Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-07, 12:32 Autor: Monika Matuszkiewicz

Trwa akcja policji "Kaskadowy pomiar prędkości"

Policja [fot.M.Matuszkiewicz]
Policja [fot.M.Matuszkiewicz]
Policjant [fot. KWP Opole]
Policjant [fot. KWP Opole]
Policja [fot.M.Matuszkiewicz]
Policja [fot.M.Matuszkiewicz]
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj (07.01) "Kaskadowy pomiar prędkości". Działania kontrolno-prewencyjne mają na celu uświadomienie kierującym, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
- Wzmożona liczba kontroli będzie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną ich jest wysoka prędkość - mówi podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Policjanci na odcinkach co najmniej 50-kilometrowych ustawiają się w takich statycznych punktach kontroli. Oznacza to, że jeśli kierowca ma zamiar jechać bardzo szybko i ignorować przepisy ruchu drogowego, to musi liczyć się z tym, że spotka się z niejedną kontrolą policyjną. Na takiej drodze może być kilka patroli.

Kierowcy, którzy nie będą przestrzegać ograniczeń prędkości i rażąco je przekroczą, muszą liczyć się z konsekwencjami.

- Jeśli tą prędkość w terenie zabudowanym przekroczy 50 km/h, to funkcjonariusze zatrzymają kierującego i jego prawo jazdy. Maksymalna wysokość mandatu za przekroczenie prędkości to 500 złotych - mówi podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Policja jednocześnie cały czas apeluje do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności przed przejściami dla pieszych.
podinsp. Maciej Milewski
podinsp. Maciej Milewski

Wiadomości z regionu

2020-07-14, godz. 20:00 Międzynarodowa ekipa paleontologów zjechała do Krasiejowa. Trwają coroczne wykopaliska. "Każde znalezisko jest bezcenn… Zęby i obojczyk metopozaura czy szczątki słodkowodnych rekinów sprzed 250 milionów lat, to tylko niektóre ze skamieniałości, jakie udało się do tej pory odnaleźć… » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Kluczborska interna będzie zawieszona w drugiej połowie lipca. Podczas remontu lekarze wezmą urlop Tymczasowo zawieszony zostanie Oddział Wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku od piątku (17.07). » więcej 2020-07-14, godz. 17:27 Uwaga kierowcy! Utrudnienie na drodze z Głuchołaz do Prudnika [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe na drodze krajowej nr 40 z Głuchołaz do Prudnika w pobliżu Charbielina. » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Mobilne łąki przykryją granit na placu Kopernika i opolskim rynku Opole planuje utworzyć na placu Kopernika i rynku mobilne łąki. Aby zazielenić centrum miasta, ratusz planuje zakupić 85 mobilnych donic, w których nasadzone zostaną… » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Kładka nad kanałem Ulgi w Opolu niemal gotowa, ale pojedziemy nią dopiero po wakacjach Kładka pieszo-rowerowa łącząca ulicę Krapkowicką z wyspą Bolko w Opolu na ukończeniu. Most pomalowano w barwach biało-niebieskich, na przeprawie kładziona jest… » więcej 2020-07-14, godz. 14:45 Oleskie liceum będzie kształcić w zakresie "informatyki wojskowej" jako jedna z 16 szkół w Polsce. To pilotażowy projekt… Oleska szkoła będzie kształcić młodzież na profilu 'Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne'. » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Już nie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa a Collegium Salutis Humanae. Fuzja uczelni staje się faktem Po blisko 6 latach prób, wątpliwości i sporów od jutra (15.07) oficjalnie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zostanie włączona do struktur Uniwersytetu… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Mandat i obowiązkowa naprawa układu oczyszczania spalin za posiadanie nielegalnego emulatora Inspektorzy kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wykryli emulator SCR podczas kontroli polskiego przewoźnika. To… » więcej 2020-07-14, godz. 12:15 Opolskie parki krajobrazowe zwiedzisz z telefonem w ręku Turyści odwiedzający opolskie parki krajobrazowe mogą korzystać z aplikacji, która podpowie im, gdzie pójść, żeby zobaczyć ciekawe miejsca, przybliży też historię… » więcej 2020-07-14, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: wymieniają sieć ciepłowniczą i jednocześnie remontują drogę Remont ulicy Mościckiego na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu to jedna z większych miejskich inwestycji realizowanych w tym roku. Po jej zakończeniu, większość… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »