Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-19, 15:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Sołtys Naczysławek rezygnuje z funkcji po tym, jak wyciekł film, na którym szarpie się z kobietą

Sołtys [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Sołtys [fot. Agnieszka Pospiszyl]
W internecie pojawił się film, w którym widać rękoczyny między mężczyzną a kobietą. Uczestnikiem bójki jest sołtys Naczysławek w gminie Reńska Wieś, Janusz Cz. Policja wszczęła już dochodzenie, żeby ustalić dokładny przebieg tego zdarzenia a sołtys zadeklarował, że honorowo zrzeknie się pełnienia funkcji.
- Otrzymaliśmy informację o krążącym w internecie nagraniu tego zdarzenia – mówi Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńskiej policji. - Policjanci z komisariatu w Koźlu dotarli już do tego filmu. Po uzyskaniu tego nagrania z urzędu, od razu zostały wszczęte czynności sprawdzające. Funkcjonariusze ustalili osoby, które są na tym nagraniu. Teraz ustalają wszystkie okoliczności związane z tym zdarzeniem.

Informacja o nagraniu, w którym sołtys Naczysławek występuje w niezbyt chwalebnej roli dotarła też do urzędu gminy.

- Nigdy nie mieliśmy do czynienia z tego rodzaju sytuacją – mówi wójt Tomasz Kandziora. - Zachowanie pana sołtysa jest naganne, nie przystające czy to do pełnionej funkcji, czy bycia człowiekiem. Pan sołtys, po męskiej, poważnej rozmowie, zadeklarował, że składa rezygnację z pełnienia funkcji sołtysa.

Mieszkańcy będą musieli wybrać nową osobę na tę funkcję. Będą mogli to zrobić w czasie najbliższego zebrania, które zaplanowano na 5 stycznia. Miało to być zebranie sprawozdawcze, a będzie sprawozdawczo-wyborcze.
Magdalena Nakoneczna
Tomasz Kandziora

Wiadomości z regionu

2020-05-31, godz. 10:52 Raport MZ: 115 nowych zakażeń w kraju. 1 nowy przypadek na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie poinformowało o 115 nowych zakażenia koronawirusem. Jeden z nich dotyczy Opolszczyzny. To oznacza, że od początku pandemii… » więcej 2020-05-31, godz. 10:22 Pijany kierowca wjechał w skarpę. Nocny wypadek w okolicach Czarnowąsów Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który swoją podróż w okolicach obwodnicy Czarnowąsów zakończył na skarpie. Do zdarzenia doszło w nocy z… » więcej 2020-05-31, godz. 10:00 Brak limitów w kościołach, wraca posługa szafarzy, będą procesje Bożego Ciała Dziś (31.05) pierwsza od kilku miesięcy niedziela, kiedy nie będą obowiązywać limity osób uczestniczących w niedzielnych nabożeństwach. Wierni mają jednak obowiązek… » więcej 2020-05-31, godz. 09:02 Ma ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu - dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa Dziś (31.05) przypada, ustanowiony przez WHO Światowy Dzień bez Papierosa, którego celem jest zachęta do rzucenia nałogu. Święto stara się uświadamiać i ostrzegać… » więcej 2020-05-31, godz. 08:31 Diecezjalne czuwanie młodzieży ponownie w "realu" 'Wszystko będzie inne' - to hasło czuwania młodzieży diecezji opolskiej, które odbyło się w sobotę (30.05) w kościele seminaryjno-akademickim. To spotkanie wyjątkowe… » więcej 2020-05-31, godz. 08:15 Prymicje z prawdziwego zdarzenia we wrześniu. Święcenia kapłańskie odbyły się w różnych parafiach diecezji Czekali na to wydarzenie ponad 150 lat. Kępnica koło Nysy świętowała uroczystość święceń kapłańskich, jaka odbyła się w tej miejscowości. Z powodu pandemii koronawirusa… » więcej 2020-05-31, godz. 07:30 Lubrza: normy obostrzeń dotyczących koronawirusa znacznie ograniczyły liczbę dzieci w wiejskich przedszkolach W dwóch szkołach podstawowych gminy Lubrza nie pojawił się żaden uczeń. Powodem są obawy rodziców. Decyzją rządu od 25 maja wznowiono zajęcia w klasach I-III… » więcej 2020-05-30, godz. 21:00 Raport dnia w regionie: 11 nowych przypadków koronawirusa. Mamy też 3 ozdrowieńców 11 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 stwierdzono dziś (30.05) w naszym regionie. W ciągu ostatniej doby na Opolszczyźnie ponownie nie odnotowano nowych… » więcej 2020-05-30, godz. 18:15 Powiat spieszy się dążąc do spełnienia prawnych wymogów liczby wychowanków domu dziecka Zmniejszy się liczba podopiecznych Domu Dziecka w Głogówku. Takie są ustawowe wymogi. Do stycznia 2021 roku powiaty mają przeorganizować instytucjonalne domy dziecka… » więcej 2020-05-30, godz. 16:40 Kolizja na Oleskiej w Opolu z udziałem nietrzeźwego kierowcy Jak informuje opolska policja, kierowca osobowej skody zignorował czerwone światło i wjechał w inny, prawidłowo jadący pojazd. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »