Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-24, 12:47 Autor: Mariusz Chałupnik

Medycy, policjanci i strażacy poddani kwarantannie. Wszystko przez bezmyślność jednej osoby, która nie poddała się izolacji po powrocie z zagranicy

© (fot. Agnieszka Wawer-Krajewska / AFRO)
© (fot. Agnieszka Wawer-Krajewska / AFRO)
14 osób dbających o nasze bezpieczeństwo zostało wyłączonych z działań. To skutki bezmyślności i niedostosowania się do nakazów związanych z pandemią koronawirusa przez jednego z mieszkańców regionu.
Wczoraj (23.03) na terenie powiatu głubczyckiego doszło do wypadku samochodowego. Na miejsce pojechała karetka, dwa zastępy straży pożarnej i dwa radiowozy. Okazało się, że kierujący pojazdem, który uczestniczył w wypadku, pracuje za granicą i miał temperaturę w okolicach 39 stopni.

- Mężczyzna został przewieziony do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu. Za nim pierwsze badania, które wykluczyły już grypę - informuje Piotr Soczyński, starosta głubczycki. - To daje niepewność. Mamy 14 osób wyłączonych z pracy. W tym całym nieszczęściu mamy takie szczęście, że jeszcze jesteśmy przed szczytowym momentem zachorowań na koronawirusa i to będzie dla nas duży test, jeśli chodzi o podejście do każdego jednego przypadku.

Medycy, strażacy oraz policjanci, którzy byli na miejscu zdrzenia zostali tymczasowo odsunięci od pełnienia swoich obowiązków.

- Czternaście osób musieliśmy poddać izolacji – mówi Soczyński. - Podjęliśmy decyzję o skierowaniu tych, którzy czują potrzebę noclegu poza swoim miejscem zamieszkania, żeby nie wracali do domu i nie powodowali niepotrzebnych stresów w rodzinie, to oni zostali skierowani do ośrodka kwarantanny w Pietrowicach Głubczyckich. Z tej grupy trzy osoby zdecydowały się na powrót do domu.

Przypominamy, że 14-dniowej kwarantannie muszą obowiązkowo poddać się wszystkie osoby, które wróciły z zagranicy. Za niedostosowanie się do tego grozi mandat do 30 tysięcy złotych.
Piotr Soczyński
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2020-04-07, godz. 21:32 Nyska uczelnia pomaga studentom, którzy przez koronawirusa stracili płynność finansową. "Nie chcemy, by rezygnowali przez… Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wspiera finansowo studentów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. » więcej 2020-04-07, godz. 20:50 W marcu do opolskiego ZUS trafiło 1260 wniosków o zawieszenie i wyrejestrowanie działalności gospodarczej. Kto może, biznes… W marcu w opolskich placówkach ZUS zgłoszono 1260 wniosków o zawieszeniu i wyrejestrowaniu działalności gospodarczej. Najwięcej - 402 - zanotowano w Opolu. W związku… » więcej 2020-04-07, godz. 20:00 W czasie pandemii opolscy logistycy nie zrywają kontaktu z "misjonarzami" Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej nie tylko pomagają w kontrolowaniu osób przebywających na kwarantannie, czy w transporcie środków ochrony osobistej… » więcej 2020-04-07, godz. 19:45 Pieniądze od browaru pomogą w walce z koronawirusem. Namysłowski szpital kupuje kolejny sprzęt medyczny Namysłowski szpital otrzymał kolejne wsparcie od sektora biznesu. Tym razem 100 tysięcy złotych na rzecz lecznicy przekazał miejscowy browar. » więcej 2020-04-07, godz. 18:30 Opolska ginekologia też ma bezpieczny i nowoczesny sprzęt do pomiaru temperatury. To wsparcie ze strony Politechniki O… Politechnika Opolska wspiera kolejne szpitale w walce z koronawirusem. Profesjonalna kamera termowizyjna wraz z oprogramowaniem trafiła do Klinicznego Centrum… » więcej 2020-04-07, godz. 17:59 Raport dnia: 6 kolejnych mieszkańców regionu zakażonych koronawirusem. Zmarła 61-letnia pacjentka szpitala w Kędzierzy… Na Opolszczyźnie COVID-19 potwierdzono dziś (07.04) u sześciu kolejnych osób, co oznacza, że liczba zakażonych w regionie wzrosła do 107. Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-07, godz. 17:15 Brzescy seniorzy dostaną od miasta środki ochronne. Wsparcie trafiło też m.in. do szpitala Część mieszkańców Brzegu otrzyma od miasta bezpłatne środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Podobne wsparcie magistrat przekazał do tej pory szpitalowi… » więcej 2020-04-07, godz. 16:45 Rodzice osób niepełnosprawnych mogą wnioskować do ZUS-u o zasiłek opiekuńczy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje kolejne wnioski dotyczące 14-dniowego zasiłku opiekuńczego. » więcej 2020-04-07, godz. 16:32 Opolscy wędkarze karani za łamanie obostrzeń Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie ominęły wędkarzy. Policja patrolująca opolskie akweny nakłada kary… » więcej 2020-04-07, godz. 15:34 Przedsiębiorcy z Opola, którzy wynajmują lokale od miasta mogą liczyć na pomoc Opole przygotowało pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Rozwiązania, które mają pomóc lokalnemu biznesowi oparte są na ulgach związanych z najmem, dzierżawą i użytkowaniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »