Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-23, 12:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Kradzież rozbójnicza w sklepie w Krapkowicach. Pijany okradł i poszarpał ekspedientkę

Złodziej już w rękach policji [fot. policja]
Złodziej już w rękach policji [fot. policja]
Policja [fot. Daniel Klimczak]
Policja [fot. Daniel Klimczak]
Nietrzeźwy mężczyzna ukradł telefon ekspedientce. Gdy kobieta próbowała mu wyrwać swoja własność, popchnął ją tak, że kobieta upadła na chodnik i mocno się potłukła. Do takiej sceny doszło w jednym ze sklepów w Krapkowicach. Napastnik jest już w rękach policji.
- Policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów, gdzie napadnięto i okradziono sprzedawczynię – mówi Paulina Porada z krapkowickiej policji. - Gdy kobieta wyszła wyłożyć prasę, sprawca wykorzystał jej nieuwagę i ukradł telefon komórkowy. 21-latka pobiegła za mężczyzną. Kiedy próbowała odzyskać skradziony telefon, została popchnięta i upadła na chodnik. Już po dwóch godzinach od zdarzenia operacyjni zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 31-letniego mieszkańca gminy Krapkowice. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

31-latek usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.
Paulina Porada

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 10:11 M.Ociepa: "Dyskusja o aborcji jest szalenie poważna i wymaga pokory" Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia, w rozmowie 'W cztery oczy' przyznał, że dozwolone są manifestacje w tej sprawie, o ile ich przebieg mieści się w granicach… » więcej 2020-10-27, godz. 10:00 Ograniczenia w dobrodzieńskim magistracie. Wideofon i obsługa przy pleksi na parterze Ograniczony został bezpośredni dostęp do Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu ze względu na rozwój epidemii koronawirusa. » więcej 2020-10-27, godz. 09:00 Dobrodzieński magistrat chce uniknąć drastycznych podwyżek za wywóz śmieci, więc dołącza do "Czystego Regionu" Gmina Dobrodzień dołączy w styczniu do Związku Międzygminnego 'Czysty Region'. Samorządowi w grudniu skończy się umowa na odbiór odpadów. » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Współpraca nyskiej PWSZ z Mitsubishi. Studenci nauczą się projektować systemy dla przemysłu 4.0 Studenci z Nysy będą zdobywać umiejętności w zakładach Mitsubishi. Przyszli inżynierowie zarządzania i inżynierii produkcji nauczą się tam między innymi… » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Opolanie nadal muszą czekać na szczepionki przeciwko grypie W opolskich aptekach nadal brakuje szczepionek przeciwko grypie. W ostatnich tygodniach trafiły jedynie do przychodni i mogli z nich skorzystać przede wszystkim… » więcej 2020-10-26, godz. 21:00 Zmiany w pracy nyskiego sądu. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano część posiedzeń Nyski sąd odwołuje rozprawy i posiedzenia jawne zaplanowane na najbliższe 2 tygodnie. Decyzja ma na celu ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii koro… » więcej 2020-10-26, godz. 20:30 Raport dnia: Początek tygodnia ze spadkiem liczby zakażeń w kraju i regionie Na Opolszczyźnie potwierdzono 335 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej, 100 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. » więcej 2020-10-26, godz. 19:00 Większość uczniów na zdalnym nauczaniu, seniorom zakupy robią pracownicy socjalni. Nowe obostrzenia najbardziej dotknęły… Uczniowie i seniorzy - osoby z tych grup społecznych najbardziej dotknęły nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem na terenie całego kraju czerwonej str… » więcej 2020-10-26, godz. 18:29 Ogólnopolski Strajk Kobiet w Opolu. Były korki i solidarność kierowców. "Walczymy o prawo do wyboru" Ponad tysiąc mieszkańców Opola, głównie młodych ludzi, wyszło na ulice zamanifestować swój sprzeciw przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Placówki oświatowe w Głubczycach przygotowane na zdalne nauczanie Gmina Głubczyce przygotowana do zmian w szkolnictwie. W związku z przejściem całego kraju do czerwonej strefy epidemicznej od dzisiaj (26.10) obowiązują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***