Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-17, 07:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Polityka senioralna, rozbudowa infrastruktury i ekologia. Kandydaci na burmistrza Ozimka mówią o swoim pomyśle na gminę

UGiM Ozimek [fot. Witold Wośtak]
UGiM Ozimek [fot. Witold Wośtak]
Za 25 dni mieszkańcy Ozimka w wyborach uzupełniających zdecydują, kto zostanie ich burmistrzem. O to stanowisko - po zmarłym w listopadzie ubiegłego roku Janie Labusie - ubiegają się czterej kandydaci. W Radiu Opole przybliżamy najważniejsze założenia programowe pretendentów.
- Moim priorytetem jest ożywienie gospodarcze - mówi Mirosław Wieszołek z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Ozimka. - Przede wszystkim mam na myśli nawiązanie współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, OCRG i deweloperami przemysłowymi. Chcę poprawić jakość życia mieszkańców Ozimka, poprawić komunikację społeczną i zwiększyć aktywizację osób starszych. Należy też pomóc w organizacji opracowania Domu Dziennego Pobytu. Chciałbym także zająć się tematami ekologicznymi. Myślę przede wszystkim o gazyfikacji gminy. Należy również zająć się cenami usług komunalnych.

- Mój pomysł na gminę opiera się na siedmiu płaszczyznach - zaznacza Krzysztof Koźlik z Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszości Niemieckiej. - To mieszkańcy, przedsiębiorcy, dzieci i młodzież, seniorzy, środowisko, organizacje pozarządowe oraz kultura. Przede wszystkim zależy mi na rozwoju infrastruktury i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Do tego sprawy środowiskowe, czyli wsparcie programu "Czyste powietrze". Pomaganie przy wypełnianiu wniosków i dotowanie wymiany pieców. Chciałbym również, aby przedsiębiorcy, którzy chcą zawitać do naszej gminy czuli wsparcie. Nie mamy zbyt wielu terenów inwestycyjnych, ale chcemy kojarzyć przedsiębiorców z właścicielami prywatnych terenów.

- Najważniejsza dla mnie jest infrastruktura, ekologia, edukacja i aktywna rodzina, aktywny mieszkaniec - mówi Joanna Bachłaj, startująca z własnego komitetu. - Chodzi nam głównie o to, żeby infrastruktura była przyjazna mieszkańcom. Stawiamy na pokolenie starsze. Chcielibyśmy, żeby były ścieżki rowerowe, które będą dobrze skomunikowane w całej gminie. Budowa bazy sportowej. Jeżeli chodzi o ekologię to jest kwestia związana z pracownikiem, który w urzędzie będzie pomagał szczególnie osobom fizycznym pozyskiwać środki unijne ma wymianę pieców. Chcielibyśmy postawić również na ekoedukację dzieci i młodzieży.

- Mój program opieram na trzech filarach - informuje Ryszard Gajda z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicji Polskiej. - W pierwszej kolejności to teleopieka senioralna dla osób najbardziej potrzebujących. Infolinia gminna, gdzie będzie można zamówić lekarza, umówić się na zakupy czy stworzyć transport do lekarza. Rozwiązać problemy komunikacyjne. Drugie moje założenie to jest program "Czyste powietrze". W pierwszej kolejności będziemy rozmawiali z marszałkiem województwa, aby Ozimek włączyć do tego programu. Trzecie moje założenie to przyjazny urząd. To urząd, w którym na parterze będzie ogólnodostępne centrum informacyjne, gdzie każdy załatwi swoją sprawę.

Głosowanie na burmistrza Ozimka odbędzie się 9 lutego.
Mirosław Wieszołek
Krzysztof Koźlik
Joanna Bachłaj
Ryszard Gajda

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Jadzia i drwal - dwa nowe koziołki zamieszkały w Kędzierzynie-Koźlu Dwie kolejne rzeźby koziołków pojawiły się w Kędzierzynie-Koźlu. Docelowo w każdym z miejskich osiedli ma stanąć figurka, która nawiązuje do zwierząt widocznych… » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-22, godz. 11:15 Coraz mniej leków nielegalnie trafia za granicę. Gość Radia Opole - Udało się w drastyczny sposób zredukować proceder wywozu leków za granicę - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »