Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-02, 13:31 Autor: Justyna Maćkowiak

Violetta Porowska o nowych obowiązkach. "Będę działać m.in. w dwóch komisjach sejmowych"

Violetta Porowska [fot.Maciej Wajler]
Violetta Porowska [fot.Maciej Wajler]
- Uczę się dopiero wszystkiego, podchodzę do swoich obowiązków z pokorą - powiedziała w Loży Radiowej poseł Prawa i Sprawiedliwości nowej kadencji Violetta Porowska. - Będę pracować w komisji zdrowia oraz komisji kultury i środków masowego przekazu. Ponadto jestem też w pięciu zespołach - dodaje poseł Porowska.
- Po pierwsze jestem w zespole ds. stwardnienia rozsianego, jestem szefową zespołu ds. praw pacjentów, co uważam za swoją wielką misję dla całej Polski, dla wszystkich pacjentów. Wspólnie z koleżankami utworzyłyśmy zespół wspierania i rozwoju przedsiębiorczości, jestem też w zespole rodziny i życia oraz w zespole ds. strażaków. Zespoły cały czas się tworzą, nie wykluczam, że jeszcze do któregoś dołączę - zaznacza Violetta Porowska.

- Umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy jest znana tylko w części i to jest zrozumiałe - dodaje gość Radia Opole. - Każda umowa zawiera przecież zapisy będące tylko do wiadomości sygnatariuszy i na pewno takie zapisy nie mogą ujrzeć światła dziennego. Zazwyczaj jest tak, że umowy koalicyjne są owiane pewną klauzulą tajności. To jest absolutnie naturalne. Przyznaję się oczywiście, że cały zakres umowy koalicyjnej również nam nie jest znany, bo on właśnie jest do wiadomości tylko tych osób, które podpisały tę umowę.

Część mediów twierdzi, że koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości, zgodnie z umową, wzmocnili swoją pozycję. - Nie ma w tym nic dziwnego - uważa Violetta Porowska podkreślając zdolność współpracy na rzecz dobra kraju.
Violetta Porowska cz. 1
Violetta Porowska cz. 2

Wiadomości z regionu

2020-11-25, godz. 20:15 Raport dnia: 39 zgonów i 459 nowych infekcji w regionie. Znów zmarło rekordowo wielu zarażonych w całej Polsce 39 zgonów i 459 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-25, godz. 20:00 Kolejna dostawa płynu do dezynfekcji produkowanego pod Nysą trafiła do placówek na terenie gminy Podnyska fabryka bioetanolu ponownie wspiera miasto w walce z koronawirusem. Zakład przekazał kolejną dostawę środków biobójczych do dezynfekcji dłoni… » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Opole włączy się w ogólnopolski protest. Zgasną latarnie na wielu ulicach w sprzeciwie do planów rządu W Opolu na godzinę zgasną uliczne latarnie. Akcję protestacyjną samorządów z całej Polski zaplanowano na 1 grudnia o godzinie 17:00. » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Firmy cateringowe obsługujące szkoły przeżywają kolejny kryzys finansowy Puste klasy i szkolne korytarze, to także puste stołówki. Firmy cateringowe dostarczające obiady dla uczniów już drugi raz w tym roku, z powodu pracy zdalnej… » więcej 2020-11-25, godz. 18:15 Radni powiatowi PiS z Kędzierzyna-Koźla apelują ws. Strajku Kobiet i domagają się wyjaśnień. Klub Sabiny Nowosielskiej-KO… Radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu podczas ostatniej sesji wystosowali apel w sprawie organizowanych w mieście marszów w… » więcej 2020-11-25, godz. 18:00 Studenci kierunków lekarskich mogą składać wnioski o stypendia marszałka Urząd marszałkowski w Opolu ogłosił nabór (24.11) na stypendia dla 30 najlepszych studentów medycyny z regionu. Osoby, które w poprzednim roku akademickim… » więcej 2020-11-25, godz. 17:15 Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. "Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych" Zakaz korzystania z telefonów komórkowych przy przechodzeniu przez jezdnię i torowisko, pierwszeństwo pieszych przed wejściem na pasy czy niedozwolona jazda… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 Drogę wskaże ci... robot. Nowatorskie rozwiązanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Zaśpiewa, zatańczy, opowie żart, ale przede wszystkim podpowie, doradzi i wskaże drogę. W holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanął nietypowy… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 21-letni mężczyzna odpowie za posiadanie marihuany. Wpadł przez brak maseczki w przestrzeni publicznej Do 3 lat więzienia grozi 21-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ nie… » więcej 2020-11-25, godz. 16:00 Posłowie Lewicy w KWP w Opolu. Żądają wyjaśnień w sprawie traktowania nyskich funkcjonariuszy Posłowie Lewicy rozpoczęli interwencję w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu w sprawie domniemanego mobbingu w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Według… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***