Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-27, 05:00 Autor: Daniel Klimczak

Mieszkańcy Brzegu będą mieli większy wpływ na swoje miasto. W tym roku ruszy pierwsza edycja budżetu obywatelskiego

Panorama Brzegu [fot. UM Brzeg]
Panorama Brzegu [fot. UM Brzeg]
Brzeg będzie miał swój budżet obywatelski. Od przyszłego tygodnia, mieszkańcy miasta będą mogli po raz pierwszy składać wnioski na realizację wskazanych przez siebie zadań.
Na realizację pomysłów brzeżan gmina przeznaczy łącznie 100 tysięcy złotych. 70 procent puli będzie mogła pokryć wydatki inwestycyjne, natomiast pozostałe pieniądze trafią na tak zwane projekty miękkie. Burmistrz Jerzy Wrębiak liczy na to, że nowe możliwości pozwolą mieszkańcom na skuteczną realizację własnej wizji dotyczącej miasta.

- Mam nadzieję, że to spowoduje, że gros osób, które chciałyby realizować jakieś swoje mniejsze marzenia, będą mogły być aktywne i też je realizować. Już teraz nikt nie będzie mógł mieć pretensji, że czegoś nie dostał, bo ten budżet właśnie jest skierowany do osób, które są kreatywne, które chciałyby coś zrobić - zapewnia.

Zgłaszać projekty będą mogli wszyscy mieszkańcy gminy, jednak w przypadku osób niepełnoletnich konieczna do tego będzie zgoda opiekuna.

Do zarejestrowania wniosku potrzeba od 15 do 30 podpisów mieszkańców. Magistrat będzie przyjmował zgłoszenia w siedzibie urzędu oraz przez internet do 20 marca. Po ogłoszeniu listy pozytywnie zweryfikowanych projektów, mieszkańcy do połowy maja będą mogli głosować na wybrane przez siebie pomysły. Listę zwycięskich projektów poznamy 20 maja.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2020-04-07, godz. 07:30 Budżet Opola w ciągu dwóch miesięcy z powodu koronawirusa może stracić 50 mln złotych Od początku marca w związku z pandemią koronawirusa do kasy miejskiej w Opolu nie wpłynęło około 20 milionów złotych z tytułu lokalnych podatków i opłat. To wstępne… » więcej 2020-04-06, godz. 21:30 Akcja "Nie pozwolę ci się zamknąć". Klienci kupują od firm usługi, z których skorzystają po pandemii Pod hasłem 'Nie pozwolę ci się zamknąć' Krajowa Izba Gospodarcza zainicjowała akcję, która ma pomóc firmom usługowym. Kampania jest oparta o działania solidarnościowe… » więcej 2020-04-06, godz. 20:50 Kolejne wsparcie od starostwa opolskiego dla szpitali Maseczki, płyny dezynfekujące i przyłbice. Starostwo opolskie przekazało kolejne wsparcie do szpitali. » więcej 2020-04-06, godz. 20:37 Raport dnia: 87-letnia kobieta drugą ofiarą koronawirusa w regionie. Mamy na Opolszczyźnie 7 nowych potwierdzonych zak… 311 nowych osób zakażonych koronawirusem odnotowano w poniedziałek (06.04) w kraju. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w naszym regionie siedem nowych przypadków… » więcej 2020-04-06, godz. 20:15 Pijany próbował prowadzić samochód w centrum Krapkowic Osobówka jadąca zygzakiem jedną z ulic w Krapkowicach wydała się policjantom bardzo podejrzana. Kierowca samochodu był nietrzeźwy. Za kierowanie pod wpływem odpowie… » więcej 2020-04-06, godz. 19:45 Nie okłamujcie medyków! Zakażenia koronawirusem lekarza i ratowników w Kędzierzynie-Koźlu można było uniknąć Do zakażenia medyków ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu doszło, ponieważ pacjentka zataiła przed nimi, że jej mąż, który wrócił z zagranicy ma objawy chorobowe… » więcej 2020-04-06, godz. 18:11 Śluza stanęła przed wejściem do nyskiego szpitala. Lecznica uruchamia też pododdział "gorączkowy" Od dziś (06.04) przed wejściem do nyskiego szpitala stoi namiot-śluza, gdzie każda wchodząca na teren lecznicy osoba musi przejść obowiązkowy pomiar temperatu… » więcej 2020-04-06, godz. 18:05 Druga ofiara koronawirusa na Opolszczyźnie. W regionie już ponad setka zakażonych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 212 nowych osobach zakażonych koronawirusem. Jeden przypadek dotyczy województwa opolskiego. Ministerstwo poinformowało również… » więcej 2020-04-06, godz. 18:00 Klientów w sklepie było więcej niż powinno. Skończyło się mandatem Klienci poinformowali policję, że właściciel jednego ze sklepów w Krapkowicach nie przestrzega ograniczeń w handlu wprowadzonych w związku z pandemią i wpuszcza… » więcej 2020-04-06, godz. 16:30 Dymisja Jarosława Gowina, głosowanie korespondencyjne nieprzesądzone. Opolscy politycy komentują wydarzenia w Sejmie. … Szykują się zmiany w rządzie. Wicepremier Jarosław Gowin, lider Porozumienia podał się dzisiaj (06.04) do dymisji. Następnie część posłów jego partii wstrzymała… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »