10-20, godz. 15:14 Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu zmienia zasady obsługi petentów Od środy (21.10) na osobistą wizytę w MCŚ trzeba wcześniej umówić się przez telefon. Dodajmy, że na spotkanie z pracownikiem liczyć mogą tylko petenci… » więcej 2020-10-20, godz. 14:55 Interna w prudnickim szpitalu wznowiła przyjmowanie pacjentów. Na niektórych oddziałach są problemy kadrowe Po zakończeniu kwarantanny otwarty został oddział wewnętrzny prudnickiego szpitala powiatowego. Do dyspozycji pacjentów jest 35 łóżek internistycznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***