Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-25, 11:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Zmiany w opiece nad mamą i dzieckiem. Zakaz odwiedzin, a położna wcześniej zadzwoni

Położna (fot. Sandor Weisz/ flickr.com na podstawie CC BY-NC 2.0)
Położna (fot. Sandor Weisz/ flickr.com na podstawie CC BY-NC 2.0)
(fot. sxc.hu)
(fot. sxc.hu)
Zakaz odwiedzin dziecka i porodów rodzinnych - tak wygląda sytuacja na oddziałach ginekologicznych w całym regionie. W związku z epidemią położne odwiedzają swoje podopieczne, ale po wcześniejszym wywiadzie telefonicznym na temat stanu zdrowia pozostałych członków rodziny.
- Obecnie od wejścia na izbę przyjęć, poprzez poród i hospitalizację pacjentce towarzyszy tylko personel medyczny - mówi Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. - Kontakt hospitalizowanej mamy z jej dzieckiem odbywa się tak jak do tej pory. Czyli jest kangurowanie, skóra do skóry, opieka nad nim i karmienie przebiegają standardowo. Po wypisie do domu mama z noworodkiem zostają przez personel medyczny zwiezieni windą na parter szpitala, gdzie mogą na nich czekać najbliższe im osoby.

Przyszłe mamy mają możliwość skorzystania z usług położnych po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. W przychodniach mogą między innymi wykonać zapis KTG.

- Jeżeli chodzi natomiast o wizyty patronażowe, to te pierwsze wykonujemy w miarę normalnie, ale oczywiście po wcześniejszym wywiadzie telefonicznym z rodzicami. Staramy się, jak najwięcej informacji uzyskać poprzez rozmowę telefoniczną, tak aby nasz czas pobytu u pacjentki był jak najbardziej skrócony, aczkolwiek ważne jest dla nas, aby wizyta była wykonana prawidłowo - mówi Grażyna Zimnal, położna ze Zdrowej Rodziny w Opolu.

Dodatkowo do odwołania wstrzymane zostały zajęcia w szkole rodzenia znajdującej się przy ulicy Reymonta w Opolu, a także nie ma możliwości zostawiania mleka w Banku Mleka Kobiecego przez panie z zewnątrz.
Iwona Nawrot-Szczepanik
Grażyna Zimnal

Wiadomości z regionu

2023-09-23, godz. 06:29 Tragiczny nocny pożar w Kędzierzynie-Koźlu. Nie żyje starszy mężczyzna Dziś (23.09) w nocy w Kędzierzynie-Koźlu wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Poszkodowany został starszy mężczyzna, któremu strażacy udzielali pierwszej… » więcej 2023-09-22, godz. 20:15 Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole w Legnicy. ''Niebiesko-czerwoni'' wrócili na fotel lidera W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole pokonała na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 2:1. Po tym spotkaniu… » więcej 2023-09-22, godz. 20:10 "Nagroda, która ma swoją tradycję". Opolska Izba Gospodarcza nagrodziła ludzi biznesu Już po raz 20. Opolska Izba Gospodarcza przyznała Opolskie Nagrody Jakości. Nagrodzonych zostało 10 podmiotów, wśród nich są zarówno przedsiębiorcy… » więcej 2023-09-22, godz. 19:15 Wybory 2023. Opolska Lewica o problemach szpitali powiatowych - Sytuacja finansowa szpitali powiatowych jest dramatyczna - powiedziała w Opolu Marcelina Zawisza, kandydatka do Sejmu z opolskiej listy Lewicy. Uważa, że… » więcej 2023-09-22, godz. 18:35 "Opolska młodzież na stadiony". Kolejna edycja akcji PZPN i Ministerstwa Sportu Zdrowy tryb życia i promocja aktywnego spędzania czasu - to cel akcji 'Opolska młodzież na stadiony'. » więcej 2023-09-22, godz. 18:00 "Złota alga zaczyna znikać". Wojewoda zniósł zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego Można już korzystać z wód Kanału Gliwickiego. Wojewoda opolski odwołał rozporządzenie wprowadzone 11 września, które obejmowało między innymi zakaz… » więcej 2023-09-22, godz. 17:00 Wybory 2023. Kandydatki z Mniejszości Niemieckiej walczą o równe traktowanie kobiet Wyrównywanie szans ekonomicznych, dostępność do badań i opieki zdrowotnej dla kobiet oraz wsparcie ich w rozwoju - to główne postulaty kobiet startujących… » więcej 2023-09-22, godz. 16:45 Uroczyste wręczenie sztandarów Zakładom Karnym w Strzelcach Opolskich i Głubczycach Zakłady Karne w Strzelcach Opolskich i Głubczycach od dziś (22.09) mają swoje sztandary. Na Górze św. Anny odbyły się uroczystości nadania i przekazania… » więcej 2023-09-22, godz. 15:30 "Uderza w polski mundur". Janusz Kowalski krytykuje film "Zielona granica" Agnieszki Holland - Ten film uderza w polski mundur - tak Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, poseł Suwerennej Polski, komentuje film 'Zielona granica' w reżyserii Agnieszki… » więcej 2023-09-22, godz. 14:45 Na sprzęt i rozbudowę. 47 mln złotych dla 5 SOR-ów na Opolszczyźnie Ponad 47 milionów złotych trafi do 5 opolskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pieniądze przekazane przez resort zdrowia zostaną skierowane do Kędzierzyna-Koźla… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »