Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-19, 09:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

W Kędzierzynie-Koźlu czekają na nowe tablice i 20-tysięcznego kierowcę

Już niedługo w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zmienią się tablice rejestracyjne [fot. A. Pospiszyl]
Już niedługo w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zmienią się tablice rejestracyjne [fot. A. Pospiszyl]
Lada moment w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim będzie sto tysięcy samochodów zarejestrowanych w nowym systemie informatycznym. Okrągła liczba – 20 tysięcy – dotyczy również kierowców, którym w tym urzędzie wydano prawo jazdy. To oznacza małe zmiany oraz niespodzianki.
- Są tygodnie, gdy nikt nie zdaje prawa jazdy, ale są też takie, gdy mamy tutaj tłum chętnych po odebranie tego dokumentu – mówi Agnieszka Duranc ze starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. - W ciągu ostatniego dziesięciolecia, od kiedy istnieje system elektroniczny ewidencjonujący prawa jazdy, wydano blisko 20 tysięcy praw jazdy. Kiedy pojawi się 20-tysięczny kierowca, przygotowaliśmy dla niego niespodziankę. Będzie to taki event, który zaskoczy zarówno naszego kierowcę, jak i wszystkich mieszkańców powiatu.

Urzędnicy nie są w stanie określić, kiedy pojawi się 20-tysięczny kierowca. Za to wiedzą, że do końca lutego zmienią się tablice pojazdów rejestrowanych w tym powiecie. Teraz rejestracja składa się z liter OK i 5 cyfr. Niedługo będzie to OK, 4 cyfry i litera.

- Jest to związane z tym, że zarejestrowanych jest już blisko 100 tysięcy samochodów, które mają rejestracje składające się z dwóch liter i 5 cyfr – mówi Adam Lecibil, rzecznik starostwa. - Kończy się po prostu ta numeracja i zgodnie z przepisami będzie tak, że na końcu będzie dodawana literka, czyli może być na przykład OK 1299A.

Jeśli zostanie zachowany dotychczasowy wzrost liczby samochodów rejestrowanych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, to nowych tablic rejestracyjnych powinno starczyć na około 10 lat.
Agnieszka Duranc
Adam Lecibil

Wiadomości z regionu

2020-03-30, godz. 20:45 Działania opolskiej policji nie ograniczają się tylko do pandemii. Sporo pracy mają funkcjonariusze drogówki oraz krym… Działania związane z pandemią koronawirusa nie zwalniają policjantów z dotychczasowych obowiązków. Od początku roku kryminalni wszczęli ponad tysiąc spraw z podejrzeniem… » więcej 2020-03-30, godz. 20:06 RAPORT DNIA: 3 nowe zakażenia w regionie. Bilans poniedziałku to 11 nowych przypadków. W regionie mamy 54 osoby chore na… Kolejne trzy osoby z pozytywnym testem na obecność koronawirusa w regionie. Ministerstwo zdrowia w wieczornym raporcie poinformowało na twitterze, że łączna liczba… » więcej 2020-03-30, godz. 19:30 Instytucje pomocy społecznej w Prudniku z dostawą środków ochrony indywidualnej Lepsze będzie zabezpieczenie przed koronawirusem w Domach Pomocy Społecznej podległych powiatowi prudnickiemu. Braki w środkach ochrony osobistej uzupełnione zostaną… » więcej 2020-03-30, godz. 18:37 Kwarantanna na jednym z oddziałów szpitala w Głuchołazach Kwarantannę wprowadzono na oddziale psychiatrii szpitala w Głuchołazach. Powodem jest wystąpienie koronawirusa? » więcej 2020-03-30, godz. 18:15 Pożar pozbawił rodzinę domu. Z pomocą przyszła gmina Nad ranem spalił się dom we wsi Olbrachcice w gminie Biała. Gdy wybuchł ogień przebywało w nim pięć osób, w tym troje dzieci. Wszystkim domownikom udało się opuścić… » więcej 2020-03-30, godz. 17:25 Chcesz wejść do USK? Trzeba wypełnić ankietę i poddać się podstawowym badaniom Szukający pomocy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, a także pracownicy muszą liczyć się z nowymi zasadami wstępu do lecznicy. Na miejscu każdemu sprawdzana… » więcej 2020-03-30, godz. 17:00 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. Chorzy są w dobrym stanie, nie wymagają hospitalizacji Mamy 79 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało po godzinie 14.50 na Twiterze ministerstwo zdrowia… » więcej 2020-03-30, godz. 16:36 Wynajął dom, żeby w dużym pokoju uprawiać marihuanę Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wynajął dom w Rydułtowach na Śląsku i w dużym pokoju urządził plantację marihuany. Wpadł w ręce policjantów, dzięki wspólnej akcji… » więcej 2020-03-30, godz. 16:30 Chętni uczniowie zmierzyli się z próbnym egzaminem ósmoklasisty online w domu W związku z pandemią koronawirusa po raz pierwszy w historii próbny egzamin ósmoklasisty przeniósł się do internetu. Uczniowie swoje zmagania rozpoczęli od języka… » więcej 2020-03-30, godz. 15:30 Triduum bez udziału wiernych. Nie będzie także święcenia pokarmów. To treść nowego dekretu biskupa opolskiego Liturgie Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej w diecezji opolskiej odbędą się bez udziału wiernych. Dekret w sprawie obchodów Wielkiego Tygodnia wydał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »