Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-24, 12:47 Autor: Mariusz Chałupnik

Medycy, policjanci i strażacy poddani kwarantannie. Wszystko przez bezmyślność jednej osoby, która nie poddała się izolacji po powrocie z zagranicy

© (fot. Agnieszka Wawer-Krajewska / AFRO)
© (fot. Agnieszka Wawer-Krajewska / AFRO)
14 osób dbających o nasze bezpieczeństwo zostało wyłączonych z działań. To skutki bezmyślności i niedostosowania się do nakazów związanych z pandemią koronawirusa przez jednego z mieszkańców regionu.
Wczoraj (23.03) na terenie powiatu głubczyckiego doszło do wypadku samochodowego. Na miejsce pojechała karetka, dwa zastępy straży pożarnej i dwa radiowozy. Okazało się, że kierujący pojazdem, który uczestniczył w wypadku, pracuje za granicą i miał temperaturę w okolicach 39 stopni.

- Mężczyzna został przewieziony do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu. Za nim pierwsze badania, które wykluczyły już grypę - informuje Piotr Soczyński, starosta głubczycki. - To daje niepewność. Mamy 14 osób wyłączonych z pracy. W tym całym nieszczęściu mamy takie szczęście, że jeszcze jesteśmy przed szczytowym momentem zachorowań na koronawirusa i to będzie dla nas duży test, jeśli chodzi o podejście do każdego jednego przypadku.

Medycy, strażacy oraz policjanci, którzy byli na miejscu zdrzenia zostali tymczasowo odsunięci od pełnienia swoich obowiązków.

- Czternaście osób musieliśmy poddać izolacji – mówi Soczyński. - Podjęliśmy decyzję o skierowaniu tych, którzy czują potrzebę noclegu poza swoim miejscem zamieszkania, żeby nie wracali do domu i nie powodowali niepotrzebnych stresów w rodzinie, to oni zostali skierowani do ośrodka kwarantanny w Pietrowicach Głubczyckich. Z tej grupy trzy osoby zdecydowały się na powrót do domu.

Przypominamy, że 14-dniowej kwarantannie muszą obowiązkowo poddać się wszystkie osoby, które wróciły z zagranicy. Za niedostosowanie się do tego grozi mandat do 30 tysięcy złotych.
Piotr Soczyński
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 10:11 M.Ociepa: "Dyskusja o aborcji jest szalenie poważna i wymaga pokory" Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia, w rozmowie 'W cztery oczy' przyznał, że dozwolone są manifestacje w tej sprawie, o ile ich przebieg mieści się w granicach… » więcej 2020-10-27, godz. 10:00 Ograniczenia w dobrodzieńskim magistracie. Wideofon i obsługa przy pleksi na parterze Ograniczony został bezpośredni dostęp do Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu ze względu na rozwój epidemii koronawirusa. » więcej 2020-10-27, godz. 09:00 Dobrodzieński magistrat chce uniknąć drastycznych podwyżek za wywóz śmieci, więc dołącza do "Czystego Regionu" Gmina Dobrodzień dołączy w styczniu do Związku Międzygminnego 'Czysty Region'. Samorządowi w grudniu skończy się umowa na odbiór odpadów. » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Współpraca nyskiej PWSZ z Mitsubishi. Studenci nauczą się projektować systemy dla przemysłu 4.0 Studenci z Nysy będą zdobywać umiejętności w zakładach Mitsubishi. Przyszli inżynierowie zarządzania i inżynierii produkcji nauczą się tam między innymi… » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Opolanie nadal muszą czekać na szczepionki przeciwko grypie W opolskich aptekach nadal brakuje szczepionek przeciwko grypie. W ostatnich tygodniach trafiły jedynie do przychodni i mogli z nich skorzystać przede wszystkim… » więcej 2020-10-26, godz. 21:00 Zmiany w pracy nyskiego sądu. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano część posiedzeń Nyski sąd odwołuje rozprawy i posiedzenia jawne zaplanowane na najbliższe 2 tygodnie. Decyzja ma na celu ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii koro… » więcej 2020-10-26, godz. 20:30 Raport dnia: Początek tygodnia ze spadkiem liczby zakażeń w kraju i regionie Na Opolszczyźnie potwierdzono 335 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej, 100 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. » więcej 2020-10-26, godz. 19:00 Większość uczniów na zdalnym nauczaniu, seniorom zakupy robią pracownicy socjalni. Nowe obostrzenia najbardziej dotknęły… Uczniowie i seniorzy - osoby z tych grup społecznych najbardziej dotknęły nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem na terenie całego kraju czerwonej str… » więcej 2020-10-26, godz. 18:29 Ogólnopolski Strajk Kobiet w Opolu. Były korki i solidarność kierowców. "Walczymy o prawo do wyboru" Ponad tysiąc mieszkańców Opola, głównie młodych ludzi, wyszło na ulice zamanifestować swój sprzeciw przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Placówki oświatowe w Głubczycach przygotowane na zdalne nauczanie Gmina Głubczyce przygotowana do zmian w szkolnictwie. W związku z przejściem całego kraju do czerwonej strefy epidemicznej od dzisiaj (26.10) obowiązują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***