Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-08, 19:52 Autor: Katarzyna Doros

"Drużyna" Władysława Kosiniaka-Kamysza rozpoczyna kampanię prezydencką w regionie

Drużyna Władysława Kosiniaka-Kamysza rozpoczyna kampanię prezydencką w regionie
Drużyna Władysława Kosiniaka-Kamysza rozpoczyna kampanię prezydencką w regionie
Chcą zbudować silną drużynę złożoną z mieszkańców od najmniejszych sołectw po duże miasta wojewódzkie - Polskie Stronnictwo Ludowe zainaugurowało kampanię prezydencką Władysława Kosiniaka-Kamysza. Dziś w Opolu zorganizowali w tej sprawie konferencję prasową. Wczoraj (7.02) PSL jako pierwsze ugrupowanie złożyło w Państwowej Komisji Wyborczej wniosek z podpisami 1500 osób dotyczący rejestracji komitetu wyborczego.
- Budujemy sieć wolontariuszy pod hasłem "Drużyna Kosiniaka" - mówił dziś (08.02) w Opolu koordynator krajowy Emil Sawicki. - Łączymy różne środowiska, osoby w różnym wieku. Pomagać w kampanii można nie wychodząc z domu np. w mediach społecznościowych - udostępniając, komentując, czy poprzez "polubienie" postów naszego kandydata.

- Będziemy w każdym zakątku województwa, będziemy w każdym dużym mieście, miasteczku i w każdej wsi - dodaje Maciej Górski, koordynator wojewódzki kampanii prezydenckiej Władysława Kosiniaka-Kamysza w regionie opolskim.

- Władysław Kosiniak-Kamysz jest jedynym kandydatem, który nie musi słuchać żadnego prezesa, żadnego szefa partii, bo sam jest szefem i potrafi swoją narrację budować osobiście z pełnym przekonaniem i dla dobra wszystkich Polek i Polaków - mówi Stanisław Rakoczy, szef wojewódzkiego sztabu PSL na Opolszczyźnie.

Chętni do współpracy mogą zgłaszać się za pośrednictwem specjalnie uruchomionej platformy.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.
Emil Sawicki, Maciej Górski
Stanisław Rakoczy

Wiadomości z regionu

2020-04-09, godz. 15:09 Wielkoczwartkowe przesłanie biskupa opolskiego do księży tym razem w wersji online Wielki Czwartek to dzień, kiedy wspomina się ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii oraz kapłaństwa. Kapłani diecezji co roku spotykają się tego dnia na porannej… » więcej 2020-04-09, godz. 15:05 Kamery termowizyjne "pilnują" wejść do szpitali w Brzegu i Opolu. Podobne pojawią się wkrótce w Nysie i Głuchołazach Przy wejściu do szpitali w Nysie i Głuchołazach będą prowadzone pomiary temperatury z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. Podobne rozwiązanie wprowadziło niedawno… » więcej 2020-04-09, godz. 14:19 Kolejny sprzęt ochronny przekazany przez opolskie starostwo. Tym razem dla DPS-u w Prószkowie Sto kombinezonów, tysiąc maseczek oraz przyłbice. To wsparcie, jakiego udzielił powiat opolski Domowi Pomocy Społecznej w Prószkowie. » więcej 2020-04-09, godz. 13:42 Premier: Przed nami decydująca faza walki z koronawirusem. Kwarantanna narodowa przedłużona, będzie też obowiązek zakrywania… Dotychczasowe ograniczenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa, zostają przedłużone do 19 kwietnia. Szkoły pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Poinformował… » więcej 2020-04-09, godz. 13:28 Częściowo wznowiono handel na wołczyńskim targowisku. Ma to pomóc w rozładowaniu kolejek przed marketami Uruchomiono targowisko miejskie w Wołczynie. Jego funkcjonowanie zawieszono 16 marca w związku szerzącą się pandemią koronawirusa. » więcej 2020-04-09, godz. 12:19 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska pomoże szpitalom w zagospodarowaniu zużytego sprzętu 150 tysięcy złotych przekaże trzem opolskim szpitalom Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w stolicy regionu. » więcej 2020-04-09, godz. 10:45 Opolszczyzna: 7 kolejnych osób zaraziło się COVID-19. Łączna liczba chorych wzrosła do 123 7 nowych przypadków zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. O 10:15 Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport z informacją o 6 zgonach i 136 zachorowaniach na… » więcej 2020-04-09, godz. 09:45 Badania okresowe pracowników na czas epidemii zostały zawieszone. PIP nie realizuje rutynowych kontroli Inspekcja pracy w stanie epidemii pojawia się tam, gdzie jest to niezbędne, oczywiście zachowując wszelkie możliwe środki ostrożności - powiedział w rozmowie 'W… » więcej 2020-04-09, godz. 09:00 Rozpoczyna się Triduum Paschalne. Transmisje w Radiu Opole Wieczorną Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej Kościół katolicki rozpocznie najkrótszy okres liturgiczny - Triduum Paschalne. Rano z kolei w wielu katedrach odprawiana… » więcej 2020-04-09, godz. 08:00 Wstęp na cmentarz w Wołczynie jednak dozwolony. Zniesiono zakaz, ale trzeba zachować ostrożność Był zakaz i nie ma zakazu. Mowa o wstępie na cmentarz komunalny w Wołczynie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »