Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-19, 09:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

W Kędzierzynie-Koźlu czekają na nowe tablice i 20-tysięcznego kierowcę

Już niedługo w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zmienią się tablice rejestracyjne [fot. A. Pospiszyl]
Już niedługo w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zmienią się tablice rejestracyjne [fot. A. Pospiszyl]
Lada moment w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim będzie sto tysięcy samochodów zarejestrowanych w nowym systemie informatycznym. Okrągła liczba – 20 tysięcy – dotyczy również kierowców, którym w tym urzędzie wydano prawo jazdy. To oznacza małe zmiany oraz niespodzianki.
- Są tygodnie, gdy nikt nie zdaje prawa jazdy, ale są też takie, gdy mamy tutaj tłum chętnych po odebranie tego dokumentu – mówi Agnieszka Duranc ze starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. - W ciągu ostatniego dziesięciolecia, od kiedy istnieje system elektroniczny ewidencjonujący prawa jazdy, wydano blisko 20 tysięcy praw jazdy. Kiedy pojawi się 20-tysięczny kierowca, przygotowaliśmy dla niego niespodziankę. Będzie to taki event, który zaskoczy zarówno naszego kierowcę, jak i wszystkich mieszkańców powiatu.

Urzędnicy nie są w stanie określić, kiedy pojawi się 20-tysięczny kierowca. Za to wiedzą, że do końca lutego zmienią się tablice pojazdów rejestrowanych w tym powiecie. Teraz rejestracja składa się z liter OK i 5 cyfr. Niedługo będzie to OK, 4 cyfry i litera.

- Jest to związane z tym, że zarejestrowanych jest już blisko 100 tysięcy samochodów, które mają rejestracje składające się z dwóch liter i 5 cyfr – mówi Adam Lecibil, rzecznik starostwa. - Kończy się po prostu ta numeracja i zgodnie z przepisami będzie tak, że na końcu będzie dodawana literka, czyli może być na przykład OK 1299A.

Jeśli zostanie zachowany dotychczasowy wzrost liczby samochodów rejestrowanych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, to nowych tablic rejestracyjnych powinno starczyć na około 10 lat.
Agnieszka Duranc
Adam Lecibil

Wiadomości z regionu

2020-10-28, godz. 17:12 2 wychowanków Przedszkola Publicznego nr 43 w Opolu zakażonych koronawirusem Mamy kolejne zakażeniach koronawirusem w opolskich przedszkolach. Jak informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza zakażenia potwierdzono… » więcej 2020-10-28, godz. 16:07 Uszkodził samochód i zaatakował kierowcę. Niebezpieczne zdarzenie w Luboszycach Na pasie ruchu podszedł do samochodu i bez powodu rozbił w nim szybę. Mowa o mężczyźnie, który dzisiaj (28.10) w Luboszycach uszkodził pojazd i próbował… » więcej 2020-10-28, godz. 16:00 Poseł Bortniczuk zawiadomił policję o internetowych groźbach wobec siebie i jego rodziny. "Trzeba znać granicę" Groźby wobec posła Kamila Bortniczuka i jego rodziny ktoś kierował na portalu społecznościowym. Sprawa trafiła na policję. » więcej 2020-10-28, godz. 16:00 "Nie chcemy się zamykać, dlatego wprowadzamy dodatkowe restrykcję". Placówki wsparcia dla matek i dzieci zmieniają… W czasie pandemii swoje funkcjonowanie ograniczyć musiały placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz domy matki i dziecka. Wprowadzone zostały w nich dodatkowe… » więcej 2020-10-28, godz. 15:49 Zmiany w planie gospodarki odpadami w regionie. Transport z nielegalnym załadunkiem będzie trafiać do punktu w Doma… Samochody, które przewożą nielegalne ładunki i zostaną zatrzymane przez Krajową Administrację Skarbową, Straż Graniczną czy Inspekcję Transportu Drogowego… » więcej 2020-10-28, godz. 15:00 Opolski ratusz ogłosił laureatów konkursu imienia Jana Całki W kategorii 'Lider Społeczny Roku' zwycięzcą została Halina Łubniewska, a w kategorii 'Pożytek Roku' nagrodzona została 'Placówka wsparcia dziennego świetlica… » więcej 2020-10-28, godz. 14:15 MZK w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił dodatkowe linie autobusowe kursujące w rejonie cmentarzy Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił dodatkowe linie autobusowe, które będą kursować w rejonie cmentarzy. - Okres Wszystkich Świętych… » więcej 2020-10-28, godz. 13:55 Dron będzie kontrolował namysłowskie kominy. Chcieli tego sami mieszkańcy Namysłów chce skuteczniej dbać o jakość powietrza. Pomóc ma w tym dron, mogący zbierać próbki dymu wydobywającego się z kominów. » więcej 2020-10-28, godz. 13:30 Ministerstwo Zdrowia: 18 820 nowych przypadków COVID-19 w kraju. Na Opolszczyźnie 395 zakażeń [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (28.10) o 18 820 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, w tym o 395 na Opolszczyźnie. W regionie od początku… » więcej 2020-10-28, godz. 13:05 Ogólnopolski projekt "Tydzień Uczniowskiej SuperMocy” realizowany był również w Głubczycach Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach włączył się do ogólnopolskiej akcji 'Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”. Projekt ma na celu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***