Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-14, 22:00 Autor: Witold Wośtak

Oddział Zewnętrzny w Opolu "zawieszony". Ponad 100 skazanych przewieziono do innych jednostek

Areszt Śledczy w Opolu [fot. mapy Google]
Areszt Śledczy w Opolu [fot. mapy Google]
Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu [fot. Piotr Wrona]
Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu [fot. Piotr Wrona]
Do końca września jest zawieszony Oddział Zewnętrzny podlegający pod Areszt Śledczy w Opolu. Grupa ponad 100 skazanych została przewieziona do ościennych jednostek, które również mają oddziały zewnętrzne.
To jednostka typu otwartego, gdzie przebywają dorośli odbywający karę pierwszy raz, kończący karę lub z niskimi wyrokami. Skazani pracują na zewnątrz na rzecz samorządu terytorialnego, organów administracji publicznej i przy pracach charytatywnych.

Do Radia Opole został przesłany komunikat prasowy od kapitan Katarzyny Idziorek, rzecznika prasowego Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu. Poinformowała w nim, że Oddział Zewnętrzny w Opolu został wyludniony wczoraj (13.01).

Zawieszenie działalności wynika z "racjonalnego wykorzystania zasobów kadrowych opolskiej jednostki". Areszt Śledczy w Opolu nie ma braków kadrowych. W grudniowym naborze poszukiwano 5 strażników działu ochrony, a zgłosiło się 10 kandydatów.

Kapitan Idziorek podkreśla, że "zawieszenia" nie są sytuacją wyjątkową. Takie decyzje wiążą się z procesami modernizacyjnymi.
Relacja Witolda Wośtaka

Wiadomości z regionu

2020-01-20, godz. 11:15 Zaburzenia depresyjne wśród dzieci i młodzieży tematem spotkania w opolskim SCK To kolejna odsłona cyklu 'Psychologia w praktyce'. Zagadnienie to będzie zgłębiać Wiktoria Kubiec, starszy wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Na co dzień zajmuje… » więcej 2020-01-20, godz. 11:02 "Darmowy" bilet od policji czeka na Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest poszukiwany Opolska policja poszukuje Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, nielegalne transfery dewizowe i przestępstwa… » więcej 2020-01-20, godz. 10:12 Nowe przystanki autobusów miejskich w rejonie dworca PKS w Opolu Uwaga pasażerowie opolskiego MZK. Od dzisiaj (20.01) autobusy miejskie w Opolu nie zatrzymują się przy kilku przystankach w rejonie budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2020-01-20, godz. 09:45 Wyborcze starcia na Opolszczyźnie. Przed nami wybory w Ozimku, Pokoju i Olszance 9 lutego odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Poznaliśmy już kandydatów. W wyborach wystartują: Joanna Bachłaj, Mirosław Wieszołek, Krzysztof… » więcej 2020-01-19, godz. 21:32 Mnóstwo inspiracji i branżowych ofert. Tłumy młodych par na opolskich Targach Ślubnych Podwieszane dekoracje kwiatowe, minimalistyczne i błyszczące od góry do dołu suknie ślubne, czy malowane torty - to trendy, które w tym roku mają królować na przyjęciach… » więcej 2020-01-19, godz. 21:21 Wieczorny wypadek na DK 94 w Buszycach [AKTUALIZACJA] Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 94 w Buszycach. Trasa Opole-Brzeg w tym miejscu jest zablokowana. » więcej 2020-01-19, godz. 20:31 Dachowanie samochodu osobowego w Opolu. Są poszkodowani Dwie osoby zostały poszkodowane po dachowaniu samochodu osobowego na Rondzie im. Jerzego Szczakiela w Opolu. » więcej 2020-01-19, godz. 18:25 Każda była inna, każda - kolorowa. Dzieci wraz rodzicami tworzyły maski karnawałowe na warsztatach w Muzeum Śląska Opo… Mnóstwo brokatu, cekinów i piór - właśnie z takich elementów mali opolanie stworzyli karnawałowe maski. Muzeum Śląska Opolskiego po raz kolejny zorganizowało tematyczne… » więcej 2020-01-19, godz. 18:17 Przedterminowe wybory burmistrza Ozimka. Informacja dla pełnomocników komitetów wyborczych [PLIKI DO POBRANIA] Radio Opole, w związku rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Ozimka, zaprasza uprawnione podmioty do składania wniosków… » więcej 2020-01-19, godz. 18:15 Motocykliści zaprosili do wspólnego kolędowania i zorganizowali kwestę na szczytny cel Mimo niesprzyjającej aury, frekwencja podczas „Motocyklowego Kolędowania” w Prudniku-Lesie dopisała. Impreza odbyła się po raz 14. Towarzyszyła jej zbiórka na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »