Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-02, 13:31 Autor: Justyna Maćkowiak

Violetta Porowska o nowych obowiązkach. "Będę działać m.in. w dwóch komisjach sejmowych"

Violetta Porowska [fot.Maciej Wajler]
Violetta Porowska [fot.Maciej Wajler]
- Uczę się dopiero wszystkiego, podchodzę do swoich obowiązków z pokorą - powiedziała w Loży Radiowej poseł Prawa i Sprawiedliwości nowej kadencji Violetta Porowska. - Będę pracować w komisji zdrowia oraz komisji kultury i środków masowego przekazu. Ponadto jestem też w pięciu zespołach - dodaje poseł Porowska.
- Po pierwsze jestem w zespole ds. stwardnienia rozsianego, jestem szefową zespołu ds. praw pacjentów, co uważam za swoją wielką misję dla całej Polski, dla wszystkich pacjentów. Wspólnie z koleżankami utworzyłyśmy zespół wspierania i rozwoju przedsiębiorczości, jestem też w zespole rodziny i życia oraz w zespole ds. strażaków. Zespoły cały czas się tworzą, nie wykluczam, że jeszcze do któregoś dołączę - zaznacza Violetta Porowska.

- Umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy jest znana tylko w części i to jest zrozumiałe - dodaje gość Radia Opole. - Każda umowa zawiera przecież zapisy będące tylko do wiadomości sygnatariuszy i na pewno takie zapisy nie mogą ujrzeć światła dziennego. Zazwyczaj jest tak, że umowy koalicyjne są owiane pewną klauzulą tajności. To jest absolutnie naturalne. Przyznaję się oczywiście, że cały zakres umowy koalicyjnej również nam nie jest znany, bo on właśnie jest do wiadomości tylko tych osób, które podpisały tę umowę.

Część mediów twierdzi, że koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości, zgodnie z umową, wzmocnili swoją pozycję. - Nie ma w tym nic dziwnego - uważa Violetta Porowska podkreślając zdolność współpracy na rzecz dobra kraju.
Violetta Porowska cz. 1
Violetta Porowska cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-12-08, godz. 09:53 Klinika Prawa na Uniwersytecie Opolskim - uczy zawodu studentów, bezpłatnie pomaga potrzebującym Mieszkańcy Opola i regionu mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej udzielanej przez studentów. Przy Uniwersytecie Opolskim funkcjonuje Klinika Prawa. - To… » więcej 2019-12-07, godz. 21:00 W Opolu czuć już świąteczny klimat. Jarmark bożonarodzeniowy przyciąga mieszkańców Mimo braku śniegu, w stolicy regionu czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Bożonarodzeniowy jarmark, który od wczoraj (07.12) funkcjonuje na opolskim rynku… » więcej 2019-12-07, godz. 16:40 Olesno rozbłyśnie dzisiaj charytatywnie. Świątecznym iluminacjom będzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na operację małej… Z akcją charytatywną będzie połączone tegoroczne uruchomienie iluminacji świątecznej w Oleśnie. Świąteczne lampki rozbłysną w całym mieście. » więcej 2019-12-07, godz. 16:38 Muzeum Wsi Opolskiej uczy, jak samodzielnie wykonywać świąteczne ozdoby. W skansenie trwają mikołajkowe warsztaty dla całych… Choinkowe bombki na drewnianych sklejkach ozdobione tradycyjnym opolskim wzorem kwiatowym - to tylko niektóre ze świątecznych ozdób, które własnoręcznie wykonują… » więcej 2019-12-07, godz. 16:29 25 zdarzeń w regionie. Uwaga na śliskie drogi Nadal ślisko na opolskich drogach. Od rana na Opolszczyźnie doszło do 25 kolizji. » więcej 2019-12-07, godz. 14:07 Polska muzyka przypomniana! [ZDJĘCIA] Już nie 'zapomniana' a przypomniana została po raz kolejny wyjątkowa polska muzyka w piątkowy (06.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. W dodatku z udziałem wybitnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:27 Mikołajki dla czworonogów. Dzisiaj w Zdzieszowicach festyn charytatywny na rzecz zwierząt Karma dla porzuconych zwierząt, pieniądze na ich leczenie, a także smycze, czy obroże będą zbierane podczas dzisiejszego (07.12) Mikołajkowego Festynu Charytatywnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:00 Uwaga, bardzo ślisko! Seria zdarzeń na drogach, uszkodzony wóz strażacki W Dąbrówce w pow. krapkowickim, na drodze wojewódzkiej 409 doszło do zderzenia samochodów dostawczego z ciężarowym. W Biadaczu samochód wpadł do rowu. Policja… » więcej 2019-12-07, godz. 10:10 Młodzi muzycy, niepełnosprawna młodzież i seniorzy wspólnie nagrywają charytatywną płytę Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu niezwykłej, wielopokoleniowej grupy wypełniają od kilku dni wnętrza zamku w Mosznej. Tam właśnie powstaje… » więcej 2019-12-07, godz. 08:00 Sobota: odwiedź krapkowicki Warsztat Terapii Zajęciowej Dzisiaj (7.12) swoje drzwi szeroko otwiera Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach. Każdy będzie miał możliwość zobaczyć, co tam się dzieje i jak wyglądają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »