Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-26, 17:23 Autor: Daniel Klimczak

Grodków nadal bez podpisanej umowy na odbiór odpadów. Gmina czeka na decyzję w sprawie odwołania jednej z firm

Śmieci [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Śmieci [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nadal nie wiadomo, jakie ostatecznie będą przyszłoroczne stawki za wywóz odpadów w gminie Grodków. Z powodu odwołania od wyniku przetargu, magistrat nie może podpisać umowy z firmą, która wygrała postępowanie.
W opinii miejskich urzędników, najkorzystniejszą ofertę w zakresie odbioru odpadów zaoferowała firma z Wrocławia. Jako uzasadnienie podano najniższą cenę świadczonych usług, co było jedynym warunkiem przy wyborze oferty. Decyzja ta jednak nie spodobała się konkurentom, którzy postanowili wnieść sprzeciw do Krajowej Izby Odwoławczej. Jak wyjaśnia burmistrz Marek Antoniewicz, magistrat ma w tej sprawie związane ręce do końca roku.

- To odwołanie dopiero będzie rozstrzygnięte 30 grudnia. Wtedy dopiero ostatecznie będziemy wiedzieli, czy możemy podpisać umowę, czy ewentualnie będziemy musieli ogłaszać kolejny przetarg. Przymierzaliśmy się na razie do tej oferty, która jest wstępnie wyłoniona - dodaje.

W przypadku, gdy KIO uzna zasadność roszczeń, przyszłoroczne stawki za wywóz śmieci będą znane po rozstrzygnięciu kolejnego postępowania. Jeśli odwołanie zostanie odrzucone, wówczas mieszkańcy zapłacą za wywóz segregowanych śmieci po 18 złotych za każdą osobę, czyli o 5 złotych więcej, niż obecnie.
Marek Antoniewicz

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 20:41 Na początek mamy ponad 300 miejsc, może być nawet 1000. Decyzją wojewody w województwie uruchomiono 5 izolatoriów W 5 wyznaczonych już izolatoriach, zlokalizowanych w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu oraz Nysie, jest 336 pojedynczych miejsc. Wojewoda zabezpieczył także 222 miejsc… » więcej 2020-04-04, godz. 20:30 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Nabożeństwa przeniosły się do radia i internetu Kościół katolicki rozpoczyna świętowanie Wielkiego Tygodnia, czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta… » więcej 2020-04-04, godz. 19:48 Dzikie zwierzęta czują się w miastach coraz pewniej. Do rozwoju zjawiska może przyczyniać się koronawirus Na ulicach opolskich miast coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Częściowo to efekt epidemii koronawirusa, i ograniczonego ruchu, ale spory wpływ na to… » więcej 2020-04-04, godz. 18:57 Śmiertelny wypadek w miejscowości Ćwiercie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Dwie osoby ucierpiały w wypadku w miejscowości Ćwiercie w powiecie krapkowickim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2020-04-04, godz. 18:39 Komputery i tablety trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Opolskie samorządy wnioskują o wsparcie Jest zainteresowanie opolskich samorządów ministerialnym programem „Zdalna Szkoła”. Umożliwia on gminom i powiatom zakup komputerów i tabletów do szkół, które… » więcej 2020-04-04, godz. 18:00 W dwa lata wybudowali wiatę biesiadną Korzystając ze słonecznej pogody w Zimnej Wódce powstaje wiata przy domu spotkań. Spore zadaszenie ma być wykorzystywane m.in. w czasie dożynek czy innych imprez… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 NFZ Opole: Będą testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 Koronawirus doprowadzi do zapaści przewoźników publicznych? Z rozkładów jazdy wypadło wiele autobusów Wykluczenie komunikacyjne stało się problemem mieszkańców Opolszczyzny. Powodem są ograniczenia, które w transporcie publicznym wprowadzono w związku z pandemią… » więcej 2020-04-04, godz. 16:30 2 karetki i nowy sprzęt. 30 milionów złotych na zakupy dla służby zdrowia z unijnych pieniędzy Dwie nowe karetki z pełnym wyposażeniem i dodatkowych sprzęt do używanych już ambulansów - to wszystko ma trafić do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Zakupy… » więcej 2020-04-04, godz. 16:00 Uprawiał konopie korzystając z poradnika? Śledztwo ws. 26-latka z Ziębic Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi gminy Ziębice (woj. dolnośląskie), zatrzymanemu pod zarzutem uprawy konopi. Śledztwo w tej sprawie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »