Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-27, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Raport dnia: koronawirusa potwierdzono u 28 osób w regionie. 4 osoby skierowane na kwarantannę domową po przekroczeniu granicy

[Obraz Gerd Altmann z Pixabay ]
[Obraz Gerd Altmann z Pixabay ]
30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem lub stwierdzeniem zakażenia koronawirusem, 455 podlega kwarantannie, a 520 mieszkańców pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym - tak przedstawia się wieczorny raport przekazany przez służby wojewody opolskiego w związku z sytuacją epidemiologiczną w regionie. Minionej doby 4 osoby zostały skierowane na kwarantannę domową po przekroczeniu polskiej granicy. Nie zmieniła się liczba ozdrowieńców, na Opolszczyźnie nadal to trzy osoby. Liczba zakażonych mieszkańców regionu wzrosła dziś (27.03) do 28.
Po godzinie 14:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o jedynym nowym potwierdzonym przypadku zakażenia w województwie opolskim. To mieszkaniec powiatu nyskiego, mężczyzna w średnim wieku, którego stan określany jest jako dobry. Pacjent jest hospitalizowany w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Powodem zakażenia była transmisja lokalna.

Od dziś (27.03) obowiązują kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. 14-dniową obowiązkową kwarantanną będą obejmowane również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Dotychczas, na podstawie dokumentu potwierdzającego zatrudnienie po drugiej stronie granicy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte kwarantanną.

Opolskie powiaty są gotowe na ewentualność kwarantanny grupowej wobec szerzenia się koronawirusa. Wojewoda Adrian Czubak zobowiązał do tego wszystkich starostów na wypadek podejrzenia zarażenia u ludzi pracujących lub podróżujących w grupie.

W nocy z 26 na 27 marca żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej wspólnie ze strażą graniczą i policją w Kamienicy niedaleko Paczkowa zatrzymali 24 obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa.

W czasie pandemii opolska KAS kontroluje wywóz środków dezynfekujących.

Z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że do godziny 19:00 w Polsce łącznie potwierdzono 1340 przypadków zakażenia. 1696 osób jest hospitalizowanych, z kolei 94 297 jest objętych kwarantanną.

AKTUALIZACJA g.20:40

28 osoba z Opolszczyzny zakażona koronawirusem. To starszy mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, jego stan jest stabilny. W tym przypadku także doszło do transmisji lokalnej.

Po godzinie 20:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 49 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki testów laboratoryjnych na obecność wirusa dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego .

W związku z tym liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 1389. Z powodu COVID-19 w kraju zmarło szesnaście osób.

Wiadomości z regionu

2020-05-30, godz. 09:00 "Ekologiczne Opole". Nowy program walki z "kopciuchami" z unijnym dofinansowaniem Opolski ratusz pozyskał unijne dofinansowanie na ograniczanie niskiej emisji w mieście i rusza z nowym programem 'Ekologiczne Opole'. W planach jest zlikwidowanie… » więcej 2020-05-30, godz. 08:45 Katarzyna Kukolka-Bogocz nowym pełnomocnikiem PiS w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim - Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę, a praca mnie napędza - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' radna Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-05-30, godz. 07:45 Wkrótce ruszy budowa PSZOK-u w Namysłowie. Punkt będzie prowadził także działalność edukacyjną Wkrótce ruszy budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w gminie Namysłów. To jedna z największych inwestycji zaplanowanych na ten rok przez miejscowy… » więcej 2020-05-30, godz. 06:30 Czwarty etap znoszenia ograniczeń. Od dziś maseczki tylko częściowo obowiązkowe Rozpoczyna się kolejny, czwarty etap znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Od dziś (30.05) częściowo zniesiony zostaje obowiązek… » więcej 2020-05-29, godz. 21:15 Raport dnia w regionie: więcej wyzdrowień niż potwierdzonych zakażeń 9 nowych zakażeń koronawirusem i 12 przypadków wyzdrowień - tak przedstawia się piątkowy (29.05) bilans dnia na Opolszczyźnie. W popołudniowym komunikacie Ministerstwo… » więcej 2020-05-29, godz. 20:35 W tym roku Opole przekaże gminie Dąbrowa 1,5 miliona złotych na wsparcie funkcjonowania placówek oświatowych Nie 2 miliony złotych, a 1,5 miliona - tyle Opole przekaże gminie Dąbrowa na wsparcie funkcjonowania placówek oświatowych. Pozostałe 500 tysięcy pomocy finansowej… » więcej 2020-05-29, godz. 19:05 Do tej pory nie stwierdzono koronawirusa wśród pacjentów paczkowskiego ZOL-u Nie potwierdzono do tej pory w testach kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w paczkowskim ZOL-u. » więcej 2020-05-29, godz. 18:45 Radni odrzucili petycję dotyczącą stworzenia w Opolu strefy wolnej od sieci 5G Rada miasta odrzuciła petycję dotyczącą stworzenia w Opolu strefy wolnej od sieci 5G. Argumentem był fakt, że miasto nie ma podstaw do kwestionowania rozporządzenia… » więcej 2020-05-29, godz. 18:42 Popołudniowy raport MZ bez nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych w regionie. 10 kolejnych osób wyzdrowiało W popołudniowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Nie ma też kolejnych ofiar śmiertelnych… » więcej 2020-05-29, godz. 17:30 Wniosek wycofany. Bogdan Wyczałkowski nadal będzie kierował pracami nyskiej rady powiatu. "W czasie epidemii nie czas na… Na razie bez kolejnych zmian na czele nyskiej rady powiatu. Przewodniczący Bogdan Wyczałkowski nie został odwołany, a przy prezydialnym stole ponownie zasiadł… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »