Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-19, 18:25 Autor: Wiktoria Palarczyk

Każda była inna, każda - kolorowa. Dzieci wraz rodzicami tworzyły maski karnawałowe na warsztatach w Muzeum Śląska Opolskiego

Karnawałowe warsztaty w Muzeum Śląska Opolskiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Karnawałowe warsztaty w Muzeum Śląska Opolskiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Karnawałowe warsztaty w Muzeum Śląska Opolskiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Karnawałowe warsztaty w Muzeum Śląska Opolskiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Mnóstwo brokatu, cekinów i piór – właśnie z takich elementów mali opolanie stworzyli karnawałowe maski. Muzeum Śląska Opolskiego po raz kolejny zorganizowało tematyczne warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodziców. Mali uczestnicy mogli dowiedzieć się także, jak dawniej wyglądały obchody karnawału i skąd zabawa przywędrowała na Śląsk.
- Dzieci i rodzice pracowali razem, to było bardzo fajne. Zrobili maski karnawałowe, wzorowane na maskach weneckich. Każda była zupełnie inna. Uczestnicy mieli mnóstwo materiałów, z których mogli skorzystać - powiedziała Izabela Jasińska, pracownik działu edukacji w Muzeum Śląska Opolskiego.

- Maluchy mogą wyrazić przez to swoją kreatywność. Wykorzystaliśmy wszystko, co tylko było możliwe - mnóstwo piórek, brokatu i cekinów. To była dobra zabawa - mówi pani Marzena, mama 3-letniej Oli.

- Zrobiłam dziś maskę z cekinów, farbek. Moja jest cała czerwona i ma żółte piórka. Każda jest bardzo kolorowa. Jeśli będę szła na bal karnawałowy, to na pewno ją ubiorę - dodają uczestnicy warsztatów.

Więcej informacji na temat warsztatów dla najmłodszych - na stronie Muzeum Śląska Opolskiego.
Karnawałowe warsztaty w Muzeum Śląska Opolskiego

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 19:48 Dzikie zwierzęta czują się w miastach coraz pewniej. Do rozwoju zjawiska może przyczyniać się koronawirus Na ulicach opolskich miast coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Częściowo to efekt epidemii koronawirusa, i ograniczonego ruchu, ale spory wpływ na to… » więcej 2020-04-04, godz. 18:57 Śmiertelny wypadek w miejscowości Ćwiercie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Dwie osoby ucierpiały w wypadku w miejscowości Ćwiercie w powiecie krapkowickim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2020-04-04, godz. 18:39 Komputery i tablety trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Opolskie samorządy wnioskują o wsparcie Jest zainteresowanie opolskich samorządów ministerialnym programem „Zdalna Szkoła”. Umożliwia on gminom i powiatom zakup komputerów i tabletów do szkół, które… » więcej 2020-04-04, godz. 18:00 W dwa lata wybudowali wiatę biesiadną Korzystając ze słonecznej pogody w Zimnej Wódce powstaje wiata przy domu spotkań. Spore zadaszenie ma być wykorzystywane m.in. w czasie dożynek czy innych imprez… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 NFZ Opole: Będą testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 Koronawirus doprowadzi do zapaści przewoźników publicznych? Z rozkładów jazdy wypadło wiele autobusów Wykluczenie komunikacyjne stało się problemem mieszkańców Opolszczyzny. Powodem są ograniczenia, które w transporcie publicznym wprowadzono w związku z pandemią… » więcej 2020-04-04, godz. 16:30 2 karetki i nowy sprzęt. 30 milionów złotych na zakupy dla służby zdrowia z unijnych pieniędzy Dwie nowe karetki z pełnym wyposażeniem i dodatkowych sprzęt do używanych już ambulansów - to wszystko ma trafić do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Zakupy… » więcej 2020-04-04, godz. 16:00 Uprawiał konopie korzystając z poradnika? Śledztwo ws. 26-latka z Ziębic Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi gminy Ziębice (woj. dolnośląskie), zatrzymanemu pod zarzutem uprawy konopi. Śledztwo w tej sprawie… » więcej 2020-04-04, godz. 15:28 Dachowanie w Krasiejowie Do dachowania samochodu osobowego doszło ok. 13:00 na drodze w Krasiejowie. Jak informują służby, kierowca osobowego matiza został 'lekko poszkodowany'. Na miejsce… » więcej 2020-04-04, godz. 15:00 Załoga nyskiego szpitala będzie zbadana na obecność koronawirusa. "Mają kontakt z zakażonymi, mogli przejść chorobę be… Część kadry nyskiego szpitala będzie poddana przesiewowym badaniom na obecność koronawirusa. W ten sposób placówka chce ograniczyć ryzyko nieświadomego przenoszenia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »