Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-14, 13:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolskie parafie rozpoczęły wydawanie zaproszeń na wigilię dla samotnych i bezdomnych

Zaproszenia na wigilię dla samotnych i bezdomnych [fot. M. Matuszkiewicz]
Zaproszenia na wigilię dla samotnych i bezdomnych [fot. M. Matuszkiewicz]
26. Opolska Wigilia dla Samotnych Bezdomnych i Potrzebujących [fot. Katarzyna Doros]
26. Opolska Wigilia dla Samotnych Bezdomnych i Potrzebujących [fot. Katarzyna Doros]
Zaproszenia na wigilię dla samotnych i bezdomnych [fot. M. Matuszkiewicz]
Zaproszenia na wigilię dla samotnych i bezdomnych [fot. M. Matuszkiewicz]
W dwudziestu opolskich parafiach oraz siedzibie Caritas można już odbierać bezpłatne zaproszenia na 27. Opolską Wigilię dla Samotnych i Bezdomnych, która odbędzie się 22 grudnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Organizatorzy przygotowali ponad 1400 zaproszeń.
- Co roku otrzymujemy ponad 200 sztuk zaproszeń i rozdajemy je w ramach urzędowania parafii, czyli od 8 do 12 i od 16 do 18 - mówi ksiądz Waldemar Klinger, proboszcz Katedry Opolskiej. - Jedna z pań mi powiedziała, proszę księdza przez cały rok rozmawiam tylko z moim kotem. W tym dniu mogę usiąść w ogromnej rodzinie i ze wszystkimi porozmawiać i być razem z nimi, dlatego cieszę się z tego zaproszenia i oczekuje już tej wigilii.

Na uczestników opolskiej wigilii dla samotnych i bezdomnych będą czekać tradycyjne świąteczne potrawy, wspólne kolędowanie i namiastka rodzinnej atmosfery.

- Czas bycia ze sobą razem, to jest czas popatrzenia w oczy drugiej osoby. Można też porozmawiać i poczuć ciepło drugiej osoby, która jest obok - dodaje ksiądz Klinger.

W tym dniu w mieście będzie kursować specjalna, bezpłatna linia autobusowa "WIGILIA".
ksiądz Waldemar Klinger
ksiądz Waldemar Klinger

Wiadomości z regionu

2020-04-09, godz. 15:09 Wielkoczwartkowe przesłanie biskupa opolskiego do księży tym razem w wersji online [FILM] Wielki Czwartek to dzień, kiedy wspomina się ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii oraz kapłaństwa. Kapłani diecezji co roku spotykają się tego dnia na porannej… » więcej 2020-04-09, godz. 15:05 Kamery termowizyjne "pilnują" wejść do szpitali w Brzegu i Opolu. Podobne pojawią się wkrótce w Nysie i Głuchołazach Przy wejściu do szpitali w Nysie i Głuchołazach będą prowadzone pomiary temperatury z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. Podobne rozwiązanie wprowadziło niedawno… » więcej 2020-04-09, godz. 14:19 Kolejny sprzęt ochronny przekazany przez opolskie starostwo. Tym razem dla DPS-u w Prószkowie Sto kombinezonów, tysiąc maseczek oraz przyłbice. To wsparcie, jakiego udzielił powiat opolski Domowi Pomocy Społecznej w Prószkowie. » więcej 2020-04-09, godz. 13:42 Premier: Przed nami decydująca faza walki z koronawirusem. Kwarantanna narodowa przedłużona, będzie też obowiązek zakrywania… Dotychczasowe ograniczenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa, zostają przedłużone do 19 kwietnia. Szkoły pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Poinformował… » więcej 2020-04-09, godz. 12:19 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska pomoże szpitalom w zagospodarowaniu zużytego sprzętu 150 tysięcy złotych przekaże trzem opolskim szpitalom Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w stolicy regionu. » więcej 2020-04-09, godz. 10:45 Opolszczyzna: 7 kolejnych osób zaraziło się COVID-19. Łączna liczba chorych wzrosła do 122 7 nowych przypadków zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. O 10:15 Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport z informacją o 6 zgonach i 136 zachorowaniach na… » więcej 2020-04-09, godz. 09:45 Badania okresowe pracowników na czas epidemii zostały zawieszone. PIP nie realizuje rutynowych kontroli Inspekcja pracy w stanie epidemii pojawia się tam, gdzie jest to niezbędne, oczywiście zachowując wszelkie możliwe środki ostrożności - powiedział w rozmowie 'W… » więcej 2020-04-09, godz. 09:00 Rozpoczyna się Triduum Paschalne. Transmisje w Radiu Opole Wieczorną Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej Kościół katolicki rozpocznie najkrótszy okres liturgiczny - Triduum Paschalne. Rano z kolei w wielu katedrach odprawiana… » więcej 2020-04-09, godz. 08:00 Wstęp na cmentarz w Wołczynie jednak dozwolony. Zniesiono zakaz, ale trzeba zachować ostrożność Był zakaz i nie ma zakazu. Mowa o wstępie na cmentarz komunalny w Wołczynie. » więcej 2020-04-09, godz. 07:30 Kolejne defibrylatory z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego trafią do strażaków OSP w powiecie kluczborskim Kolejne defibrylatory trafią do 33 jednostek OSP z powiatu kluczborskiego oraz do Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. W ramach trzeciej edycji projektu „Akcja dla serca”… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »