Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-01, 15:00 Autor: Witold Wośtak

WORD Opole wymieni w czerwcu samochody egzaminacyjne

[fot. archiwum WORD w Opolu]
[fot. archiwum WORD w Opolu]
Będzie zmiana samochodów wykorzystywanych w egzaminach na kategorię B w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu.
Teraz kandydaci na kierowców zdobywają uprawienia w Renault Clio 4, natomiast w czerwcu samochody zostaną wymienione na nowsze. Renault Clio 5 mają pojemność 999 centymetrów sześciennych i 100 koni mechanicznych.

Od kilkunastu lat opolski WORD wynajmuje samochody, a niedługo skończy się umowa.
Dyrektor Edward Kinder uważa wynajem za bardziej korzystny od zakupu floty.

- My - jako wynajmujący - jesteśmy odciążeni z pewnych rzeczy. Samochód jest serwisowany, nie musimy robić napraw bieżących ani konserwacji. Dostajemy pojazd czysty, ubezpieczony i w gotowości do egzaminowania. Rozliczamy się w skali miesiąca, więc wychodzi to z pewnością korzystniej, niż gdyby kupować flotę samochodów do WORD-u.

WORD Opole ma do dyspozycji 26 samochodów egzaminacyjnych na kategorię B, choć umowa pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie tej liczby w miarę zapotrzebowania.

- Jest też możliwość zdawania w samochodzie ośrodka szkolenia kierowców - dodaje Edward Kinder.

- Uzgadnia się to wcześniej z instruktorem i kierownikiem ośrodka szkolenia kierowców, który składa odpowiednią dyspozycję i dokumenty, jeśli klient wyznaczy już sobie termin egzaminu. Wówczas w dniu egzaminu samochód jest dostarczany odpowiednio wcześniej. Mamy jeszcze warunek, że skoro egzamin musi być nagrywany, pojazd ośrodka szkolenia kierowców też musi mieć kamerę do zarejestrowania przebiegu egzaminu.

Dodajmy, w umowie na wynajem jest zapis o wymianie samochodów na nowe co 11 lub 12 miesięcy.
Edward Kinder 1
Edward Kinder 2

Wiadomości z regionu

2020-05-24, godz. 21:00 Raport dnia: jedna ofiara śmiertelna, trzy nowe przypadki COVID-19 i 7 ozdrowieńców Jedna ofiara śmiertelna i 3 zachorowania na COVID-19 - tak przedstawiają się dane dotyczące koronawirusa dzisiaj (24.05) w województwie opolskim. Mamy też kolejnych… » więcej 2020-05-24, godz. 20:20 Dachowanie auta na DK 40 w Pokrzywnicy. Jedna osoba ciężko ranna [AKTUALIZACJA] W miejscowości Pokrzywnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na drodze krajowej nr 40 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Podróżowały nim 2 osoby, które… » więcej 2020-05-24, godz. 20:10 Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka z czwórką osób. Nikomu nic się nie stało Niebezpieczne zdarzenie na akwenie w naszym regionie. Na Jeziorze Dużym w Turawie wywróciła się żaglówka z pasażerami na pokładzie. Do zdarzenia doszło dzisiaj… » więcej 2020-05-24, godz. 20:00 Gminny autobus znów będzie kursować w Kluczborku. Pasażerowie muszą dostosować się do nowych zasad Autobusowa komunikacja gminna w Kluczborku wznowi kursowanie 1 czerwca. Przypomnijmy, wszystkie połączenie zostały zawieszone w marcu przez pandemię koronawir… » więcej 2020-05-24, godz. 17:53 Popołudniowy raport resortu zdrowia: odnotowano 1 zgon na Opolszczyźnie. Nie ma nowych przypadków COVID-19. Jest jeden… W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o jednym śmiertelnym przypadku, który zanotowano… » więcej 2020-05-24, godz. 17:30 Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione… » więcej 2020-05-24, godz. 17:00 Za tydzień powróci kluczborska strefa płatnego parkowania. Każdy będzie musiał dezynfekować dłonie Znów trzeba będzie zapłacić za samochód zaparkowany w centrum Kluczborka. Władze gminy podjęły decyzję o przywróceniu strefy płatnej od 1 czerwca. » więcej 2020-05-24, godz. 16:45 Niespokojnie na drogach w regionie. Ciąg dalszy zdarzeń, do których były wzywane służby Po 14.00 informowaliśmy o trzech osobach, które zostały ranne w wypadku na DK 40 w miejscowości Blachownia Śląska w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jak wstępnie… » więcej 2020-05-24, godz. 16:15 PolRegio Opole przywraca wraz z nowym tygodniem pociągi na wybranych trasach Pasażerowie pociągów regionalnych od jutra (25.05) będą mogli korzystać z większej liczby kursów. Spółka PolRegio Opole w porozumieniu z urzędem marszałkowskim… » więcej 2020-05-24, godz. 15:45 Kolejna pomoc finansowa trafi do opolskich placówek medycznych Trzy placówki medyczne na Opolszczyźnie otrzymają pomoc finansową od grupy Warta. Wśród nich jest Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Stobrawskie Centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »